Nové trendy v sexuální zábavě, které vytvořily šikovné české hlavičky a ručičky. SEXBOTi a dilda vibrující podle počtu lajků na soušlu

Sex je věčné téma, které nás obklopuje dennodenně. Pro někoho je to nutná povinnost, pro jiného aktivita, v rámci které může popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Právě tím druhým způsobem přemýšlejí všichni níže zmínění, kteří přišli se zajímavými novinkami, jak tuto všem dobře známou činnost obohatit. Překvapující je, že jsme ani v jednom případě nemuseli vyrazit za hranice Česka.

Podobnou rychlostí, jakou se rozvíjí moderní technologie a trendy, jde kupředu i svět sexu. Zkuste s námi na chvíli odložit veškerá tabu a podívat se na to nejnovější, co dnes tento obor nabízí, případně čeho zajímavého se možná dočkáme v blízké budoucnosti.

UMPRUM válí

Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové a experimentální filozof Robin Kopecký spolupracovali na zajímavém projektu s názvem SEXBOT, v rámci kterého vytvořili několik zajímavých sexuálních pomůcek a strojů, které překvapí nejen svou funkcí, ale především i designovým zpracováním. Je právě tento český projekt předzvěstí toho, jakým směrem se bude lidská sexualita ubírat?

Dokonalý robotický společník Vojtěcha Vyroubala

Sami určitě víte, jak je těžké v dnešním světě najít dokonalou polovičku. Když už se vám někdo hodně líbí a sednete si spolu i po mentální stránce, nemusí to vždy tak dobře klapat (tohle slovo zní v souvislosti s tématem dost zajímavě) v posteli. Pro tyto případy zde existují nafukovací a gumoví společníci. Ale pokud jste již nějakou takovou pannu či panáka viděli, pravděpodobně budete souhlasit, že často vypadají dost odpudivě.

S něčím takovým chce zatočit Vojtěch Vyroubal, který se v rámci svého projektu zamyslel nad tím, jak by měl vypadat dokonalý robotický společník: „Snažil jsem se reagovat na současný trh s umělými společníky a rozhodl jsem se řešit především to, jak na mě roboti působí. Nejhorší je totiž nepřirozená snaha o lidskost, která na člověka ve výsledku může působit až odpudivě. Proto mi přijde skvělé zachovat podstatu toho, že se opravdu jedná o robota,“ dodává tvůrce robotického společníka Vojtěch Vyroubal.

Sexbot Vojtěcha Vyroubala vypadá jako opravdový robot
Foto: Vojtěch Vyroubal

Michael Rosa a jeho „Make Me Like You“ aneb Čím víc lajků, tím víc potěšení

Designér Michael Rosa představil zajímavý projekt v podobě aplikace Make Me Like You propojené se speciálním dildem. Podařilo se mu doslova přetvořit pocit štěstí, který v lidech vyvolává lajkování jejich příspěvků na sociálních sítích, do trochu jiné podoby. Aplikace sbírá lajky a s pomocí bluetooth odesílá informace o jejich počtu do speciálního dilda. Za každý lajk přibude na dildu jeden dráždivý výběžek. Čím víc lajků, tím víc potěšení (Kim Kardashian by se asi zbláznila blahem). Michaelovi však samozřejmě nešlo pouze o to, aby jeho výtvor udělal někomu dobře, ale snažil se především reflektovat, jak moc jsme dnes na sociálních sítích a mobilních telefonech závislí.

Češi Ukrajincům závidí vstup do ZOO zdarma, přitom jde jen o snahu zmírnit dopady posttraumatického stresu14. 3. 2022

Michael Rosa a sex ve stavu beztíže aneb Zůstaň a neodcházej

U Michaela Rosy ještě chvíli zůstaneme. Dokážete si představit, jaký by asi mohl být sex ve stavu beztíže? Dle Michaela Rosy je sex ve vesmíru podobný sexu ve vodě. To znamená, že když do nějakého předmětu narazíte, odrazí se od vás. Michael se tak trochu inspiroval velrybami, které mají pravidelně sex ve třech, kdy úlohou jedné z nich je pouze vyvíjet protitlak, aby došlo k dokonalému spojení. Proto vyvinul jakousi pomocnou ruku, která pomocí motorů z dronu vyvíjí tlak do bederní části zad, čímž zajistí, že i ve stavu beztíže se všichni účastníci nacházejí na svém místě a nikdo nikam neodletí.

Říkáte si, proč je dobré řešit zrovna sex ve stavu beztíže? Ačkoliv by se něco podobného mohlo zdát jako daleká budoucnost, opak je pravdou. Vzpomeňte si na nás až pánové Richard Branson nebo Elon Musk poprvé vypustí své vesmírné lodě pro veřejnost a začne rozmach tzv. vesmírné turistiky. Vsadíme boty na to, že se najde spousta lidí, kteří budou chtít během této cesty experimentovat a sex ve stavu beztíže pro ně bude určitě zajímavou metou.

Daniel Pokorný a jeho virtuální dotek

Sexualita nemusí vždy nutně souviset se sexem. Velmi často jde především o emoční rovinu, v rámci které je důležitá především komunikace. Tohle alespoň tvrdí Daniel Pokorný, který vytvořil zajímavý koncept zařízení, které napomáhá komunikaci s lidmi ve vegetativním stavu pomocí mozkové aktivity. Speciální zařízení má v sobě elektrody, které snímají mozkovou aktivitu a rozlišují tak jednotlivé odpovědi. Ty se zobrazují na přední části zařízení. Nechybí ani reproduktor, který umožňuje kontakt na dálku.

Virtuální dotek umožní speciální helma
Foto: Daniel Pokorný

„V rámci rešerše jsem se stále více oddaloval od klasických sexuálních hraček a hledal jsem především nějakou hlubší stimulaci. Narazil jsem na neurovědce Adriana Owena, který se zabývá výzkumem mozku a mimo jiné dokázal navázat komunikaci s pacienty ve vegetativním stavu. Zjistil jsem, že takoví lidé jsou uzavřeni ve svém těle a nemají možnost komunikovat se svým okolím, ačkoliv ho vnímají. Nešlo mi tedy pouze o sexuální stránku a samotný akt uspokojení, ale chtěl jsem jít více do hloubky citového vztahu mezi dvěma lidmi, do kterého lze zařadit i sex,“ dodává Daniel Pokorný.

Uspokojení za pomoci moderních technologií aneb Vítejte v Naughty Harbor

Zajímavé trendy přináší i moderní pražský nevěstinec, ve kterém jedinou živou bytost najdete na recepci. V pokojích totiž klienty čekají realistické panny, panáci a pár zajímavých moderních technologií, které vás uspokojí jako nikdy předtím.

„Zabýváme se pronájmem realistických silikonových panen a panáků, ke kterým zároveň můžete dostat virtuální brýle. Naše další dvě služby se pak zabývají čistě virtuální realitou. Jedná se o virtuální relaxaci a virtuální hry. První zmíněná služba zahrnuje použití speciálního masturbátoru, který pracuje přesně s tím, co klient vidí v brýlích s virtuální realitou. Jedná se o nevšední zážitek, který stojí za vyzkoušení. Aplikace si vyvíjíme sami přímo u nás v Naughty Harbor a klienti tak mají neustále pocit, že se nachází v pokoji, do kterého přišli. Jediné, co se mění, je jeho obsah obohacený o společnice a společníky,“ říká marketingová manažerka nevěstince Naughty Harbor.

Zbavíme se někdy „povinné“ heterosexuality? Pomohl covid a své dělají i sociální sítě – nejbouřlivější diskuze zažívá TikTok10. 3. 2022

Tak trochu jiné dildo

Není to vždy pouze o technologiích, ale třeba i o použitých materiálech. Česká značka erotických pomůcek Chakra se rozhodla ručně vyrábět dilda z polodrahokamů a minerálů bez použití chemikálií či barviv. Určené jsou i pro ty, kteří věří v sílu minerálů a krystalů. Na výběr máte z několika tvarů a materiálů jako ametyst, růženín, obsidián, jadeit nebo čirý křišťál.

„Rádi bychom lidem ukázali, že i intimní pomůcky mohou být něčím, co respektuje vaši osobnost a čím svému tělu prokazujete úctu. Posouváme intimní spojení se sebou samým o úroveň výš a někam dál od pouhého sexuálního uspokojení s lascivní gumovou napodobeninou penisu. Dle toho, jak moc holdujete esoterice, můžete si vybrat dildo přímo pro vaši osobnost, pohlaví, znamení horoskopu nebo duchovní účel,“ říká zakladatel značky Martin Prošek.

Autor: Jan Witek

Zdroj: Jan Witek