Array ( [0] => YouTube )

RETRO: George Michael: sex symbol konce 20. století.

02.12. - Móda

 newgeorgemichaelfaithco

Každá doba má své módní trendy, ideály krásy i svůj sex symbol. V osmdesátých letech frčela velká ramena, videokazety, italo disco, pokoje vytapetované plakáty z Brava a samozřejmě skupina Wham! George Michael byl jejím frontmanem a koncem 20. století stihl sklidit celosvětový úspěch jak s kapelou, tak i na sólové dráze. Co nás na tomto rebelsky vzhlížejícím chlápkovi ale tolik uchvátilo a možná uchvacuje dodnes?

George Michael odstartoval svou hudební kariéru v roce 1981, kdy se dal dohromady s dlouholetým kamarádem a pracovním partnerem Andrew Ridgeleym. George si vzal do hlavy dokázat svému otci (který nevěřil, že jeho syn umí zpívat), že se svým vzhledem a zpěvem dokáže uživit. Již s prvním albem Fantastic se chlapci dostali nejen do britské top 10 a bourali klubovou scénu s hity Young Guns nebo Club Tropicana, jehož videoklip dokázal nažhavit nejednoho diváka. Wham! měli ke svému úspěchu ideální kombinaci: byli krásní a styloví, uměli zpívat a měli svěží zvuk. Zejména George Michael si díky svému exotickému vzhledu dokázal získat přízeň široké veřejnosti, nehledě na sexuální orientaci.

thesun-co-uk

Foto: thesun.co.uk

Více: Jak vypadá sexem inspirovaná móda?

Následoval obrovský úspěch s hity Wake Me Up Before You Go-Go, který musí hrát na každé rozjeté párty dodnes nebo Last Christmas, jedna z nejkrásnějších vánočních písniček vůbec, která příští rok oslaví neuvěřitelných 30 let! Přitom nás při každém poslechu a hlavně teď v předvánočním čase zahřeje u srdce a vykouzlí tu správnou atmosféru.

Za opravdový sex symbol můžeme ovšem George Michaela považovat od roku 1987 s příchodem alba Faith. Sólová deska jež ho korunovala nejen na krále hitparád, ale také na krále našich srdcí. Faith, ze kterého vyšla jako první singl i stejnojmenná skladba získal širší publikum díky svému electro funk zvuku. Spolu s klipem I Want Your Sex se strhla vlna kontroverze, protože byl jedním z těch reálných, kterých se v té době příliš nenatáčelo a také singl spousta rádiových stanic odmítla hrát pro jeho sexuálně podbízivá slova. Slant magazín označil album Faith jako číslo 62 z top 100 alb celých 80. let! Díky Faith si George Michaela zamilovali i ti, kteří se do té doby nemohli rozhodnout a od té doby platí za jednoho z nějžhavějších mužů historie. Nepřestaly si ho poslouchat ani ty dámy, kterým zlomil srdce svou homosexuální orientací.

pic12r

Foto: tumbrl.com

Více: Drsné! Podívejte, co dostávají pod stromeček slavní. Budou i vaše Vánoce takto štědré?

Kdo je ten druhý kluk z kapely Wham!? Tím sympaťákem je Andrew Ridgeley, ale možná překvapivě pro někoho není gay, i když v případě George Michaela, je možná lepší že spolupracoval s heterákem a skupina po jedné milostné eskapádě neskončila. Andrew Ridgeley je šťasně ženatý s členou skupiny Bananarama Keren Woodward. Že vám něco Bananarama říká? Samozřejmě, popové duo, které bylo v osmdesátkách triem a chrlilo jeden hit za druhým. Pro připomenutí: Cruel Summer, Venus, I Heard A Rumor nebo I Want You Back.

GeorgeMichael69729

Foto: tumblr.com

article-2425458-1820C14600000578-222 634x450

Foto: thesun.co.uk

80sfashion georgemichael 176e5q8-176e5qc

Foto: tumblr.com

club-tropicana

Foto: tumblr.com

1987

Foto: tumblr.com

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím