Čím čerstvější, tím lepší? Mražené ryby z Islandu boří zažitý mýtus

Mražené potraviny už si dávno nemusíme spojovat pouze s polotovary proslulými zejména v americké (pop)kultuře. Tyto potraviny totiž mohou být i nezpracované a s maximálním podílem zachovaných živin, které jsou pro tělo potřebné. Mnoho nutričních specialistů dnes sice konzumaci nezpracovaných a nejlépe čerstvých potravin doporučuje – lze toho však docílit u všech složek vyvážené stravy? Co třeba takové ryby?

Najít kvalitní zdroj ryb a mořských plodů nemusí být tak snadné, jak by se mohlo z pultů velkoobchodních řetězců zdát. To se naštěstí rozhodl změnit Marek, zakladatel úspěšného e-shopu Boxxi.cz, který se specializuje na dovoz kvalitních mořských ryb z Islandu do Česka i zahraničí.

"Muži nepláčou, neprojevují emoce a v žádném případě o emocích nikdy nemluví. Protože je prostě nemají." Jak toxická maskulinita ovlivňuje psychické zdraví mužů a jaké jsou její formy?1. 11. 2022

Z moře rovnou na talíř? Ne tak docela

Na chvíli se vraťme zpět k chladicím regálům v obchodě. V dnešní době existuje mnoho dodavatelů, kteří se pyšní tím, jak rychle dokážou dostat rybu z moře až na náš talíř. Stinnou stránkou těchto tzv. „ultrafresh“ čerstvých ryb je však především vysoká uhlíková stopa způsobená častými závozy (navíc mnohdy v poloprázdných kamionech) a také velké plýtvání ze strany dodavatele i zákazníka (čerstvé ryby kvůli své krátké trvanlivosti často končí v koši). O původu těchto ryb má navíc zákazník prakticky nulové informace a nemůže si být tedy nikdy jist jejich kvalitou. Přesto by však byla škoda ochudit se o ryby úplně – jsou cenným zdrojem omega 3 mastných kyselin, kterých máme jakožto obyvatelé vnitrozemí nedostatek. Jedná se také o kvalitní zdroj bílkovin a obecné doporučení nutričních specialistů spočívá v konzumaci ryb alespoň 1x týdně. Jaké je tedy řešení? 

Jde to i jinak

Alternativní a zároveň mnohem udržitelnější cestou k vyváženému jídelníčku je konzumace mražených ryb. Důvodů je hned několik. Pokud se maso správně zamrazí, zachová si nejen veškeré své živiny, ale i strukturu, takže po rozmrazení bude ryba jako čerstvá. Z hlediska logistiky a uhlíkové stopy jsou mražené ryby mnohem ekonomičtějším a ekologičtějším řešením – kamiony totiž jezdí zásadně plné a zásobování je řízeno tak, že ani jeden kousek ryby nepřijde nazmar. V neposlední řadě se jedná o praktičtější řešení i pro samotného zákazníka – může si objednat větší množství ryb, ale rozmrazit a použít pouze tolik, kolik jich v danou chvíli zkonzumuje. Zabrání se tak tedy plýtvání i ze strany spotřebitele.

Lékem na podzimní nudu a šeď je Madrid – Ráj pro gurmány, milovníky umění i hudby25. 10. 2022

Kam v Česku za kvalitou

Potenciál na trhu v oblasti mražených mořských ryb využil Marek doslova naplno. Návštěva Islandu jej uchvátila natolik, že se rozhodl opustit stálou práci v korporátu a věnovat se něčemu, co má smysl – dovážet kvalitní mořské ryby do Čech a později i do zahraničí. A rozhodně se to vyplatilo. Zákazníků každý rok přibývalo tak moc, až Marek založil vlastní e-shop Boxxi.cz. Ten se postupem času značně rozrostl a kromě mražených mořských ryb a plodů tak dnes na Boxxi.cz můžete pořídit také víno a další ingredience, které jsou nedílnou součástí každého gastro zážitku. 

Ať už jde tedy o romantickou večeři, oslavu s přáteli, nebo si prostě jen chcete udělat radost a záleží vám na kvalitě surovin – víte, kam se obrátit. A abyste si produkty z Islandu užili na maximum či jen získali kuchařskou inspiraci, na Boxxi.cz najdete také spoustu receptů, které jsou vhodné nejen pro fajnšmekry, ale i kuchařské začátečníky.

Zdroj: Boxxi/Spolupráce