Cupra Formentor aneb Výbuch emocí v přímém přenosu

Automobilovou značku Cupra zcela vystihují tři slova – jedinečnost, sofistikovanost a sportovní výkony. Tato slova lze pochopitelně přiřadit také k modelu Formentor, který vzbuzuje emoce při každém pohledu na něj. Cupra však není pouze značka automobilů, ale nabízí daleko větší přesah v podobě zajímavých doplňků, módy a mnoho dalšího.

Značka Cupra je na automobilovém poli stále poměrně nová. Od svých konkurentů se však odlišuje tím, že vytváří doslova samostatný svět v podobě nejen nabídky automobilů, ale i nejrůznějších doplňků, módy, eventů apod.

Už samotné logo značky Cupra čerpá inspiraci z postoje lidí žijících v kmenových společenstvích a odráží hodnoty značky, mezi které patří vášeň, preciznost, odhodlání a odvaha.

Kromě toho Cupra navazuje partnerství s malými studii a řemeslnými dílnami, jako jsou L.G.R., Trakatan nebo Fabike, které vyvíjejí exkluzivní rukodělné výrobky a limitované edice produktů jako jsou brýle, peněženky, tašky apod. Jednu z posledních spoluprací navázala Cupra s barcelonskou značkou Mikakus, se kterou vytvořila exkluzivní kolekci tenisek inspirovanou modelem Cupra Formentor.

Foto: Cupra

Cupra Formentor

Automobil s jedinečným designem a křivkami, které vyzařují dynamiku, ladnost a naprostou sofistikovanost. Ladné křivky hezky doplňují výrazné LED světlomety. Zvlášť na ty zadní, které propojuje LED světelný pás, je parádní podívaná. Punc jedinečnosti modelu Formentor dodává i matná metalíza (není podmínkou), která s doplňky v měděné barvě přináší pořádnou dávku sex-appealu. Značka zkrátka symbolizuje jedinečný styl a komfort v pravém slova smyslu.

Když už jsme u té jedinečnosti, stejné slovo můžeme použít i v souvislosti s interiérem. Dostupných je hned několik různých variant provedení, ale nás ze všeho nejvíc zaujalo provedení Petrol Blue s koženými sedačkami a palubní deskou s měděným prošíváním.

Před řidičem se tyčí 10,2palcový digitální kokpit, na kterém vidíte všechny potřebné informace, ale nechybí ani středový 12palcový displej infotainment systému. Když k tomu přidáte stylové ambientní osvětlení, bude každá vaše jízda výjimečnou.

Vlna adrenalinu a radosti do vás podruhé vstoupí, když se chopíte supersportovního volantu, na kterém se nachází i speciální tlačítko režimu CUPRA. V ten moment se naplno rozezní čtveřice výfuků v matně černém provedení. Radost z jízdy zajistí pohonné ústrojí 2.0 TSI s výkonem 310 koní (228 kW), pohonem všech kol 4Drive a 7stupňovou převodovkou DSG.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že podle názvu (Formentor) je vůz určen pouze pro macho muže, není tomu tak. Vůz se skvěle hodí pro všechny, kteří mají rádi styl, design a svižnou jízdu. Když tento automobil navíc spojíte s dostupnými módními doplňky, získáte od značky Cupra doslova stylový balíček, který si nebudete užívat pouze vy, ale s každým pohledem i vaše okolí.

Foto: Cupra

Cupra se vydala rozhodně dobrým směrem a v podobném spojování značek pod jednu střechu s jednotným, ale výjimečným designem, vidíme velký smysl a při pohledu na růst značky a neustálé rozrůstání modelové řady, to podobně vidí i její zákazníci.

Zdroj: Jan Witek