Můj první oblek na míru: Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Můj první oblek na míru: Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Některé věci nelze odkládat donekonečna. Jako například pořízení prvního obleku na míru. V mých šestadvaceti letech zkrátka nastal čas přiznat si, že nepadnoucí maturitní oblek mi už nestačí.
Henry Tooman Henry Tooman Autor
15. 4. 2019

Díky své práci v LUI jsem začal pravidelně navštěvovat společenské akce a protože jsem na poli formální módy tak trochu neználek, sem tam došlo na situace, ve kterých jsem si ve svém oblečení připadal poněkud nemístně. Jenže pořídit si oblek v mém případě není jen tak: má postava je štíhlá – leckdo by řekl, že vychrtlá, a navíc jsem docela náročný a rozhodně se nespokojím s něčím, co mi padne jen tak trochu. I běžné oblečení se mi nakupuje docela obtížně, natož pak oblek!

<Path> Máte již promyšlený svatební outfit? Přinášíme vám šest rad, díky kterým budete vypadat dokonale!Zdroj:

Začal jsem se ptát lidí kolem sebe, kteří mají s formální módou více zkušeností, a několik zdrojů se shodlo na tom, že nejlepší je pražský krejčovský salon Bernhardt, kde šijí obleky metodou Made-to-Measure, díky které je oblek relativně rychle hotový a nespornou výhodou je i fakt, že konečná cena je nižší než u metody bespoke. A tak jsem se rozhodl služby krejčovského salonu vyzkoušet na vlastní kůži.

Tento vychvalovaný salon je ve skutečnosti poměrně malý a docela nenápadný. Sídlí v obchodním domě Černá růže na pražské ulici Na Příkopě. Uvnitř mě přivítala manažerka salonu Marie Kadlecová.

Měření probíhalo tak, že jsem si oblékl zkušební oblek, který krejčí na různých místech propíchla špendlíky, aby přesně znala mou velikost. „Naše krejčí se skvěle orientuje v trendech,“ ujistila mě Marie během toho, když jsme nad katalogem dolaďovali detaily obleku.

Mé přání bylo jediné: ať je oblek co nejuniverzálnější. Ať si jej můžu vzít na odpolední akci a zároveň do divadla, aniž bych tím dostal Ladislava Špačka do rozpaků. Nebyl jsem si jistý, zda to nějak půjde, ale nakonec jsme s Marií vybrali látku, která přesně vyhovovala mým požadavkům: kostkovanou temně modrou, u níž na odpoledním světle vyniknou modré tóny a jemný vzor, zatímco v přítmí národního divadla bude působit černě. Oblek jsme s Marií nad katalogem doladili do posledního knoflíčku.

<Path> MÓDNÍ RÁDCE: Nebojte se experimentovat s doplňky i u obleku – díl prvníZdroj:

Po třech týdnech mi přišla zpráva, že je můj oblek hotový. Ačkoliv je běžné, že se při finálním zkoušení ještě přijde na různé nedokonalosti, které je třeba doladit, já měl štěstí – oblek padnul jako ulitý a žádné dodatečné opravy už nebyly potřeba.

Akce, na které je potřeba se vyfiknout, byly vždycky mou noční můrou – ale teď, když jsem si pořídil Made-to-Measure oblek ze salonu Bernhardt, se na ně doslova těším. Nikdy jsem si totiž nemyslel, že bych se mohl v obleku cítit takhle dobře!

Zdroj: Hynek Toman, Berhardt

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop