Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
[little ads never killed nobody] #spoluprace

Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Usaďte se, zapněte si pásy, a hlavně ponechte sedadla ve vzpřímené poloze. Vzlétáme. Vyrážíme na cestu mezi třemi evropskými metropolemi. Že se bojíte létání a nemáte zrovna čas? Nevadí. Stihneme to za jedno odpoledne. Anebo ještě rychleji?
Redakce Redakce Autor
10. 10. 2022

Praha je jedinečná díky svým širokým možnostem voleb bydlení. Najdete tu od všeho něco – nádherné historické budovy, jednoduchou zástavbu i moderní novostavby plné technických vychytávek postavených v souladu s nejaktuálnějšími trendy. Nejsou to ale jen tyto ti možnosti. Zvolit můžete i důmyslnou rekonstrukci a nastěhovat se do místa, které sice dýchá historií, ale zároveň umí splnit i náročné technické a designové požadavky náročného milovníka pokrokového života.

Prezidentští kandidáti a znásilnění: Podpořili by změnu zákona? Nerudová, Pavel i Babiš jsou pro11. 1. 2023

Pokud se po srdci Evropy rozhlédnete ještě pozorněji, zjistíte, že fantazii se skutečně meze nekladou, a tak bude třeba v rámci jediné budovy na Praze 4 možno zabydlet se v různých stylech inspirovaných velkými městy: Prahou, Oslem a Berlínem. To vše v bývalém objektu Top Hotelu, jehož část začala za účelem uzpůsobení k dlouhodobému bydlení rekonstruovat společnost PSN. Projekt byl nazván Skyline a zahrnuje celkem 227 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk a s plochou od 22,6 m2 do 48,7 m2. Výjimkou jsou tři přízemní jednotky o velikosti až 71,5 m2 s předzahrádkou. Vybraným jednotkám je přiřazen sklep přímo na patře či sklepní kóje v suterénu. Nechybí také 59 parkovacích stání pro automobily a 4 pro motocykly.

A jaké že jsou tedy ony rozdíly mezi bydlením ve stylu Prahy, Osla a Berlína?

Všechno tkví v designu, matriálech a barvách. Toužíte po kontrastu, který kreativně balancuje mezi tradicí a modernou? Pak je pro vás dle PSN ideální řešení ve stylu Berlín.

Minimalistický severský design se světlými barvami, přírodními prvky a důrazem na praktičnost vás pak nejspíš nepřekvapí, že reprezentuje Oslo a hygge, tedy styl pohodového přístupu k životu.

A Praha? Prahu, jak ji všichni známe, zpracovali v rámci interiéru její designéři jako elegantní, využívající hřejivé tóny a tradiční materiály. To celkem trefili, že?

Ano, projekt Skyline slibuje opravdu hodně nejen v ohledech praktičnosti, ale i estetiky. Na vlastní oči si lze všechny tyto typy bydlení prohlédnout ve třech vzorových jednotkách, které zařizovalo studio Kuchyně a interiéry Living ve spolupráci s architektonickým studiem Reaktor. A pokud vám nesedí ani jeden ze zvolených, není vše ztraceno. V novém projektu si mohou zvolit bydlení i ti, kteří jednoduše požádají, aby jim byl prostor ponechán k vlastnímu dopilování.

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?7. 2. 2023

Možná vás nyní napadá, že se autoři projektu hodně zamýšleli a nenechali nic náhodě. A máte pravdu. Tento vymazlený projekt si hraje se všemi dostupnými prostory – třeba i se střechou! Ta bude pochozí pro pokochání se výhledem. Dále se noví obyvatelé mohou těšit na plně vybavenou posilovnu, a dokonce i yoga point! Ti méně naladění na sport si pak jistě užijí pohodičku v party roomu, kde je naplánován stolní fotbálek a velkoplošná televize. Venku pak chystá developer další sdílený prostor pro budování komunity – například ohniště, venkovní odpočinkové zázemí či záhonky s kompostérem. Naproti budově se nacházejí tenisové kurty a když nakoukneme i do čistě praktického soudku: Ano, projekt počítal i s kočárkárnou, prádelnou a sušárnou.

První etapa Starline je již v prodeji, a tak je možná na čase se projít okolím a zapřemýšlet, jestli by se vám na Praze 4 náhodou nezalíbilo natolik, že byste tam chtěli zůstat – ať už v malometrážní jednotce, nebo v sedmdesátimetrovém bytě s předzahrádkou. Okraj Chodova je známý tím, že největší městský ruch je sice na dosah, ale neobtěžuje ty, kteří milují spíše klid, přírodu a styl života téměř malého města, kde si oblíbíte svou hospůdku, nakoupíte v obchodě, který budete dobře znát a díky hotelovému spa Top Hotelu nebudete ochuzeni ani o možnosti vyžití například v bazénu. V rámci budovy se dá zahrát i bowling, a tak už je opravdu možné uspokojit téměř každého.

Zdroj: PSN, psn.cz, skylinechodov.cz

Populární
články

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková
Muž, který tají rodině pravdu, se v rozhovoru svěřil, jak se u něj věci doopravdy mají
LIDÉ

Dvojí život na Písecku: Muž, který tají rodině pravdu, se v rozhovoru svěřil, jak se u něj věci doopravdy mají

Autor: Irena Piloušková
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Netřeba si představovat Hannibala Lectera, sociopat může být i prodavač vysavačů, který nutí seniorům nevýhodnou koupi a ještě horší splátkové kalendáře
LIDÉ

Klamou tělem, ale něco s nimi není v pořádku. Tušíte, jak ve svém okolí poznat psychopata?

Autor: Petr Opršal
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Kate Winlset na zveřejněné fotografii k seriálu The Palace
AKTUALITY

Diktátorka Kate Winslet na HBO: První ukázka z „The Palace“, hvězdně obsazené minisérie, která se právě začala natáčet

Autor: Martin Lyko

LUI
Tipy

E-Shop