Letos vzdejte hold všem aktivistům – minulým současným i budoucím. Pomůže vám s tím nová Levi’s® kolekce Pride 2022

Měsíc červen je v různých zemích ve světě označován za měsíc queer hrdosti. Některé značky ale červen využívají čistě obchodně a proto na své produkty „plácnou“ duhové logo a doufají, že tak navýší své zisky. To však není případ Levi’s®, kde berou pride month velmi zodpovědně. Již několik let značka pravidelně nejen představuje úžasné kolekce, ale také finančně podporuje iniciativu OutRightAction International bojující za práva LGBTQ+ komunity v celém světě. Letošní kolekce Pride 2022 navíc vzdává hold všem aktivistům bojujícím za queer lidská práva!

Pro letošní Pride 2022 se Levi’s® rozhodl vrátit do dob počátků boje za rovnoprávnost a oslavit tím aktivisty a pionýry tohoto hnutí, kteří odstartovali jak veřejnou diskusi, tak zviditelnili problémy, se kterými se LGBTQ+ svět potýkal a často stále potýká. Inspirace pro kolekci vychází ze sloganů a plakátů symbolizujících tuto éru. Levi’s® tak chce předat budoucím aktivistům poselství, že boj za rovnost nikdy nevyjde z módy!

Součástí kolekce je řada oblečení a doplňků připomínajících LGBTQ+ aktivismus. Každý kousek je navržen tak, aby byl tzv. genderless, může ho nosit každý bez ohledu na pohlaví. Většinou se za genderless oděvy považují ty s typicky pánskými střihy. Tato kolekce ale pracuje s překrucováním i typicky femininních střihů. Na velikosti také nezáleží – většinu modelů najdete ve škále od XXS do XXXL. Kolekce doslova pro každého!

Nadšeně čtete horoskopy a věříte v moc tele-věštců? Pak byste měli znát tajemství těch, co tvrdí, že znají váš osud – asi vás nepotěší12. 10. 2022

Kromě již tradiční pride džísky s barevnou výšivkou na zádech najdete v kolekci tričko s výčtem LGBTQ+ milníků, denimový korzet se šněrovacími zády nebo genderless denimovou sukni. Mezi doplňky nechybí nášivky, šátky, perlové korálky nebo klíčenky. Současně s vytvořením letošní Pride 2022 kolekce věnuje Levi’s® 100 000 dolarů iniciativě OutRightAction International, mezinárodní organizaci, která bojuje za lidská práva LGBTQ+ komunity na celém světě.

Zdroj: Levi’s®