Přijměte od nás pozvání do šatníku Lukáše Zachary a Matěje Švece. Jaký svůj kousek mají nejradši a co je podle nich nejzajímavějším trendem letošního podzimu?
Rozhovor
Zdroj: Lukáš Zachara / Se svolením
<Path>

Přijměte od nás pozvání do šatníku Lukáše Zachary a Matěje Švece. Jaký svůj kousek mají nejradši a co je podle nich nejzajímavějším trendem letošního podzimu?

Pinterest je plný inspirativních outfitů, ale vy stále nejste spokojeni ani s jedním, který dáte dohromady sami? Na instagramu navíc každý vypadá, že je profesionální stylista. To vám na náladě moc nepřidává, přitom je řešení tak jednoduché. Správně sestavený šatník je nejdůležitějším bodem v celé módní sféře mužského života. Přečtěte si dva totožné a přitom tak odlišné rozhovory a inspirujte se.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
18. 10. 2023

Sestavuješ si svůj šatník sám, nebo ti s tím dlouhodobě někdo pomáhá?

Lukáš: Svůj šatník si sestavuju plně sám.

Matěj: Šatník si sestavuju primárně sám, ale občas se poradím s kamarádkou, která se v módě orientuje.

Který kousek by měl mít každý moderní muž ve svém šatníku?

Lukáš: Uff, vybrat jeden je opravdu oříšek, tak snad se na mě nikdo nebude zlobit, když to lehce rozšířím. V první řadě je to určitě dostatek padnoucích ponožek a spodního prádla. Dál bílá trička a košile v lichotivém střihu pro daného muže. V neposlední řadě džíny, černý rolák a bílé tenisky. And the list goes on and on…

<Path> EDITORIAL: Stephen James je potetovaný všude. Úplně všude...Zdroj:

Matěj: Za mě je určitě důležitý dobře padnoucí smoking a košile. Dále jsou základem dobře padnoucí džíny a bílé tričko. Pak taky sluneční brýle, ve kterých člověk vypadá stylově za každých okolností. Rád nosím výrazné šperky a doplňky, v podstatě bez nich neodcházím z domu. Skvěle doplní i nevšední outfit.

Vlastníš smoking? 

Lukáš: Ano. Nepamatuju si tedy, kdy naposledy jsem ho vynesl, ale v šatníku by ho měl mít určitě každý muž. Řešit totiž koupi smokingu, který musí padnout, pár dnů před akcí, kdy je třeba ho mít, není úplně nejpříjemnější. Proto je lepší být připraven.

Matěj: Samozřejmě. Mám několik druhů. V mém šatníku najdete elegantní smoking i takový, který se hodí na každodenní nošení. Vlastním i saka s oversize střihy a široké kalhoty.

Jak to máš s barevnou paletou? Ovlivňují barevné odstíny tvé rozhodování při nákupu?

Lukáš: Určitě. Poslední dobou jsem se barvám otevřel a můj šatník se tím hezky rozzářil. Není třeba se barev bát, ale v základu by šatník měl být v odstínech, které jsou jednoduše kombinovatelné mezi sebou.

Matěj: Po výraznějších barvách sahám většinou v jarních a letních měsících, a to hlavně z praktického hlediska. Bílé triko je v horký den určitě lepší volba než černé. Nejraději ale nakupuju tmavší barvy, myslím, že mi víc sedí a dají se dobře kombinovat. 

Tipy redakce

A jaký kus oblečení nakupuješ nejraději?

Lukáš: Dost se to mění podle období, máme podzim, takže teď to budou mikiny a svetry.

Matěj: Mám pocit, že si kupuju furt to samé dokola. Kabáty, kalhoty a boty. 

Jaký kousek ze svého šatníku máš nejradši?

Lukáš: Těžká otázka, ale asi bych řekl široké šedé Levis džíny. Kdybych musel nosit jenom jedny kalhoty do konce života, vyberu si tyhle. Denim miluju.

Matěj: Kožená kabelka od Vivien Westwood. Nosím ji každý den.

<Path> EDITORIAL: Nová kolekce Topman vás jednoduše nadchne. Podívejte se, jak vypadá na namakaném těle Christiho Isofii!Zdroj:

Co myslíš, že je nejzajímavější trend letošního podzimu? Objeví se také v tvém šatníku? 

Lukáš: Jak u žen, tak u mužů vnímám jako trend letošní zimy a podzimu červenou barvu. Je to barva, které mám v šatníku snad úplně nejméně, počet kousků by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Nemyslím si, že mi dvakrát lichotí, ale beru to jako výzvu a určitě něco s tímto odstínem vymyslím.

Matěj: V každém módním domě se objevují jednoduché střihy a odcházejí výrazná loga, z čehož mám já osobně velkou radost. Základem jsou nadčasové kousky z kvalitních materiálů a mně se jeden takový od známého návrháře podařilo sehnat za dobrou cenu, takže jsem na letošní podzim a zimu určitě připraven.   

 

Zdroj: Rozálie Růžičková

Populární
články

E-Shop