Myslí na peněženku i vkus: Nadčasová stavba na Vinohradech láká lokalitou, stylem i důrazem na ekonomické nakládání s energiemi

Sníte o bydlení v novostavně, ale nechce se vám čekat na dostavění? Nahrává vaše rodinná situace (anebo jednoduše nadšená netrpělivost) spíše rychlejší akci, při které chcete sami sobě slíbit, že Vánoce už budou ve zbrusu novém? Pokud se poohlížíte v Praze, jistě jste narazili na problém, že naše metropole jednoduše není nafukovací, a tak je nalezení toho pravého (nejen v případě vztahů) poměrně komplikovaný a vyčerpávající úkol. Proto jsme si dali tu práci za vás a našli jsme pro vás perfektní tip.

Hledáte, googlíte, ptáte se, ale zatím je váš sen o zakořenění v krásné novostavbě v hlavním městě spíše přáním než plánem? Pak zpozorněte. Na Vinohradech na vás možná čeká všechno, o čem jste snili. Již dokončený čtyřpodlažní Vila dům – s jak garážovým stáním, tak sklepními prostory v suterénu – se nachází přímo v Praze a už zbývá pouze jedenáct volných jednotek.

<Path> Dva Italové si pořídili ruinu českého zámku. Dnes je to výkladní skříň designu a pořádají se zde svatby, trhy, nebo tu můžete i přespatZdroj: Ondřej Kubáček

Pokud už jste nadšení, pak jistě pocit umocníte, když si představíte své ráno v tomto domě. Proč? Protože kávičku si můžete dát venku – na vlastní předzahrádce nebo balkóně. A pokud prší a rádi sledujete déšť zachumlaní do deky, pak vás jistě potěší velká okna s příjemným výhledem. Ta propouštějí dostatek oku příjemného denního světla, které – jak známo – nabíjí energií. Odpoledne se můžete vydat do blízké Grébovky se stovkami druhů stromů a květin, ale i sochařským uměním, vodními prvky, venkovní posilovnou, hřištěm na pétanque nebo romantickými stavbami v čele s Gröbeho vilou, kterou doplňuje umělá jeskyně Grotta. A pokud to ještě stále není dost, pak lokalita slibuje i širší kulturní vyžití – restaurace, kavárny, menší obchůdky i obchodní centrum. Jestli i vás teď napadlo: A je budova z hlediska jejího okolí dobře řešená?, tak odpovědí i na tuto otázku je ano. Projektanti šikovně využili okolní křivky – například prostřednictvím balkonů, teras a oken – k věrnému zrcadlení atmosféry Vinohrad.

Na výlet po hlavním městě se lze vydat hromadnou dopravou, která je v místě velmi dobře řešená. Za moment jste v metru i na vlakovém nádraží Vršovice. A samozřejmě nechybí ani absolutní nutnosti v dosahu: Nemocnice nebo školy.

Podtrženo a sečteno: Je jasné, že za projektem stojí zkušený tým, který přemýšlel nad všemi potřebami moderního městského člověka. PSN působí na trhu již od roku 1991. Mezi její již zrealizované projekty se řadí i například Vanguard Prague – revitalizace původní továrny na 150 unikátních loftů, či Rezidence U Sv. Štěpána – rekonstrukce souboru tří historických měšťanských domů v centru Prahy. Své 1+kk až 3+kk v útulném designu, který působí nadčasově a útulně, si můžete vybrat hned vedle již úspěšně dokončeného projektu Depo Grébovka z roku 2021.

<Path> Známý cukrář Josef Maršálek bydlí s partnerem Petrem v jižních Čechách. Jejich kouzelný dům vás nenechá chladnýmiZdroj: Jan Witek, Juan Calderón

Aktuální světová situace moc nenahrává peněženkám, a tak je nad slunce jasné, že je potřeba zamyslet se i nad výdaji. Ty za bydlení jsou totiž nyní kvůli energetické krizi poměrně vysoké. Při výběru nového domova byste tak rozhodně neměli zapomínat si jednoduše zjistit, jak na tom nemovitost je: Jak je vytápěna? Na čem se vaří? A co větrání? Úniky tepla?

Projekt Vila dům Na Vinici od PSN, který je již zkolaudován a připraven na své nové majitele, tak zkrátka myslel na všechno. Včetně „instalace rekuperačních jednotek, které fungují na principu zpětného získávání tepla. Systém řízeného větrání navíc zajišťuje neustálý přísun čerstvého vzduchu bez nutnosti otevírání oken, díky čemuž nedochází k tepelným ztrátám, obzvlášť v topné sezóně. Noví obyvatelé projektu Vila dům Na Vinici se tak mohou těšit na výrazné snížení nákladů na vytápění a zároveň na zdravější vnitřní prostředí,“ vysvětluje Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN.

Zdroj: PSN, psn.cz, na-vinici.cz