Veselé ponožky, které dají vyniknout vaší osobnosti – trend, který trvá

Móda barevných ponožek s veselým vzorem není nový objev. Poslední dekáda se nese v jejich rozverném rytmu a spousta lidí různých profesí, společenské úrovně i osobnostního založení si užívá možnost ukázat světu jejich prostřednictvím svoji jedinečnost. Dokonce už ani nevadí, když nám jednu ponožku sežere pračka. Klidně ji nahradíme jinou, která nám zbyla z jiného páru. Zkrátka veselé ponožky jsou dlouhodobý trend, který se dostává víc a víc do popředí.

Rebelie schovaná v nohavicích

Barevné ponožky si oblíbili především muži. Jsou pro ně totiž jedinečnou šancí projevit svou individualitu, pokud od nich pracovní dress code vyžaduje usedlý pánský oblek. A protože se kravaty postupně přestávají v práci nosit, rebelie přešla z jejich vzoru dolů na ponožky. Ale veselé barvy nepatří jen k obleku. Skvěle se vyjímají i ke kalhotám zkrácené délky nebo ke kraťasům. Laďte, experimentujte, bavte se!

Pro elegantní dojem by ponožky měly být barevně propojeny s barvou košile, kravaty či kapesníčku, nebo třeba snapbacku.  Ale taky je možné se na pravidla vykašlat a vzít si ty nejveselejší ponožky na světě – pak by ale přeci jen měly být tím jediným výrazným prvkem outfitu.

Ponožky v lodičkách? Proč ne

Ženy barevným ponožkám až tak nepropadly. Je to nejspíš proto, že ne každá má na to vzít si je do lodiček. Navíc dámský outfit často obsahuje větší množství prvků, se kterými se pak pestré ponožky obtížněji ladí. Ženy jistě potěší, že na trhu se už zase objevují barevné silonové ponožky se vzorem nebo s výrazným lemem, jaké se nosily v osmdesátkách. Možná si budete připadat jako vaše maminka zamlada, ale proč to nezkusit.

Věříte na spřízněné duše? Ať už partnera teprve hledáte, anebo jste jej úspěšně našli, víte, jak poznat toho pravého?25. 2. 2022

Kdo říká, že oba v páru musejí být stejní?

Barvami a crazy vzory to nekončí. Revoluční myšlenku, že obě ponožky v páru nemusejí vypadat stejně, u nás rozšířila značka veselých designů Dedoles. Ponožky od Dedoles mají vždy spolehlivě jinou pravou a levou. Není v tom ale žádný chaos. Designy spolu komunikují a vždy tvoří chytrý celek – třeba zajíc na pravé a mrkev na levé, nebo pravá s míchačkou a levá s už postavenou zdí.

Veselé ponožky, co nohám zvednou náladu, značka poprvé představila v roce 2018, ty nejúspěšnější první designy jsou v prodeji dodnes. A nezůstává jen u ponožek. Veselých produktů je čím dál víc. Interní designéři této značky asi budou rozverné povahy, protože se pustili i do spodního prádla, nadkolenek, dětských punčošek, legín či sportovních podprsenek a nebáli se ani papučí. Letos avízovali novou letní kolekci plavek i pantoflů k vodě, a budou i vánoční svetry!

Kombinujte, co vám fantazie dovolí

Po dlouhých letech nudných tmavých ponožek a období nevkusných bílých froté ponožek byly barevné vzory oživením, které se okamžitě ujalo. Vždyť proč by měly být živé barvy a veselé obrázky rezervovány jen dětem? Počet výrobců a e-shopů nabízejících veselé ponožky svědčí o tom, že kreativní designy oslovují zákazníky v každém věku. Nazvat je infantilními by byla chyba. Jsou naopak záležitostí vkusu a pomáhají vyjádřit jedinečnou osobnost svého nositele.

Navíc díky celým sériím mohou partnerské dvojice, ale třeba i celé rodiny dát najevo, že k sobě patří. Maminka, tatínek a děti mohou společně vyrazit na procházku v teplých ponožkách a nadkolenkách třeba s oblíbenou kresbičkou rezavé lišky.

Od pekelného krepsilonu k bambusu

Možná vás to překvapí, ale barevné ponožky nejsou výdobytkem dneška. Rozšířily se už ve 20. letech minulého století, kdy si muži ještě netroufli nasadit třeba komiksové motivy, ale proužky nebo kostičky jely ve velkém. Především sportovní komplety pánů mohly být doplněny vzory ještě výraznějšími. Rozmach stylovějších ponožek dovolilo rozšíření klasických pánských polobotek tzv. oxfordek.

Pak se rozvíjely modernější materiály, které díky elasticitě na noze lépe držely. Přišla řada slepých uliček, jako třeba všemi nenáviděné krepsilonky. Dnešní zákazníci při nákupu hledí nejen na design, ale právě i na použitý materiál. Preferují udržitelnost, a tak je oblíbená recyklovaná bavlna nebo bambus.

Zdroj: Bohdana Rambousková