VELKÁ RECENZE BMW X6: Dravec, který je dokonalou symbolikou lásky na první pohled

VELKÁ RECENZE BMW X6: Dravec, který je dokonalou symbolikou lásky na první pohled

Vůz, který provokuje a září sebevědomím. Vůz, který oplývá neskutečnou silou a na němž můžete oči nechat. A v neposlední řadě vůz, se kterým se nikdy nebudete chtít rozloučit, protože je snad ve všech směrech dokonalý. Pro nové BMW X6 jsme na začátek vybrali šest pozitivních vlastností, nicméně ve stovkách dalších bychom mohli pokračovat.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
21. 2. 2020

Představte si, že dostanete super nový vůz typu BMW X6 na týdenní novinářské testování. Týden je dost dlouhá doba k tomu, abyste se s vozem sžili. Horší je to v případě, kdy se do něj zamilujete. Designéři a konstruktéři BMW jsou jednoduše kouzelníci. Nevím, jak přesně to dělají, ale jako by přesně viděli do našich duší a věděli, co je to pravé ořechové…

<Path> VELKÁ RECENZE: Nový Jaguar F-Pace 20D. První SUV od Jaguaru je určené silným egům. Vyzkoušejte jej samiZdroj:

Lahodí každému oku

Nové BMW X6 vás pohltí, ať už bude stát na parkovišti nebo jej uvidíte prosvištět okolo po silnici. Vybavte si, jak reagujete, když se podíváte na obnaženého svalnatého muže s dokonalým pekáčem buchet, nebo na dokonale vypadající ženu s nádhernou postavou a vyvinutými přednostmi… Patrně vás zalije vlna vzrušení, několikrát se otočíte a na chvíli se zasníte. Přesně takový pocit jsem měl, když jsem si byl vyzvednout nové BMW X6. Soudě dle pohledů kolemjdoucích jsem v tom ovšem nebyl sám. 

Svalnatý exteriér vozu působí dravě a typická čelní maska chladiče BMW dává modelu X6 opravdovou duši. Zvlášť po západu slunce je pohled na přední část vozu podmanivý, dojde totiž k rozzáření masky chladiče ve tvaru ledvinek Iconic Glow, které je dostupné v nabídce BMW Individual. Díky tomu si vůz získává opětovnou vlnu zasloužené pozornosti.

Další pocit vzrušení a zrychlení srdečního tepu zajistí pohled na interiér vozu. Exkluzivní materiál, skleněné prvky interiéru „CraftedClarity“ a karbonové obložení „Carbon Fibre“ dostupné v příplatkové výbavě a dokonalé sezení je unikátní kombinací. Vše k sobě krásně ladí a je plně orientováno na řidiče i spolucestující. Zde jen jedna připomínka – BMW by každé X6 mohlo dopřát bezkloubové otevírání dveří, které by zvlášť u tak robustního auta například během parkování ve stísněných podzemních garážích přišlo vhod.

Sportovní sedadla nabídnou širokou škálu nastavení, včetně šířky opěradla a sklonu sedáku. Navíc jim můžete dodat také masážní funkci, která uvolněné a pohodlné cestování s BMW podtrhuje. K dokonalému uvolnění dochází i při rozzáření interiérového osvětlení, u kterého je možnost vybrat si z několika barev.

Bezchybný infotainment systém podporuje například i funkce Apple CarPlay či Android Auto, a to navíc i bezdrátově. Nemusíte tak vždy připojovat telefon k USB kabelu. Několik funkcí infotainmentu dokonce můžete ovládat i bez dotyku (funkce „Gesture Control“), a tak si každý řidič alespoň na malou chvíli může připadat jako Harry Potter a díky pár pohybům ve stylu „Wingardium Leviosa“ před obrazovkou může přepínat písně či ovládat hlasitost hudby.

Pokud stejně jako já patříte mezi lidi, pro které jízda v autě často znamená soukromý pěvecký koncert, během kterého si připadáte, že vám za chvíli zavolají s nominací na Grammy, jistě oceníte kvalitní zvuk. Já jsem testoval vůz, který byl vybaven výborným sound systémem společnosti Harman Kardon, nicméně za další příplatek můžete získat audiosystém Bowers & Wilkins Diamond se dvěma diamantovými výškovými reproduktory. Celkem dvacet reproduktorů má výkon 1500 W a zvuk, který se z nich line, je fascinující.

Jízda králů

Ačkoliv mé „ručičky“ bicepsy teprve hledají, po usednutí do BMW X6 jsem si připadal jako Vémola. Ten rád prohlašuje, že lvi žerou jako první. V případě nového BMW X6 máte pod kapotou rovnou celou smečku lvů, která sežere vše, co potká. Tedy i hodně paliva, ale pokud si podobný vůz, který vás vyjde na několik milionů kupujete, s vyšší spotřebou zkrátka počítáte. Já jsem se během testování pohyboval okolo 15–16 l/100 km.

Pro mnohé lidi je cesta automobilem z bodu A do bodu B jakýmsi nutným zlem. Každodenní cesta vás však může i dokonale pohltit. S novým BMW X6 dominujete silnicím, tedy až do té doby, než potkáte dalšího „X šestkového alfa samce“ naproti. To pak na sebe jen mávnete, pousmějete se a jedete dál vůdcovat smečce.

K testování jsem měl k dispozici model BMX X6 M50i s výkonem 390 kW (530k). Maximální rychlost je 250 km/h a z 0 na 100 zrychlíte za 4,3 sekundy. S příplatkovou výbavou vůz vyšel na necelých 3,3 milionů korun. O síle motoru asi není potřeba hovořit a docela mě mrzí, že naše dálnice neumožňují jízdu vyšší rychlosti než 130 km/h, kterou jsem…ehm, samozřejmě dodržoval… Podvozek se poměrně dobře adaptuje každému povrchu, a i když tento trénovaný atlet dosahuje poměrně větších rozměrů (délka 4935 mm, šířka se zrcátky 2212 mm), díky všem dostupným technologiím, čidlům a kamerám jej zkrotíte raz dva.

Svaly a krása nejsou vše

Nechceme se nyní nikoho dotknout, ale možná jste již někdy potkali někoho, kdo byl neskutečně krásný, svalnatý, ale o to méně toho měl v hlavě. V tomto jde nové BMW X6 zcela proti proudu. Jedná se o rozeného inteligenta, který v mnoha případech dokáže myslet i za vás.

Do vozu se pohodlně dostanete díky digitálnímu klíči „Digital Key“, pomocí vašeho telefonu, případně karty „Key Card“. Připlatit si můžete i za tzv. „Display Key“, což je klíč s displejem, díky kterému můžete na dálku kontrolovat jednotlivé funkce vozu a před jízdou v parném létě jej odvětrat či v ukrutné zimě vyhřát.

Samozřejmostí je celá řada asistentů řízení a bezpečnosti, kteří se postarají o ničím nerušenou jízdu. Velmi dobře funguje adaptivní tempomat, který je oproti jiným vozům krásně plynulý a jako by opravdu reálně dokázal vyhodnocovat každou dopravní situaci. Díky inovativním laserovým světlometům si i v noci připadáte, jako byste řídili ve dne.

<Path> Nově otevřená restaurace Portfolio vás zve (nejen) na ochutnávku degustačního menu. Přečtěte si, čím si nás tato moderní restaurace získalaZdroj:

V BMW nezapomněli ani na ty nejmenší detaily, které dokonale podtrhují přední pozici značky v daném oboru. Mojito ani Cuba Libre to sice za jízdy nebude, ale umístíte-li do držáku na nápoje své oblíbené pití, můžete jej stiskem jediného tlačítka uchovat chlazené, případně ohřát. A to je jen drobný výčet vlastností a vybavení, kterým můžete vaše nové BMW X6 vybavit.

Vůz potěší všechny sportovně laděné duše, které vědí, co chtějí, a do jejich okruhu zájmů jednoznačně patří styl, design a společenské trendy.

„I will always love you…“

Rozchod je nemilá věc. Ačkoliv jsem se s novým BMW X6 musel po týdnu rozloučit, budu na něj vzpomínat ještě hodně dlouho. Já se jdu z našeho rozchodu trochu vzpamatovat a vy si zkuste domluvit podobnou testovací jízdu zde.

Zdroj: Foto: Zuzana Zavadilová, Jan Witek, BMW

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop