Hodinky se Spider-Manem nemusí být jen „hračka s vodotryskem“. Luxusní model, jenž osloví fandy Marvelu, byl vydražen za astronomickou částku
Straight friendly
Zdroj: Marvel & Audemars Piguet/Se svolením

Hodinky se Spider-Manem nemusí být jen „hračka s vodotryskem“. Luxusní model, jenž osloví fandy Marvelu, byl vydražen za astronomickou částku

Různé produkty s komiksovými hrdiny si asi většina lidí „na první dobrou“ spojí s kategorií zboží pro děti. Jenže i dospělí mohou mít duši dítěte. A pak si mohou dopřát třeba i hodinky z limitované edice, jež je výsledkem spolupráce švýcarského výrobce luxusních hodinek a komiksového gigantu Marvel. Hodinky Audemars Piguet ikonické řady Royal Oak se Spider-Manem.
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
2. 6. 2023

Tak trošku hrdinské hodinky

Samozřejmě, že komiksy rozhodně nejsou jen dětskou zábavou. Komiksový svět má nespočet skalních příznivců i mezi dospělými, kteří nejenže nadšeně sbírají komiksové sešity, ale zároveň si zamilovali i filmová ztvárnění příběhů komiksových hrdinů. Není tedy divu, že filmová společnost Marvel, která stojí za řadou celosvětových blockbusterů, hledá i další (nejen filmové) cesty, jak dát fanouškům možnost, aby vzdali svým oblíbeným hrdinům hold. I proto se již v roce 2021 zavázala ke spolupráci se švýcarskými mistry hodináři, kteří své skvostné hodinky tvoří pod značkou Audemars Piguet. Její historie se píše od roku 1875 a dnes je společnost Audemars Piguet nejstarším výrobcem hodinek, který je stále v rukou rodin svých zakladatelů, Julese Louise Audemarse a Edwarda Augusteho Pigueta. Vedle toho se jedná o jednoho ze tří nejlepších výrobců hodinek napříč světoznámou švýcarskou produkcí.

V rámci zmiňované spolupráce již světlo světla spatřily hodinky, jež byly poctou pro Black Panthera. Hodinkami se následně pyšnili třeba LeBron James nebo The Weeknd. Nyní na trh zamíří druhá limitovaná edice, jež se soustředí na dalšího člena marvelovského vesmíru, Spider-Mana. Hodinky Royal Oak Concept Toutbillon Spider-Man mají být do prodeje uvedeny v omezeném počtu 250 kusů a že rozhodně budou „stát za to“ (oficiální cena byla stanovena na 215 tisíc dolarů), značí i fakt, že na akci v Dubaji, kde byly na privátní akci představeny, byl tento exkluzivní model (ovšem s černým Spider-Manem) vydražen za 6,2 milionu dolarů (nutno dodat, že peníze poputují na charitu).

Royal Oak jako symbol tradice a luxusu

První hodinky Royal Oak uvedla společnost na trh v počtu tisíce kusů v roce 1972. Byly její „odpovědí“ na nové požadavky doby a staly se prvními luxusními sportovními hodinkami, které zároveň povýšily ocel na skutečně luxusní materiál. I z hlediska svého designu byly Audemars Piguet Royal Oak skutečnou revolucí, jejich designér Gerald Genta se totiž mj. rozhodl, že na odiv vystaví vybrané strukturální součástky (což do té doby nikdo jiný neučinil), a dokonce ze šroubků na lunetě udělal hlavní znak hodinek. A dostavil se úspěch. Špičkově zpracované a dokonale vypadající sportovní hodinky se tak staly pro značku Audemars Piguet typickými.

Spider-Man ve 3D a „vznášející se“ v hodinkách

Samozřejmě, že mít Spider-Mana vyobrazeného na ciferníku hodinek, není nijak ojedinělé. Ovšem v případě značky Audemars Piguet je třeba brát v potaz vysoké nároky kladené na samotné zpracování, které se ve vší preciznosti promítá i v novém unikátním modelu. „Bez ohledu na to, co děláme, a jakkoliv zábavné to může být, vždy vynaložíme další úsilí na to, aby naše hodinky odpovídaly tomu, kdo jsme a co zastáváme, pokud jde o řemeslnou práci v kombinaci s těmi nejlepšími materiály,“ shrnul tak CEO společnosti Audemars Piguet, François-Henry Bennahmias.

Tipy redakce

Takže zapomeňte na obrázek Spider-Mana. Na hodinkách Royal Oak Concept Toutbillon Spider-Man je totiž tento hrdina ztvárněn v trojrozměrné podobě a je vyroben z bílého zlata, které bylo opracováno nejen laserem, ale i ručně tak, aby byly patrné i ty nejmenší detaily. Díky užití matné červené a metalické modré jsou pak výsledkem různé stíny a kontrasty, které utvářejí iluzi rysů všech, kdo již tohoto komiksového hrdinu ztvárnili na filmových plátnech – Andrewa Garfielda, Tomma Hollanda a Tobeyho Maguira. Na pohled pak výsledek vypadá, jako by Spider-Man skutečně visel v prostoru. „Kromě práce na zlepšení viditelnosti a čitelnosti jsme chtěli postavě dodat mnohem více 3D efektu. Odstranili jsme co nejvíce věcí tak, aby se postava v hodinkách téměř vznášela,“ vysvětlil také Bennahmias. Pak tedy nikoho nepřekvapí, že čas potřebný k výrobě těchto hodinek se oproti předcházející edici s Black Pantherem prodloužil na dvojnásobek.

<Path> Vyhrajte dvoje stylové hodinky Swatch v celkové hodnotě 6 200 Kč!Zdroj:

Hodinky pak celkově ctí svůj slavný „předobraz“. Jejich pouzdro je vyrobeno z lehkého odolného titanu, zatímco luneta a korunka byly zhotoveny z černé keramiky. Strojek je nový ručně vinutý Calibre 2974 a ukazatele hodin jsou potaženy zlatem – a navíc jsou pokryty bílou luminiscenční vrstvou, takže se ve tmě zbarví do modra. Samozřejmostí je voděodolnost. A jelikož dnes je trendem také jistá míra personalizace, k hodinkám přísluší i systém výměnných gumových pásků, černo-šedý s titanovou AP sponou a černo-červený inspirovaný Spider-Manem, které lze libovolně střídat. Jednoduše řečeno, hodinky se Spider-Manem nejsou jen „pro malé kluky“, ale i pro ty velké, kteří milují luxus, kvalitu a preciznost. A samozřejmě se netají ani určitou dávkou hravosti.

Zdroj: hodinkee.com, hollywoodreporter.com, gq.com, chronomag.cz

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop