Můj první oblek na míru: Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Můj první oblek na míru: Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Některé věci nelze odkládat donekonečna. Jako například pořízení prvního obleku na míru. V mých šestadvaceti letech zkrátka nastal čas přiznat si, že nepadnoucí maturitní oblek mi už nestačí.
Henry Tooman Henry Tooman Autor
15. 4. 2019

Díky své práci v LUI jsem začal pravidelně navštěvovat společenské akce a protože jsem na poli formální módy tak trochu neználek, sem tam došlo na situace, ve kterých jsem si ve svém oblečení připadal poněkud nemístně. Jenže pořídit si oblek v mém případě není jen tak: má postava je štíhlá – leckdo by řekl, že vychrtlá, a navíc jsem docela náročný a rozhodně se nespokojím s něčím, co mi padne jen tak trochu. I běžné oblečení se mi nakupuje docela obtížně, natož pak oblek!

<Path> MÓDNÍ RÁDCE: Nebojte se experimentovat s doplňky i u obleku – díl prvníZdroj:

Začal jsem se ptát lidí kolem sebe, kteří mají s formální módou více zkušeností, a několik zdrojů se shodlo na tom, že nejlepší je pražský krejčovský salon Bernhardt, kde šijí obleky metodou Made-to-Measure, díky které je oblek relativně rychle hotový a nespornou výhodou je i fakt, že konečná cena je nižší než u metody bespoke. A tak jsem se rozhodl služby krejčovského salonu vyzkoušet na vlastní kůži.

Tento vychvalovaný salon je ve skutečnosti poměrně malý a docela nenápadný. Sídlí v obchodním domě Černá růže na pražské ulici Na Příkopě. Uvnitř mě přivítala manažerka salonu Marie Kadlecová.

Měření probíhalo tak, že jsem si oblékl zkušební oblek, který krejčí na různých místech propíchla špendlíky, aby přesně znala mou velikost. „Naše krejčí se skvěle orientuje v trendech,“ ujistila mě Marie během toho, když jsme nad katalogem dolaďovali detaily obleku.

Mé přání bylo jediné: ať je oblek co nejuniverzálnější. Ať si jej můžu vzít na odpolední akci a zároveň do divadla, aniž bych tím dostal Ladislava Špačka do rozpaků. Nebyl jsem si jistý, zda to nějak půjde, ale nakonec jsme s Marií vybrali látku, která přesně vyhovovala mým požadavkům: kostkovanou temně modrou, u níž na odpoledním světle vyniknou modré tóny a jemný vzor, zatímco v přítmí národního divadla bude působit černě. Oblek jsme s Marií nad katalogem doladili do posledního knoflíčku.

<Path> Jak na dobře padnoucí oblek? Pravidla, která Trump, Zeman ani Okamura očividně neznajíZdroj: GQ, eXtra.cz, Quora

Po třech týdnech mi přišla zpráva, že je můj oblek hotový. Ačkoliv je běžné, že se při finálním zkoušení ještě přijde na různé nedokonalosti, které je třeba doladit, já měl štěstí – oblek padnul jako ulitý a žádné dodatečné opravy už nebyly potřeba.

Akce, na které je potřeba se vyfiknout, byly vždycky mou noční můrou – ale teď, když jsem si pořídil Made-to-Measure oblek ze salonu Bernhardt, se na ně doslova těším. Nikdy jsem si totiž nemyslel, že bych se mohl v obleku cítit takhle dobře!

Zdroj: Hynek Toman, Berhardt

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop