Byty přebírají funkce restaurací, barů a jsou i místem k setkávání. Kuchyně se proto musí přizpůsobit

Kuchyně byly kdysi jen místem, kde se vařilo a také se skladovaly potraviny. Jenže nejen pokrok posunuje trendy kupředu. Už dávno před stávajícími omezeními a prakticky nepřetržitým pobytem doma, kdy si to uvědomujeme o to více, se kuchyně proměnily v prostor, který zastává mnoho nových funkcí. A tak je samozřejmě v zájmu každého vybavit svou kuchyň esteticky, prakticky a moderně. Nemluvě o tom, že dnešní možnosti překračují všechny dřívější hranice představivosti, a tak je vybrané spotřebiče možné ovládat třeba i pomocí chytrých hodinek (Apple Watch) či hlasovým povelem.

Integrování kuchyně do obývacího prostoru dnes již nelze nazývat ani tak trendem, jako běžnou praxí. Ovšem stávající situace zasahuje prakticky do všech oblastí lidského života a odvedla svou práci i v pojetí interiérového designu a obecném využití bytových prostor. A jelikož jediná restaurace, bistro či bar, které lze navštívit, jsou právě ty, které si utvoříme sami doma, je jasné, že především nároky na kuchyni se zvyšují. Musí být reprezentativní, elegantní, ale také funkční a v neposlední řadě by neměla ani v plném provozu jakkoliv narušit zábavu. Skvělou možností, jak všechny tyto požadavky naplnit, je pak výběr kuchyňských spotřebičů značky Siemens, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky/zákaznice.

Narodil se do ženského těla, nyní žije šťastný život jako muž a jeho partnerem je drag queen27. 4. 2022

Kuchyně jako místo pro zábavu

V minulosti by jen málokoho napadlo, jak moc se kuchyně a jejich využití změní. Zatímco dříve se jednalo o zónu, která byla „za zavřenými dveřmi“ (za nimiž nezřídka uvízl/a i sám/a hostitelk/a), dnešní praxe naopak velí prostor otevřít a dát všem nahlédnout pod ruce kuchaře/ky. Stejně tak ten, kdo se ujme vařečky, díky tomu nepřijde o žádnou zábavu. Jenže vařit v prostoru spojeném s obývacím pokojem nemusí být vždy úplně ideální – zejména, pokud člověk nemá k ruce takové spotřebiče, které jsou natolik uživatelsky vstřícné, aby hlukem, ale např. i produkovanými pachy netvořily nepatřičnou kulisu.

Naprosto klasickým příkladem pak mohou být burácející digestoře, které navzdory nepřeslechnutelným zvukovým efektům svou práci (a ani výpary) nezřídka příliš kvalitně neodvádějí. Nemluvě o tom, že jejich umístění nad dnes tolik oblíbený pracovní ostrůvek může být poměrně problematické.  A právě v tomto případě má zn. Siemens řešení. Moderní digestoře totiž vlastně ani jako digestoře nevypadají. Buď jsou integrovány neviditelně do varných desek (konkrétně v modelové řadě studioLine se jedná o desku inductionAir Plus), příp. jsou ještě dovybaveny elegantním sklem a technologií Guided Air, kdy veškeré výpary směřují právě přímo do odsavače. 

Varné desky s integrovanými odsavači par lze pak samozřejmě „sladit“ designově i s celou kuchyní, jelikož zásady špičkového zpracování a designu ctí všechny spotřebiče Siemens. Ostatně, to dokazují i mnohá ocenění, která firma v různých prestižních anketách získala, např. IF Design Award či Red Dot Award. Kuchyně se tak může proměnit v designový prostor, v němž spotřebiče budou navíc skutečnými pomocníky. Díky moderním technologiím a aplikaci Home Connect navíc můžete mít i přehled o obsahu lednice nebo čerpat inspiraci k vaření přímo z mobilní aplikace... 

Vzhůru směrem k inteligentní domácnosti

Jelikož i kuchyně (byť sebemodernější) musí jít s dobou, značka Siemens (resp. skupina BSH, jejíž je součástí) již v minulosti umožnila využití aplikace Home Connect, jež slouží nejen k ovládání spotřebičů, ale je také zdrojem mnoha informací k jejich využití. Aplikace je dokonce přizpůsobena i pro využití v Apple Watch, stejně tak je možné využít i hlasové ovládání pomoci Google Home či Alexy.

„Záměrem jsou trendy kousky, které jsou udržitelné,“ říká majitel queer módní značky Mikuláš. Inspirací mu je i řecký Bůh Eros16. 5. 2022

Ne, že by zrovna zapnutí trouby či myčky prostřednictvím chytrých hodinek nebo hlasového pokynu bylo pro každého kuchyňskou revolucí, ale jedná se o další krok směrem k inteligentním domácnostem. Ty jsou přitom dle predikcí odborníků trendem budoucnosti, který nás postupem doby čeká.  Ovšem zatímco proti některým nápadům futuristů by samozřejmě bylo možné mít mnohé výhrady (otázkou je jak bezpečnost, tak i ochrana soukromí), taková kuchyně, která sama navaří a ještě po sobě uklidí, by jistě nadchla každého. Tak třeba časem…