Inspirace Prahou, Oslem, nebo Berlínem? Jediná budova v Praze nabídne tři možnosti stylového bydlení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Usaďte se, zapněte si pásy, a hlavně ponechte sedadla ve vzpřímené poloze. Vzlétáme. Vyrážíme na cestu mezi třemi evropskými metropolemi. Že se bojíte létání a nemáte zrovna čas? Nevadí. Stihneme to za jedno odpoledne. Anebo ještě rychleji?

Praha je jedinečná díky svým širokým možnostem voleb bydlení. Najdete tu od všeho něco – nádherné historické budovy, jednoduchou zástavbu i moderní novostavby plné technických vychytávek postavených v souladu s nejaktuálnějšími trendy. Nejsou to ale jen tyto ti možnosti. Zvolit můžete i důmyslnou rekonstrukci a nastěhovat se do místa, které sice dýchá historií, ale zároveň umí splnit i náročné technické a designové požadavky náročného milovníka pokrokového života.

<Path> Zpěvačka Jessie J vůbec poprvé vystoupí v Praze. Fanoušci si navíc užijí opravdu „intimní“ koncertZdroj: Foto: Colours of Ostrava

Pokud se po srdci Evropy rozhlédnete ještě pozorněji, zjistíte, že fantazii se skutečně meze nekladou, a tak bude třeba v rámci jediné budovy na Praze 4 možno zabydlet se v různých stylech inspirovaných velkými městy: Prahou, Oslem a Berlínem. To vše v bývalém objektu Top Hotelu, jehož část začala za účelem uzpůsobení k dlouhodobému bydlení rekonstruovat společnost PSN. Projekt byl nazván Skyline a zahrnuje celkem 227 ubytovacích jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk a s plochou od 22,6 m2 do 48,7 m2. Výjimkou jsou tři přízemní jednotky o velikosti až 71,5 m2 s předzahrádkou. Vybraným jednotkám je přiřazen sklep přímo na patře či sklepní kóje v suterénu. Nechybí také 59 parkovacích stání pro automobily a 4 pro motocykly.

A jaké že jsou tedy ony rozdíly mezi bydlením ve stylu Prahy, Osla a Berlína?

Všechno tkví v designu, matriálech a barvách. Toužíte po kontrastu, který kreativně balancuje mezi tradicí a modernou? Pak je pro vás dle PSN ideální řešení ve stylu Berlín.

Minimalistický severský design se světlými barvami, přírodními prvky a důrazem na praktičnost vás pak nejspíš nepřekvapí, že reprezentuje Oslo a hygge, tedy styl pohodového přístupu k životu.

A Praha? Prahu, jak ji všichni známe, zpracovali v rámci interiéru její designéři jako elegantní, využívající hřejivé tóny a tradiční materiály. To celkem trefili, že?

Ano, projekt Skyline slibuje opravdu hodně nejen v ohledech praktičnosti, ale i estetiky. Na vlastní oči si lze všechny tyto typy bydlení prohlédnout ve třech vzorových jednotkách, které zařizovalo studio Kuchyně a interiéry Living ve spolupráci s architektonickým studiem Reaktor. A pokud vám nesedí ani jeden ze zvolených, není vše ztraceno. V novém projektu si mohou zvolit bydlení i ti, kteří jednoduše požádají, aby jim byl prostor ponechán k vlastnímu dopilování.

<Path> „Nechci mít takové děti!“ děsí dědičnost ženu z Mostecka. Že je její bratr LGBT+, považuje za ohrožení pro další generaci rodinyZdroj: Anonymní respondenti "J" a "S", redakce

Možná vás nyní napadá, že se autoři projektu hodně zamýšleli a nenechali nic náhodě. A máte pravdu. Tento vymazlený projekt si hraje se všemi dostupnými prostory – třeba i se střechou! Ta bude pochozí pro pokochání se výhledem. Dále se noví obyvatelé mohou těšit na plně vybavenou posilovnu, a dokonce i yoga point! Ti méně naladění na sport si pak jistě užijí pohodičku v party roomu, kde je naplánován stolní fotbálek a velkoplošná televize. Venku pak chystá developer další sdílený prostor pro budování komunity – například ohniště, venkovní odpočinkové zázemí či záhonky s kompostérem. Naproti budově se nacházejí tenisové kurty a když nakoukneme i do čistě praktického soudku: Ano, projekt počítal i s kočárkárnou, prádelnou a sušárnou.

První etapa Starline je již v prodeji, a tak je možná na čase se projít okolím a zapřemýšlet, jestli by se vám na Praze 4 náhodou nezalíbilo natolik, že byste tam chtěli zůstat – ať už v malometrážní jednotce, nebo v sedmdesátimetrovém bytě s předzahrádkou. Okraj Chodova je známý tím, že největší městský ruch je sice na dosah, ale neobtěžuje ty, kteří milují spíše klid, přírodu a styl života téměř malého města, kde si oblíbíte svou hospůdku, nakoupíte v obchodě, který budete dobře znát a díky hotelovému spa Top Hotelu nebudete ochuzeni ani o možnosti vyžití například v bazénu. V rámci budovy se dá zahrát i bowling, a tak už je opravdu možné uspokojit téměř každého.

Zdroj: PSN, psn.cz, skylinechodov.cz