Straight friendly
Zdroj: Foto: Vratko Barcík/se svolením

I sexy extravagance inspirovaná Hollywoodem může být nositelná a také udržitelná, dokazuje nová kolekce z dílny H&M

S nadcházejícím jarem se po do jisté míry stereotypní a „šedé“ zimě k životu probouzí nejen příroda, ale i módní svět. Konečně zase dostávají prostor zářivé barvy plné energie a nové jarní kolekce ukazují, že v ulicích bude rozhodně co obdivovat. Důkazem může být i aktuální exkluzivní kolekce jarních trendů H&M Studio S/S 2023, která bude jednoduše nepřehlédnutelná. Nejenže si designéři pohráli s barvami, které upoutají pozornost „na první dobrou“, ale inspiraci čerpali na jednu stranu v časech bohyň hollywoodského Zlatého věku a na stranu druhou také u stávajících světových hvězd. Ty přitom v rámci módy razí jasné heslo: „be big or go home“…
Redakce Redakce Autor
27. 2. 2023

I když inspirační zdroje návrhářů, kteří za aktuální kolekcí H&M Studio S/S 2023 stojí, odkazují víceméně k módě plné extravagance a nezřídka výrazných doplňků, výsledkem jsou originální kousky kombinující street style a oslnivou glamour módu. Není však třeba obávat se extravagance v takové míře, že by jednotlivé kousky byly nositelné výhradně na módních molech či červeném koberci. „Tato kolekce nabízí módní kousky, které jsou nositelné a zároveň originální a stylové. Najdete zde objemné elegantní šaty vhodné na červený koberec, ale také nadčasovou koženou bundu, kterou lze nosit na mnoho způsobů a po mnoho let. Navíc, tyto kousky se dají skvěle kombinovat a vytvářet zajímavé stylové outfity,“ popisuje kolekci Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M.

Vzhledem k tomu, že kolekce H&M Studio na období jaro/léto 2023 je jednoduše „hvězdná“, není divu, že i její mezinárodní tváří se stala jedna ze současných vycházejících hvězd pop music a držitelka Grammy Kali Uchis. „Bylo zábavné ztělesnit klasický, božský pohled na ženskost a přitom ho kombinovat s některými moderními prvky. Všichni byli opravdu pohodoví a celý tým se mi neskutečně zamlouval. Prožili jsme opravdu zábavný den,“ dodala k focení kampaně.

Na druhou stranu cílem kolekce není jen bezbřehé obdivování celebrit a jejich módního stylu, který je často pro „běžné smrtelníky“ stejně nenapodobitelný. Podle Elly Soccorsi, concept designérky H&M, se tedy tým návrhářů naopak pokusil o odstranění hranic mezi skutečnou osobou a její známou tváří. „Naším záměrem bylo vytvořit stylovou a energickou kolekci, která nabídne kousky, které se svým kombinováním hodí jak na denní nošení, tak i na důležitou událost či večírek,“ doplnila tak Soccorsi.

Dámské části celé kolekce pak dominují extravagantní večerní šaty, rozhodně zaujmou také béžový oversize trench a chlapecká kožená motorkářská bunda či komfortní oversize mikiny. Dávka extravagance neschází ani v pánské části H&M Studio, v tomto případě se promítá do kousků inspirovaných prvky rock 'n' rollu. Samozřejmě, že designéři mysleli také na doplňky, které jsou opět výrazné a prakticky nepřehlédnutelné. Zatímco ženy ocení např. stylové sluneční brýle či robustní náušnice, pány jistě osloví např. růžový kapesní šátek. Užití růžové na pánském doplňku pak také předznamenává, že celá kolekce se barev rozhodně nebojí – základní paleta se pohybuje od fuchsiové přes jasně modré odstíny až po nenápadné neutrální odstíny černé, bílé a béžové.

Na některé kousky (pánské i dámské) z kolekce H&M Studio jaro/léto 2023 se můžete podívat také v následující galerii. Modelem se v tomto případě stal Michal Černý, tanečník vogue z Kiki House of Ambitchous. 

Móda nejen stylová, ale také udržitelná

Nová kolekce H&M Studio pro jaro a léto 2023 však vedle módy jako takové zohledňuje i udržitelnost. Každý kousek je vyroben z udržitelnějších materiálů – např. z organické bavlny, recyklovaného polyesteru či speciálního vlákna, které je produkováno ze 60 % z dřevní buničiny z udržitelných zdrojů a ze 40 % z recyklovaných odpadních materiálů. Kromě toho návrháři pracovali také s kůží bez obsahu chromu a při výrobě šperků a bot využili recyklovanou mosaz, recyklovanou pryž a recyklovaný polyester.

<Path> Pánská móda u nás vzkvétá. Jak to vidí Filip Vaněk, úspěšný stylista celebrit?Zdroj:

Určitou „specialitou“ této kolekce jsou také ručně vyráběné knoflíky, které jsou dominantním prvkem oversize vesty a maxisukně s vysokým pasem. Tyto knoflíky jsou vyráběny z částečně recyklovaného plastu, který vzniká z odpadu sesbíraného na ulicích v Indii. Společnost H&M se přitom na tomto sběru podílí v rámci partnerství se sociálním programem Hasiru Dala Innovations, jenž sběračům odpadu na základě jejich aktivity nabízí možnost pravidelného příjmu. I když si ale třeba nezakoupíte zrovna zmiňovanou „knoflíkovou sukni“, možnost setkat se s „knoflíky s příběhem“ vám ani tak neunikne. H&M Group je totiž plánuje využívat napříč svou produkcí.

A pokud by vám udržitelnosti bylo stále málo, vězte, že kupovat oblečení – a to ani to z aktuální kolekce H&M Studio S/S 2023 – vlastně (minimálně za určitých okolností) není nutné, a přesto v něm lze zazářit. Společnos H&M totiž provozuje i půjčovny oblečení, kde je k dispozici výběr z exkluzivních kolekcí, a to včetně té nejnovější na jaro/léto 2023. Tuto možnost si ale zatím mohou užít jen ti, kdo žijí ve Stockholmu, Berlíně, Amsterdamu a Londýně. Na druhou stranu, co (zatím) není, jistě může (časem) být. Do té doby si ale lze všechny kousky z kolekce H&M Studio S/S 2023 objednávat (výhradně) online, a to již od 2. 3. 2023

Zdroj: H&M/Spolupráce

Populární
články

E-Shop