Dopřejte si maledivský zážitek v Turecku. Nejluxusnější tamní resort Bijal láká na unikátní koncept i michelinská menu
Straight friendly
Zdroj: Tereza Gladišová/FIPR/se svolením

Dopřejte si maledivský zážitek v Turecku. Nejluxusnější tamní resort Bijal láká na unikátní koncept i michelinská menu

Pobřeží Antalye, destinace mnohými oblíbená pro své písčité pláže, jež omývají blankytně modré vody Středozemního moře, ukrývá v objetí svěžího borovicového háje klenot luxusu a gastronomie – resort Bijal. Tento výjimečný resort, nový přírůstek do portfolia progresivní turecké podnikatelky Esin Güral Argat, otevřel své brány letos v březnu po loňském soft openingu. Láká na exkluzivní villas-only koncept s 19 privátními vilami, dokonalé pohodlí s osobním servisem, zpívající bazén i anti-aging spa, ale především na gurmánské zážitky pod taktovkou michelinských talentů. Díky tomu úspěšně zlepšuje pověst Turecké riviéry mezi náročnými cestovateli.
Redakce Redakce Autor
8. 6. 2024

Maledivská vize v Turecku

Po úspěchu dvojice svých resortů JOALI a JOALI Being na Maledivách přesunula svou filozofii ultra high-end hotelnictví 21. století také na do své rodné země. Zkušenosti ze dvou maledivských chrámů well-bingu přenesla do Bijalu businessmanka Esin Güral Argat propojením luxusu s hravostí, která v jejím nejnovějším hoteliérském projektu hraje hlavní roli. Hostům je k dispozici keramická dílna a umělecké studio, fitko s pilates studiem, osobní concierge, který zařídí výlety do okolí, místo na promítání filmů a grilování nebo honby za pokladem a pokojové hry přímo ve vilách. Pro někoho poněkud nevšední strategie se zde ukazuje jako geniální vizionářský a podnikatelský krok. S cenou začínající v sezoně na částce 2 500 euro za noc je Bijal ani ne rok po otevření oficiálně nejexkluzivnějším resortem v zemi.

Kulinářské hrátky

Gastronomické zázemí Bijalu tvoří tři restaurace a stejně jako ve vilách a aktivitách, které jsou hostům k dispozici, i zde je na prvním místě koncept hravosti, který akcentuje radost ze života. Uvolněný zážitek zaměřený na mořské plody nabízí japonský teppanyaki spot na pláži. Ta je mimochodem privátní a dopřává tak hostům resortu v turisty protkané oblasti nevídané soukromí. Jen pár kroků od moře mohou hosté zavítat do Beach House restaurace, jenž se ukrývá ve stínu vysokých borovic. Na druhé, formálnější straně dining spektra pak stojí Club House u hlavního bazénu resortu. Specialitou Bijalu jsou také výjimečné organické snídaně, které představují skvělý způsob, jak začít den. Výhodou nového spotu na turecké riviéře je opravdu bujná vegetace, která i v těch nejteplejších letních měsících vytvoří příjemné klima pro nerušené gurmánské radovánky.

Tipy redakce

Již o počátku budování resortu kladla Güral Argat důraz na kvalitní kulinářské zážitky, a proto za menu všech tří restaurací stojí pečlivě vybraní michelinští šéfkuchaři a stálou nabídku pravidelně obohacují hostující mistři gastronomie z celého světa. Aby toho nebylo málo, letos na jaře získal Bijal do svého stálého kulinářského týmu michelinského šéfkuchaře Theodora Falsera, který gastronomickou nabídku resortu obohatil o svou proslulou lásku k přírodě.

Au natural

Falser vyrostl na farmě v Jižním Tyrolsku a jeho kulinářská filozofie je hluboce zakořeněna v přírodě a v zásadě, že místní a přírodní suroviny jsou pro vytvoření smysluplné kuchyně zásadní. Díky svému mistrovskému přístupu k tradici dosáhl Falser hned během prvního roku svého působení v gourmet restaurantu Johanesstube michelinské hvězdy. Dlouholeté zkušenosti a vyhlášený kulinářský um přivedly Falsera ke spolupráci s Esin Güral Argat v resortu JOALI, odkud pak jeho další kroky vedly přirozeně do Bijalu.

Falserovy koncepty pro restaurace Club House a Beach House odrážejí vizi resortu prostřednictvím inovativních menu, která kombinují přírodní a lokální suroviny s hravostí a sofistikovaným přístupem, jenž se odráží na chutích i platingu. Pod jeho kulinářským vedením přináší restaurace Club House italský fine dining v symfonii s mezinárodními koncepty v dechberoucí scenérii tureckého pobřeží.

À la carte menu restaurace Club House se na oběd lehce liší od večerního a nabízí více než tři desítky pokrmů včetně těstovin, rizot, polévek, ale i steaků a mořských plodů. Falser pracuje s ingrediencemi typickými pro jeho rodnou zemi a zve hosty na gastronomickou cestu napříč italskými regiony. Nás zaujala například telecí líčka dušená v Chianti s jemným bramborovým krémem, baby zeleninou a salátem ze syrového zeleného chřestu, ravioly s ďasem, citronem, ricottou a omáčkou ze syrových žlutých rajčat, nebo domácí bramborové gnocchi s chobotnicí dušenou v rajčatech s cuketovými perlami a bazalkovým olejem.

Restaurace Beach House zve hosty na intimní gastronomické dobrodružství na pláži, kde se lze oddat čerstvým plodům moře a lokálním receptům. Večeři si zde můžete prodloužit až do nočních hodin a pak si za zvuků šumějícího moře vychutnat místní vína nebo drink v baru u menšího bazénu. Přestože šéfkuchař Falser provozuje několik restaurací po celém světě, do Bijalu jezdí pravidelně každý měsíc.

<Path> Bývalý olympijský skokan do vody se dočkal v Benátkách žádosti o ruku, romantické fotky se staly internetovým hitemZdroj:

Nejen kulinářské zážitky

Resort Bijal je navíc ideálním místem pro ty, kteří hledají více než jen odpočinek. Hosté si mohou užít různé aktivity, jako jsou soukromé plavby, kde se mohou kochat krásami tureckého pobřeží, nebo si vychutnat privátní grilování s rodinou a přáteli. Resort také nabízí kurzy vaření, kde se můžete naučit připravovat tradiční turecké pokrmy pod vedením zkušených kuchařů. Bijal je zkrátka místem, kde se dokonale snoubí luxus, pohodlí a gastronomické zážitky. Tento exkluzivní resort nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou, ať už hledáte relaxaci, dobrodružství nebo kulinářské potěšení.

Zdroj: Tereza Gladišová/FIPR, barrons.com, guide.michelin.com

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop