Kuchyně je srdce domova. Správně tepat ale bude jen tehdy, když se z vaření, pečení ale i úklidu po party stane radost

Kuchyňské spotřebiče v dnešní době plní množství důležitých funkcí a usnadňují nám život. Ruku v ruce s technologickým pokrokem ale také zohledňují principy udržitelnosti a samozřejmě i zdravého životního stylu. V podstatě by se tak dalo říci, že tito – dnes již zcela nepostradatelní – pomocníci nejenže nám ve zrychleném běhu světa umožňují každodenní fungování, ale pomáhají nám i vše zvládat s lehkostí a úsměvem...

Je to již nějaký ten pátek, kdy se trendem stalo propojení kuchyní s obývacími prostory – přeci jen, ať už člověk vaří pro své blízké nebo hostí návštěvu, nechce být izolován u sporáku, zatímco ostatní se baví. Tato proměna pojetí interiérů však samozřejmě vedla i k tomu, že bylo třeba kuchyně vizuálně přizpůsobit tak, aby s obývacími pokoji tvořily harmonický celek. Pozornost se tedy logicky obrátila nejen na vizuální zpracování jednotlivých spotřebičů, ale také na jejich funkce. 

„Spíš než na hezkou mladou holku se podívám na muže,“ krčí rameny úspěšný podnikatel. Svou orientaci před všemi tají11. 5. 2022

Základním požadavkem, který je na moderní kuchyně dnes kladen, je tak vedle designu i maximální komfort a v poslední době i usnadnění práce v mnoha různých aspektech. Univerzálním řešením pro každého, kdo touží po luxusní a funkční kuchyni, jsou tak výrobky značky Siemens, které ostatně dlouhodobě patří k těm, jež získávají četná ocenění jak za design, tak i kvalitu.

Digestoře, jaké jste (ještě) neviděli...

Jelikož jedním z klasických problémů při vaření je kumulace páry stoupající z hrnců či pánví, samozřejmostí se v domácnostech staly digestoře. Ty však nezřídka hlasitě hučí a ani z hlediska designu se ne vždy jedná o zcela reprezentativní kousky. I proto se velké pozornosti nově dostává varným deskám Siemens inductionAir Plus, které jsou vybaveny i funkcí odsávání – to vše v jednom spotřebiči.

Kromě toho lze ale volit i skutečně designový „neviditelný odsavač“ glassdraft Air, který zahrnuje nenápadný odnímatelný skleněný panel, jenž je skvělou variantou pro umístění na varných ostrůvcích. Kuchaři/ce a ani hostům totiž nebrání ve výhledu, páry pak pomáhá směrovat přímo do vysoce výkonného odsavače s technologií Guided Air.

S takovým vybavením pak není problém během jednoho večera servírovat např. jinak poměrně aromatické mořské plody a záhy oflambovat na pánvi kousky ananasu. Hosté si vychutnají nejen výsledek, ale i proces přípravy. Díky odsavači navíc při dezertu nebude po rybím aroma v prostoru již ani památky…

Na své si ale v moderní kuchyni přijdou i ti, kteří rádi pečou. Zatímco koláče a další různé laskominy ke zdraví obvykle příliš nepřispějí (na druhu stranu – zase zajistí psychickou pohodu…), moderní trouby lze využít i k zajímavějším kulinářským kouskům. Široké využití tak mají např. trouby Siemens iQ500 či iQ700, které umožňují také stále více populární vaření v páře. To nejenže je rychlé, ale zároveň ve zpracovávaných potravinách zajistí zachování většího množství živin a vitamínů. Kromě toho jsou i další spotřebiče z řady iQ700 navrženy tak, aby k sobě vzájemně ladily, a to jak při instalaci vertikálně, tak i horizontálně.

Ovšem každá kuchařská party jednou končí. Když je dovařeno, dopečeno a také zkonzumováno, leží na bedrech hostitele/ky také související úklid. I tehdy ale skvěle poslouží kuchyňští pomocníci – myčky. Ty se dnes v podání Siemens změnily v další chytré spotřebiče, kterými lze domácnost vybavit, ovládat je lze totiž i na dálku, prostřednictvím mobilní aplikace. Pokud se tedy návštěva ohlásí nečekaně, klidně se na její příchod (minimálně co do přípravy dostatku talířů a skleniček) můžete přichystat i z kanceláře či po cestě domů.

Cesta k úspěchu může být klikatá – jak se z novinářky Alexandry Kasperové stala zámecká paní?23. 6. 2022

Ať už se tedy rozhodnete pro revitalizaci kuchyně po částech, nebo se odhodláte ke kompletní rekonstrukci, spotřebiče Siemens jsou ideální variantou pro každého, kdo dbá na funkčnost, komfort i vzhled. Možným řešením pro celkovou renovaci kuchyňského zázemí je i řada spotřebičů studioLine, pro kterou jsou charakteristické jak inovativní technologie a kvalitní materiály, tak i luxusní provedení, které skvěle pozvedne jakýkoliv interiér. Na druhou stranu – tyto charakteristiky jsou v podstatě vlastní pro kompletní sortiment spotřebičů Siemens, z nějž si tak jen stačí vybrat…