G bod rozhodně není jen ženské téma, jak tento bájný zdroj rozkoše najít v případě mužů?
Straight friendly
Zdroj: iStock

G bod rozhodně není jen ženské téma, jak tento bájný zdroj rozkoše najít v případě mužů?

O tzv. G bodu, místě, které je „centrem“ sexuálního vzrušení, již bylo řečeno mnohé. Především je však G bod spojován s ženským potěšením. Ovšem i najít jej lze i u mužů. A jeho stimulace může posunout sexuální prožitek do zcela netušených výšin…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
9. 11. 2022

Každý z nás – bez ohledu na pohlaví a sexuální orientaci – má svůj G bod. Aniž by člověk musel být odborník či vědec, pro jeho „lokalizaci“ se stačí zamyslet nad tím, které doteky (na jakých místech) vás dokáží okamžitě „přivést do varu“. Samotné vzrušení pak souvisí s mnoha nervovými zakončeními v našem těle, přičemž konkrétně v bodě G je tělo na stimulaci nejcitlivější. „Obecně se předpokládá, že vyšší koncentrace nervových zakončení je právě v oblasti ženského i mužského G bodu. Při správné stimulaci tak lze dospět u obou pohlaví k intenzivním orgasmům,“ tvrdí sexuální expertka Coleen Singer.

Být na Vánoce sám? Žádný problém! Jak tráví Štědrý den single (gay) lidé?5. 12. 2022

Bod G přitom nese pojmenování podle německého gynekologa Ernsta Gräfenberga, protože právě on byl prvním, kdo o této oblasti začal (ovšem až v polovině minulého století) otevřeně hovořit. Ale nejen ženy mají na těle G bod, na stimulaci citlivý bod samozřejmě najdeme i u mužů.   

Zatímco existuje nespočet způsobů, jak bod G stimulovat, v prvé řadě je třeba vědět, kde jej najít. A jak Singer vysvětluje, mnoho mužů může být při zjištění, že jejich G bod je v prostatě, docela překvapených. „Prostata je žláza o velikosti ořechu a nachází se přímo pod močovým měchýřem,“ upřesňuje. V momentě, kdy se G bod rozhodnete najít, měli byste postupovat velmi opatrně a jemně, jelikož prostata je jinak velmi citlivá. „Již při jejím hledání zjistíte, že je to jak hra na schovávanou za použití prstu,“ konstatuje další z odborníků, Michael Alvear.

Jelikož G bod je většinou tematizován s ženským uspokojením, není divu, že v souvislosti se stimulací G bodu mužského mnoho lidí zajímá, zda se od sebe tato na nervová zakončení bohatá místa na lidském těle nějak liší v případě žen a mužů. Ačkoliv se samozřejmě s ohledem na pohlaví odlišuje místo, kde G bod najít, pravdou je, že principielně „funguje“ u žen i mužů naprosto stejně. Výsledkem jeho stimulace je pak samozřejmě orgasmus. „Ačkoliv existuje jen velmi malý vědecký konsenzus o tom, kde přesně se ženský i mužský G bod nachází, dalo by se říci, že v mnoha ohledech si jsou tyto stimulační body velmi podobné,“ vysvětluje Singer.

A proč vůbec G bod stimulovat? V prvé řadě – masturbace je jedním ze způsobů, jak se zbavit stresu a napětí. Kromě toho ale také v rámci sexuálních hrátek zvyšuje prožitek. „Stimulace mužského bodu G může být intenzivně zplnomocňujícím zážitkem, ať už pro muže, který se rozhodne uspokojení dosáhnout sám, tak i pro ty, jejichž pod G bude stimulovat druhá osoba,“ konstatuje Singer. Kromě samotného sexuálního prožitku má však stimulace G bodu i další benefity – pokud máte problémy se vzrušením se, právě G bod může skvěle pomoci. „Možná nakonec zjistíte, že sexuální vzrušení způsobené stimulací bodu G vám pomáhá uvolnit se a získat erekci,“ shrnuje Singer.

Jednorázový postelový úlet, nebo citové pouto? Ženy a muži vnímají nevěru různě. Co komu vadí a proč?9. 12. 2022

Pokud jste ještě stimulaci G bodu nikdy nezkoušeli, odborníci radí postupovat krok po kroku, začít můžete např. ve sprše. „Nejjednodušší způsob, jak stimulovat mužský G bod, je jemně stisknout oblast mezi varlaty a konečníkem (tzv. perineum). To zvládnete i sami,“ vysvětluje Singer. Kromě toho tuto oblast může samozřejmě stimulovat i partner/ka, a to nejen masáží, ale např. i rytmickým vyvíjením tlaku, ideálně těsně před vyvrcholením. Myslet je ale třeba také na to, že přístup k prostatě je skrze rektum, a to v hloubce 2-4 palců. Pokud je tedy vaše prostata nad tímto průměrem a vaše prsty jsou navíc kratší, může být dosažení k bodu G poměrně obtížné. Ani tak vám však toto potěšení nemusí být upřeno – pomoci pak mohou rozličné sexuální hračky.

Zdroj: sciencedirect.com, uk.askmen.com, haaretz.com, healthline.com, medicalnewstoday.com

Populární
články

Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Víte, co je charakteristické pro sobí muže?
HOT!

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?

Autor: Mirka Dobešová
LIDÉ

„Máme obrovskou postel, do které se vejdeme všichni," popisuje muž, který žije v partnerství ve třech. Jak takový vztah funguje?

Autor: Jan Witek Witek
Ikony

Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov

Autor: Petra Járková
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Chippendales změnili pánský striptýz z gay zábavy na kratochvíli pro ženy
KULTURA

Chippendales: Jak se ze sexy zábavy jen pro gaye stala ženská kratochvíle a proč ani nový seriál nenechává stát gaye stranou?

Autor: Mirka Dobešová

LUI
Tipy

E-Shop