Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?

Vánoce jsou tady! A s nimi i všechno to, co v naší kultuře k Vánocům patří. Kromě kapra, světýlek, lavoru bramborového salátu, setkání s pratetou a vánoční mše i pro ty, kdo jinak kostel vidí jedině na fotkách, se s tímto svátkem neodmyslitelně pojí i dárky. A ne jen tak ledajaké! Vánoční dárky mají své specifické kouzlo. A to hlavně díky způsobu předání a specifické atmosféře. Tu můžete krásným balením jedině umocnit a dodat celému tomu kouzelnému procesu punc. Jak jednoduše, avšak kreativně zabalit svým milovaným letos dárečky, na to jsme se podívali za vás a ty tipy, které v porovnání úsilí-efekt obstály nejlépe, vám přinášíme i s přepisem návodu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 12. 2022

Jak říká klasik: Nesuď knihu podle obalu, důležité je, co je uvnitř. Jasně, to je pravda a platí to i u dárku, ale není náhodou milá atmosféra obdarovávání polovina úspěchu?

Na Vánoce se toho od nás čeká mnoho. Přestože jde o svátky klidu, míru, blízkých a pohody, spousta z nás je spíš unavená, vystresovaná, přepracovaná a ráda, že stihla všechno připravit. Do těchto příprav se samozřejmě musí řadit i vánoční dárky a přiznejme si to, pokud čtete tento text, možná jste den před Vánocemi ještě stále nezabalili ani tu nejmenší radost a hledáte způsob, jak se z toho vymotat co nejlépe a nejefektivněji.

<Path> Proč se o Vánocích trápit ve formálních outfitech? Užijte si letos svátky v pohodlí a slaďte se do trenýrek!Zdroj: ELKA/Spolupráce

Pokud máte v ruce izolepu a jste odhodláni vytvořit slepenou kouli, je to první možnost, která vás jistě z mizérie nezabalené kupy dárků dostane, avšak ne zrovna ta nejestetičtější. Podívejte se na tipy a triky, které jsme pro vás vybrali z nepřeberného internetového skladiště nápadů!

Kapsičky na přáníčko

Stačí jednoduchý trik a z dárku se stane elegantně zabalený kousek, který navíc oplývá i možností uložit přímo do složeného papíru přáníčko, kousek větvičky pro efekt nebo třeba los pro štěstí.

Stačí vám kus papíru a pozornosti. Podívejte se na začátek videa, které jsme pro vás vybrali. Podle prvních vteřin správně zvolte velikost papíru a pak se elegantně přesuňte na stopáž 1:05.

Papír pevně přehněte do poloviny dárku. Poté po stranách odstátý papír pouze smáčkněte ke stranám dárku a výsledný cíp přehněte. Tím vytvoříte první kapsičku. Totéž zopakujte na druhé straně.

Všimli jste si, že na stole zůstal ještě jeden cíp? Ohněte jej také! A voilà! Kapsičky jsou najednou ve dvou řadách. Pak už stačí papír jen upevnit oboustrannou lepenkou a na spodní straně „dobalit“, jak jste zvyklí.

Hrátky s harmonikou

Cítíte se na něco složitějšího? Pak se pusťte do zdobení pomocí klasického triku, který jsme se učili na základce. Papír jednoduše poskládejte „cikcak“ jako harmoniku. S takovým kouskem papíru lze udělat hodně parády. Harmoniku můžete v polovině přehnout a vytvarovat tak vějířek, který prostě jen nalepíte na vrchol dárku a je hotovo! Pro ty, kdo mají odvahu na něco ještě o něco pokročilejšího, jsme vybrali toto video:

Prvních deset vteřin vám pomůže zvolit ideální velikost papíru. Pak můžete začít s harmonikou: Jednou papír ohněte jen maličko a pětkrát hodně. Ne však cikcak, ale jednoduše jako byste váleli sudy. Když budete mít hotovo, papír opět rozbalte. Vzniklo vám několik ohnutých „řádků“? Pak to snad máte správně. A jdeme dál!

Podél jednotlivých linií papír na jednom konci ohněte tak, aby směřoval šikmo a linie vytvořily krásný vějíř. Jakmile máte hotovo, opět papír rozložte. Už máte před sebou moc hezký 3D efekt, ale ještě nekončíme. Na druhé straně ustřihněte roh v přibližně pětačtyřicetistupňovém úhlu a vraťte svou skládanku do „složené“ podoby.

Že to zní složitě? Není! Podívejte se na stopáž od 0:37. Za pár vteřin vytvoříte umělecké dílo. Již ohnuté části vás budou neomylně navigovat.

Jakmile je harmonika na světě, už se stačí k dárku chovat jako jindy – jen s tím rozdílem, že jeden okraj papíru má na sobě rovnou i ozdobu. Zabalte svou krabičku, jak jste zvyklí a buďte na sebe pyšní, máte to parádní!

V jednoduchosti je krása a také… právě ta jednoduchost!

Že se vám i přes návod nepodařilo dárky zabalit tak hezky, jak jste doufali? Prostě jsou vám návody na videu nepříjemné, připadají vám nepřehledné a jestli něco není vaší silnou stránkou, tak je to kreativní drobná práce? Pak nevěšte hlavu. Verzí, jak vylepšit svoje „balící“ schopnosti, je mnoho. A není třeba stahovat Tinder ani Grindr.

Když se vrátíme zpátky k dárkům, napadlo vás někdy, že ten strakatý papír, který držíte v ruce, vám možná vůbec nepomáhá? Naopak může přinášet spíše medvědí službu. Všeho moc škodí, a tak se může snadno stát, že je takový dárek přeplácaný a ať se snažíte sebevíc, vypadá, jako by ho balil žáček první třídy. Letos tak možná odložte svůj zaběhnutý vkus a vyberte ten nejjednodušší papír, který potkáte. Jednobarevný. Může být ve vánočních barvách: zelený, červený, zlatý, stříbrný… nebo taky v barvě letošní výzdoby, kterou jste si zvolili.

<Path> Casting na toho pravého „aku“ pomocníka: 6 tipů, jak vybrat správný tyčový vysavačZdroj: Samsung, samsung.com/cz, IG: @samsungczsk

Krásně, levně a efektně

Současně není na škodu ani úplně obyčejný, hnědý papír na balíky. Že vám to přijde jako příliš „levná“ sranda? Nemusí to tak vypadat!

Z běžného hnědého papíru, do kterého byste za normálních okolností maximálně zabalili bednu, kterou ponesete na poštu, se může stát váš nejlepší vánoční kámoš-pomocníček. Právě ty nejjednodušší věci totiž dávají šanci vyznít ozdobám. Raději tedy letos kupte hezkou širokou mašli, vystřihněte si z barevného papíru vločku, a tu na dárek nalepte anebo barvami vymalujte na tři bílé koule tři černé puntíky, oranžovou mrkev a lesklá očička a podlouhlý dáreček se během chvilky začne tvářit jako sněhulák!

Zdroj: YouTube kanály 아름드리 선물포장 a Gift Wrapping Love, redakce, manboxeo.cz

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop