Jak se oblékají 3 nejbohatších muži světa? Zlaté řetězy, diamanty v uších a na tričku obrovské logo drahé značky? Ani náhodou!
BLØG
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Jak se oblékají 3 nejbohatších muži světa? Zlaté řetězy, diamanty v uších a na tričku obrovské logo drahé značky? Ani náhodou!

Kam až byste se chtěli dostat? Říká se, že každý by se měl oblékat podle toho, čeho by rád dosáhl. Tato rada zní zajímavě a motivačně, ovšem co třeba taková pomocná síla v kuchyni nadělá za parádu v manažerském obleku? Spíš se bude při práci nepřirozeně pohybovat, a ještě si ten svůj zatraceně drahý komplet umaže. Faktem je, že i když se říká, že šaty dělají člověka, není to tak úplně pravda. Samozřejmě i nadále dodržujte dress-code, kde je potřeba a nedocházejte do Národního divadla v tričku a teniskách. Avšak možná se i trochu porozhlédněte, co nosí opravdu hodně bohatí lidé. Věřte tomu nebo ne, viditelné „machrovinky“ to nejsou. A tak byste možná takového Jeffa Bezose, kdyby šel kolem vás, přehlédli jako družstevní lány. Opravdu majetní lidé kolem sebe totiž neomotávají zlaté řetězy ani si na čelo nelepí nápisy „BOHÁČ!“
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
5. 6. 2023

Do tohoto článku jsem vybrala jména podle žebříčku Forbes. Jedná se o letošní seznam nejbohatších lidí světa. A tak pokud vás zajímá, kdo ještě má opravdu naduté kapsy, určitě se na žebříček podívejte.

Bohatství je – stejně jako mnoho jiných věcí v životě – proměnlivé, a tak je možné, že se příčky posunou – někdo vyletí, jiný propadne níž. Nedávno svět zasáhla zpráva, že Bernard Arnault přeskočil Elona Muska a stal se (co do bohatství) světovou jedničkou. A až budete tento článek číst, věci mohou zase být úplně jinak. Nicméně dnes je to s těmi třemi vybranými takto:

1.    Bernard Arnault (a jeho rodina) vlastní ve svých 74 letech asi 211 miliard dolarů (net worth / čisté jmění).

2.    Čisté jmění Elona Muska (jenž je v tomto okruhu teprve jednapadesátiletým benjamínkem) je asi 180 miliard dolarů.

3.    Jeff Bezos ve svých 59 letech hrdě stojí na třetí příčce s 114 miliardami dolarů.

Zajímá vás, kdo se nám do žebříčku tak tak nevešel?

4.    Osmasedmdesátiletý Larry Ellison se může pochlubit čistým jměním ve výši 107 miliard dolarů.

5.    A v těsném závěsu se 106 miliardami dolarů stojí dvaadevadesátiletý Warren Buffett.

Všechny tyto cifry se proměňují a každý zdroj uvádí něco o trochu jiného. Toto jsou dnešní (5.6.2023) čísla z Forbesu. Ale nějaká ta miliarda sem nebo tam, to už je v případě těchto mužů asi jedno, že ano…

A teď k tomu jejich oblečení. Mezi některými lidmi se mylně traduje, že čím víc pruhů tím víc… No, znáte to. Ale čím více viditelných log, třpytivých diadémů a vzácných kovů, tím majitel určitě není nutně bohatší. Ani jeden z výše zmíněných mužů si nepotrpí na přehnané manifestace. Nikdo z nich nenosí zlatou korunu obsypanou drahými kameny. I když by na ni jistě měli…

<Path> Twitter v rámci ochrany uživatelů zahajuje cenzuru. Termíny jako „gay“ a „bisexuál“ jsou nežádoucíZdroj:

Bernard Arnault

Arnaultovi se daří v módě. Tím spíš je do tohoto článku vhodným kandidátem: Nejen jako muž, který má svůj osobní styl, ale i jako majitel LVMH. Že vám to nic moc neříká? Ale určitě budete vědět, když se řekne celý název: Moët Hennessy Louis Vuitton SA. Lepší? A co takhle značky jako Christian Dior, Louis Vuitton, Dom Perignon, Moët et Chandon, Hennessy, Sephora nebo TAG Heuer?

Tak tento dolarový multimiliardář si potrpí na čistou, jednoduchou dokonalost: tmavé obleky, bílou košili a tmavou (často jednobarevnou) úzkou kravatu. Naprostá klasika, která jej nezklame. A padne mu jako ulitá! V této kombinaci jej můžete vidět asi nejčastěji. Podívejte se například na sestřih jeho úspěchů ve videu od ALL ABOUT. Z většiny zvolí kombinaci bez vzorů a bez křiklavých barev. I v zimě volí spíše černou v perfektním střihu. Často na jeho zápěstí můžeme vidět luxusní hodinky s kovovými řemínky a sem tam zvolí místo bílé košile pod sako či kabát černý rolák.

Elon Musk

Kdo by v dnešní době neznal Elona Muska? Přestože je tento odstavec asi trochu zbytečný, zopakujeme si, že se jedná o byznysovou ikonu. Člověka, se kterým se pojí především názvy jako Tesla, vesmírná agentura SpaceX, Paypal nebo Twitter. Výčet jeho úspěchů by byl dlouhý, a tak si řekněme prostě: Jo, fakt toho má a umí hodně.

O tomto muži se toho namluví a napíše hodně. To proto, že je poměrně dost výrazný. Něco zajišťuje jeho charisma a poměrně nízký věk na to, aby byl takhle ohromně úspěšný. Něco je možná i jeho Aspergerovým syndromem. Nebojí se si při nahrávání podcastu zapálit špeka, pro ostré slovíčko taky párkrát nešel moc daleko a taky se hodně probírají jeho vztahy. Má z nich vícero dětí a jedno z nich se například jmenuje X Æ A-12.

Tipy redakce

Abychom se ale vrátili k tématu: Elon je celkem dost cool. Unosí padnoucí oblek, ale taky černé tričko, polokošili nebo roláček. Klidně veřejně vystoupí v khaki tričku s krátkým rukávem a sekne mu to. Ve velmi motivačním kraťoučkém videu o svém vesmírném programu ho můžeme zahlédnout s šátkem přes ústa a spíše než majitele obrovského jmění připomíná fešného motorkáře. Známý je i pro své kožené bundičky.

Jeff Bezos

Bezos je spojen hlavně se světoznámým Amazonem. Před dvěma lety byl Bezos jeden ze čtyř lidí, kteří se zúčastnili prvního úspěšného „výletu“ s posádkou do vesmíru. Jednalo se o let společnosti Blue Origin a vesmírnou loď New Shepard.

Jeff na svém instagramu působí skoro jako váš perfektní soused. Až na to, že ve svém biu neuvádí pěstování magnolií a vydání samonákladové knihy o vaření. On tam má Amazon, Blue Origin, Washington Post, Bezos Earth Found a Bezos Academy.

Už na hlavní fotce je zřejmé, že si tento muž potrpí na prosté a jednoduché oblékání: tričko a džíny. Černý vršek se spolu s modrým denimem opakuje hned na první viditelné rodinné fotce. Ale to není vše. Bezos dobře unosí i třeba ne tak často mezi lidmi oblíbené hnědé obleky nebo ležérní strakatou košili s ohnutými rukávy.

Co mají společné?

Kromě bohatství mají tito muži společné právě i to, že se jednoduše „neobalují do peněz“. Bezesporu jsou jejich obleky drahé a není žádné pochyby o tom, že si třeba hodinky jistě nezakoupili na trhu. Ale! Ani jeden z nich nevynáší na odiv nic, co by připomínalo pohádkové krále, devadesátkové rappery nebo extravagantní fashion shows známých návrhářů. Jste překvapeni?

Zdroj: forbes.com, investopedia.com, YouTube kanál ALL ABOUT, IG: @elon.musksofficial, @jeffbezos,

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop