Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?

Domov je místem bezpečí a soukromí. Ale také seberealizace a spousty zážitků, které s námi zůstávají navždy. Jedinečný okamžik, nebo i jen běžný odpočinek či večeři s blízkými však stojí za to ozvláštnit. Trendem tohoto roku je atmosférické osvětlení. Nechte se inspirovat našimi tipy!
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
20. 2. 2023

V covidové době jsme si zvykli trávit více času doma, v soukromí. A naštěstí jsme nejen smutně čekali, až bude těžká situace za námi, také jsme nacházeli nová řešení a nápady, jak si pobyt v izolaci a atmosféře sociálního distancu co nejvíce obohatit. Řada lidí si předplatila filmové balíčky a rozšířila dostupné televizní stanice. Sledovaly se seriály, hrály hry – online i u stolu, vytvářely kreativní koutky v obývacích pokojích a v kuchyních vonělo jídlo, na jehož přípravu najednou byl čas i chuť: Restaurace rozvážely, ale bez posezení v podniku to ne vždy bylo „s kupovaným“ ono.

<Path> Chytré designové lampy překvapily internet: Vychladí víno i pustí hudbu! Co všechno svedou?Zdroj: Kooduu/Spolupráce

Co se ve vašem životě změnilo od začátku roku 2020? Že je to už tři roky, dokáže člověka docela vyděsit. Ač se to zdálo jako věčnost, uvědomění si, kolik měsíců, týdnů a dní jsme strávili sledováním zpráv a obavami, není zrovna příjemné. Spousta času plná omezení, strachu a napětí.

Nebo ne?

Kdo si dokázal čas doma užít, má za sebou tři roky, které mu možná dovolily více přemýšlet, dělat si čas na sebe, kreativně tvořit, odpočívat, uzdravovat se z uspěchanosti a třeba i zvelebovat bydlení.

Jak jste na tom vy? Čím jste tento čas zaplnili především?

Pokud mezi vaše odpovědi patří i ono šperkování obydlí, pak vás možná už napadlo, jak si co nejvíce přizpůsobit prostor i po světelné stránce. A tím nemyslíme praktické otázky jako jasnější světlo nad pracovní deskou, lampičku na strategickém místě u postele nebo senzor malé ledky u WC, abyste si v noci nevypálili při rychlé „malé“ zornice jasným zábleskem lustru. Co taková kreativní stránka věci? Barvy, náladová intenzita, spolupráce jednotlivých komponent nebo chytře zabudované světelné doplňky k běžně užívaným předmětům a na vhodných místech?

<Path> Německý DJ Boris Brejcha, tvůrce „inteligentní hudby zítřka“, vystoupí po vyprodané show na Výstavišti i v klubu Mecca!Zdroj: BEVI, FB, fckng-serious.de

Jestli i vy patříte mezi můry přitahované světlem, pak se dobře usaďte a nechte se inspirovat několika tipy, které pro vás naše redakce vybrala:

Led pásky (třeba nad kuchyňskou linkou)

Světýlko nad linkou má a měl kdekdo. Je potřeba. Když krájíte, není nad to, vidět co a jak, že ano. Nicméně i v těchto ohledech stojí za to být kreativní. Při práci si rozsvítit jasnější verzi a při večeři zvolit náladovku ve formě barviček, to je něco, čím rozhodně ohromíte – a dokonce za pohodovou cenu. LED pásek není nijak přemrštěnou investicí a zrovna na tomto místě nadělá hodně parády.

Kolem dokola stropu

Nudí vás běžné lustry, byť některé jsou opravdu skvostné? Co takhle zvolit světlo, které bude lemovat zdi a dodá celé místnosti takový nádech, který zrovna potřebujete?

Až ke hvězdám

Strop je dokonalé místo pro umístění osvětlení – to je všem známo. Nicméně takové hvězdičky nejsou vhodné jen jako nálepky do dětského pokoje. Vytvoří dokonalou atmosféru i při „dospěláckých“ večerech u televize, malém večírku nebo třeba opravdové romantice.

Světýlka všude kolem

Když už jsme u těch party, rozhodně zvažte dokonalý zážitek pro sebe i hosty ve formě prosvětleného příchodu. Samotný večer už pak bude jen těžko neúspěšný! Světýlka lze doladit i tematicky. Budete slavit svatbu? Narozeniny? Nebo třeba nový přírůstek do rodiny? Dolaďte barvy a doplňky a máte hotovo! Dokonalost sama!

Na skleničku stylově

Plánujete dostaveníčko mimo domov? Vezměte si s sebou světlo, které nejen udrží pití v chladu, navíc dotvoří efekt, po kterém toužíte.

Chvilka pro sebe

Po večírku není nad krátkou chvilku pro sebe. Při meditaci či prosté relaxaci jistě navodí atmosféru skromné světélko ve formě plápolající svíčky či třeba soška Buddhy.

Láva

Lávovým lampám ještě rozhodně neodzvonilo. Jejich obliba se opět vrací a my se nedivíme! Nejen, že váš pokoj prosvítí, ještě dodají barevnou náladu a klid při sledování pomalu se přemisťující tekutiny.

Všechno, co se třpytí

Drobnými světýlky lze ozvláštnit jak záclony, tak třeba kusy nábytku. Samozřejmě s ohledem na bezpečnostní doporučení výrobce. Jako z pohádky se můžete cítit, pokud si dáte záležet a vyzdobíte si pokoj několika kreativními způsoby!

Jako pod vodou

Pod vodou, ve vesmíru, nebo jako v sedmém nebi. Tak se můžete cítit s důmyslně propojeným osvětlením s prostory bydlení. Vytvořte si jedinečné záhyby a schovky, kam světýlko umístíte a zvolte vhodnou barvu. Efekt je zaručen!

Intimčo na terase

Drobná světélka, která se barevně přizpůsobí vaší náladě jsou bezesporu vhodná i venku. Představte si tu romantiku ve vířivce, u grilu nebo třeba za letní noci u skleničky vína s tím nejdražším člověkem. Lampionek, jemné LEDky nebo lucerna udělají své!

Umělecké vyjádření

Jste duší umělci? Pak rozhodně zvažte umění, které svítí! Co takhle obraz, socha, nápis nebo třeba plastika, která zdobí vaše obydlí jako dílo samotné i jako zdroj světla? Umíte si představit silnější kreativní atmosféru?

Jako v kině

Pokud jste fanoušky filmů, seriálů, pořadů a další zábavy, kterou si můžete pustit v televizi, pak je pro vás rozhodně dobrým tipem televizor s Ambilight podsvícením. Vtáhněte celý prostor do atmosféry sledovaného a nechte se unášet!

Hrajte!

Víte, že vaše světla mohou reagovat i na zvuky? Dopřejte si taková, která vám doplní kytarové vystoupení, pěvecké duo s partnerem nebo posezení u retro gramofonu. Fantazii se meze nekladou!

 

Zdroj: YouTube kanál: Philips TV & Sound, IG: @eglo.cz, @studioiaad, @tarscape_fibre_optics, @lightitup.gta, @kooduu_official, @lights_qualityelec, @teriengland, @homedecor.usa_, @sell_for_trends, @frm_ahlen, @r_n_l_d

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Dokážete bez opory vstát?
TĚLO & MYSL

Zvednete se ze země bez pomoci rukou? Udržíte rovnováhu? Otestujte svou kondici a zjistěte, zda stárnete zdravě

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Erektilní dysfunkce trápí řadu mužů
HOT!

Jak souvisí oprava pneumatik s poruchami erekce? Seznamte se s překvapivým vynálezcem pumpy na penis, automechanikem Osbonem

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce

E-Shop