Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
[little ads never killed nobody] #spoluprace

Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Usaďte se, zapněte si pásy, a hlavně ponechte sedadla ve vzpřímené poloze. Vzlétáme. Vyrážíme na cestu mezi třemi evropskými metropolemi. Že se bojíte létání a nemáte zrovna čas? Nevadí. Stihneme to za jedno odpoledne. Anebo ještě rychleji?
Redakce Redakce Autor
10. 10. 2022

Praha je jedinečná díky svým širokým možnostem voleb bydlení. Najdete tu od všeho něco – nádherné historické budovy, jednoduchou zástavbu i moderní novostavby plné technických vychytávek postavených v souladu s nejaktuálnějšími trendy. Nejsou to ale jen tyto ti možnosti. Zvolit můžete i důmyslnou rekonstrukci a nastěhovat se do místa, které sice dýchá historií, ale zároveň umí splnit i náročné technické a designové požadavky náročného milovníka pokrokového života.

<Path> Bydlení po britsku s úctou k české historii: Tak bude vypadat unikátní přestavba domu v DejvicíchZdroj: PSN, backyarddejvice.cz, psn.cz

Pokud se po srdci Evropy rozhlédnete ještě pozorněji, zjistíte, že fantazii se skutečně meze nekladou, a tak bude třeba v rámci jediné budovy na Praze 4 možno zabydlet se v různých stylech inspirovaných velkými městy: Prahou, Oslem a Berlínem. To vše v bývalém objektu Top Hotelu, jehož část začala za účelem uzpůsobení k dlouhodobému bydlení rekonstruovat společnost PSN. Projekt byl nazván Skyline a zahrnuje celkem 227 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk a s plochou od 22,6 m2 do 48,7 m2. Výjimkou jsou tři přízemní jednotky o velikosti až 71,5 m2 s předzahrádkou. Vybraným jednotkám je přiřazen sklep přímo na patře či sklepní kóje v suterénu. Nechybí také 59 parkovacích stání pro automobily a 4 pro motocykly.

A jaké že jsou tedy ony rozdíly mezi bydlením ve stylu Prahy, Osla a Berlína?

Všechno tkví v designu, matriálech a barvách. Toužíte po kontrastu, který kreativně balancuje mezi tradicí a modernou? Pak je pro vás dle PSN ideální řešení ve stylu Berlín.

Minimalistický severský design se světlými barvami, přírodními prvky a důrazem na praktičnost vás pak nejspíš nepřekvapí, že reprezentuje Oslo a hygge, tedy styl pohodového přístupu k životu.

A Praha? Prahu, jak ji všichni známe, zpracovali v rámci interiéru její designéři jako elegantní, využívající hřejivé tóny a tradiční materiály. To celkem trefili, že?

Ano, projekt Skyline slibuje opravdu hodně nejen v ohledech praktičnosti, ale i estetiky. Na vlastní oči si lze všechny tyto typy bydlení prohlédnout ve třech vzorových jednotkách, které zařizovalo studio Kuchyně a interiéry Living ve spolupráci s architektonickým studiem Reaktor. A pokud vám nesedí ani jeden ze zvolených, není vše ztraceno. V novém projektu si mohou zvolit bydlení i ti, kteří jednoduše požádají, aby jim byl prostor ponechán k vlastnímu dopilování.

<Path> Bydlení na pár metrech čtverečních aneb Realita života v některých světových metropolích. Míří k tomu i Česko?Zdroj: YouTube, ČNB, Conseq Foto: Society for Community Organisation (SoCO), iStock

Možná vás nyní napadá, že se autoři projektu hodně zamýšleli a nenechali nic náhodě. A máte pravdu. Tento vymazlený projekt si hraje se všemi dostupnými prostory – třeba i se střechou! Ta bude pochozí pro pokochání se výhledem. Dále se noví obyvatelé mohou těšit na plně vybavenou posilovnu, a dokonce i yoga point! Ti méně naladění na sport si pak jistě užijí pohodičku v party roomu, kde je naplánován stolní fotbálek a velkoplošná televize. Venku pak chystá developer další sdílený prostor pro budování komunity – například ohniště, venkovní odpočinkové zázemí či záhonky s kompostérem. Naproti budově se nacházejí tenisové kurty a když nakoukneme i do čistě praktického soudku: Ano, projekt počítal i s kočárkárnou, prádelnou a sušárnou.

První etapa Starline je již v prodeji, a tak je možná na čase se projít okolím a zapřemýšlet, jestli by se vám na Praze 4 náhodou nezalíbilo natolik, že byste tam chtěli zůstat – ať už v malometrážní jednotce, nebo v sedmdesátimetrovém bytě s předzahrádkou. Okraj Chodova je známý tím, že největší městský ruch je sice na dosah, ale neobtěžuje ty, kteří milují spíše klid, přírodu a styl života téměř malého města, kde si oblíbíte svou hospůdku, nakoupíte v obchodě, který budete dobře znát a díky hotelovému spa Top Hotelu nebudete ochuzeni ani o možnosti vyžití například v bazénu. V rámci budovy se dá zahrát i bowling, a tak už je opravdu možné uspokojit téměř každého.

Zdroj: PSN, psn.cz, skylinechodov.cz

Populární
články

Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Vyčerpání, neschopnost čehokoliv, kompletní závislost na pomoci druhých, i tak mohou vypadat projevy long covidu
LIDÉ

„Vyčerpá mě mluvení i cesta na toaletu. Byl jsem akční chlap, teď potřebuju péči jako malé dítě,“ popisuje Jan. A doufá v zázrak

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
"Islám pro Evropu není nebezpečený, jeho stoupenci zde volí pro-demokratické strany," tvrdí Šoth
AKTUALITY

„Muslimové žijící v Evropě mohou mít problém s LGBT+ lidmi, přesto ve většině volí sociálně demokratické strany prosazující rovnost mezi všemi občany,“ tvrdí evropský gay diplomat

Autor: Jakub Starý
Jaký je rozdíl mezi gayem, buzerantem a buznou? Někteří v tom mají zcela „jasno“
OČIMA HETERÁKA

„Jsou gayové, buzny a buzeranti. A ty buzny, to jsou ti v plavkách,“ vysvětluje gay influencer Martin Hranáč

Autor: Michal Černý

E-Shop