LFWM: Vivienne Westwood dala svou poslední kolekcí módě nový smysl!

11.01. - Móda

Sledování poslední kolekce Vivienne Westwood na LFWM mi připomnělo interview, které dělala Ellen Degeneres s Diane Keaton. Obě tehdy přišli v relativně podobném bílém obleku a Diane prohlásila, že by chtěla nosit to, co Ellen. Ellen na to odvětila, že to v podstatě nosí.

A to je přesně ten moment. Vivienne totiž představila lepší verzi toho, co všichni nosíme. Odvážnější a sebevědomější klasiku. Nové trendy, které už skoro všichni známe, ale na ještě vyšším levelu, než to udělali ostatní.

15. 12. 2017ROZHOVOR: Úspěšný manažer Vladimír Žitný: "Na Štědrý večer nabalíme s partnerem řízky a salát do misek a roznášíme je po okolí bezdomovcům"

Vivienne, která si svou značku vybudovala právě na odvaze být jiná, dokáže ve svých 75 letech nakopat pomyslný módní zadek celé generaci mladých talentů. Protože když Viv pošle na molo kluka v tylové sukni, je jasné, že to tak cítila a myslí to vážně. Nesnaží se upoutat na sebe pozornost.

Nejpodstatnější úspěch je ale to, že se nebála změnit spodní linii u pánského saka a upravila mu střih. To neudělal skoro nikdo velmi dlouhou dobu. I oblek tak dostal IDGAF feel.

14. 12. 2017Fitko jako nonstop otevřený stylový hudební klub a chrám designu: V Česku začal fungovat zcela nový koncept fitness centra. Poznejte třeba virtuální cvičení CYBEROBICS!

Kolekce už není okatě punková, jako bývaly ty předešlé. Uklidnila se i barevná paleta, protože upřímně, žádá si to současná módní společnost. Střihy jsou minimalističtější, ale nepůsobí předstíraně. Rukopis značky je stále viditelný.

Módní zajímavost: Legendární skupina Sex Pistols původně vznikla pouze jako reklamní kampaň začínající Vivienne, která pro ně navrhovala oblečení. 

Foto: Vivienne Westwood

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím