Bude takto vypadat budoucnost bydlení? Modulární domy, které si můžete vozit s sebou a u toho šetřit přírodu
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: KOMA / Se svolením

Bude takto vypadat budoucnost bydlení? Modulární domy, které si můžete vozit s sebou a u toho šetřit přírodu

Fashion Line – Modulární stavebnice 21. století, jejíž hlavní pilíře jsou rychlost, variabilita, inovativní řešení a propojení designu s architekturou.
Michal Černý Autor
23. 3. 2023

Designová rekreační chata dokončená během víkendu

Představte si moderní a stylovou rekreační chatu umístěnou na okraji lesa nebo u břehu jezera. Takovou řadu produktů, navrženou designérkou Adélou Bačovou, přináší Fashion Line Relax od společnosti KOMA. Moduly této řady nabízejí jedinečné zážitky a dokonalý prostor k odpočinku. Hlavními výhodami jsou rychlost výstavby, variabilita a inovativní řešení. KOMA se při vývoji zaměřila na propojení designu a architektury.

Vzhled modulární řady Fashion Line si můžete přizpůsobit podle svých představ – interiérové obklady, fasádu, barvu podlahy nebo designové prvky lze libovolně kombinovat a obrazně si tak „ušít kabát“ na míru. Cílem tohoto projektu bylo vytvořit stavebnici podobnou Legu, avšak pro dospělé a taktéž kompletně prefabrikovanou. Fashion Line se dodává jako typová řada ve třech velikostech. Můžete zvolit model Single (22,5 m²), Double (36 m²) nebo Triple (54 m²), a to podle počtu modulů.

Zjistěte si cenu a vyberte si vzhled on-line

Pro snadnější orientaci při výběru si KOMA připravila on-line konfigurátor, který vám umožní vybrat si konkrétní kombinaci materiálů pro vaše bydlení. Na výběr je vždy ze tří různých materiálů, které se liší vzhledem i cenou. Po vytvoření konfigurace si můžete nechat ihned zaslat cenovou nabídku na váš e-mail. KOMA se také snaží jít s dobou, a proto lze konfigurátor spustit i ve virtuální realitě, což může několikanásobně zlepšit váš zážitek při výběru vysněného domu.

 

KOMA Modular – Inovativní modulární stavebnice

KOMA Modular je známá pro svůj neotřelý vzhled a originální architekturu. Nový projekt však přináší ještě vyšší úroveň inovace. Díky precizní prefabrikované výrobě, vysoké kvalitě použitých materiálů a novým myšlenkám vznikla modulární stavebnice s důrazem na komfort a kvalitu. Designérka Fashion Line Adéla Bačová zkombinovala systém skládání modulů s unikátním designem a vytvořila tak zcela ojedinělý relaxační odpočinkový prostor.

„Stávající moduly jsme rozebrali, podrobili je analýze, jednotlivé části jsme navrhli znovu a vytvořili tak modulární stavebnici pro 21. století,“ říká Adéla Bačová.

Komfort a flexibilita

Rám konstrukce modulů je vyroben z pozinkovaných profilů, které jsou odolné vůči korozi a mají tak vysokou životnost. Fashion Line je zateplená pro celoroční užívání a splňuje standardy pro trvalé bydlení. Moduly můžete připojit k inženýrským sítím nebo alternativním zdrojům, což vám zajistí komfortní pobyt. Modulární stavebnice je velmi flexibilní, protože moduly můžete postavit kdekoliv budete chtít, například k lesu, do hor nebo k vodě. A pokud budete chtít změnit lokalitu, moduly můžete snadno převézt a znovu umístit. Díky této výhodě můžete Fashion Line postavit dokonce i na pronajatém pozemku.

 

Velká výrobní kapacita a vysoká kvalita

S více než 30letou zkušeností nyní vzniká až 3000 modulů ročně, což zahrnuje i velké objednávky pro pronájem nebo glamping (kempování v luxusu). Díky výrobě modulů v kryté hale a za stabilních podmínek je KOMA schopna garantovat vysokou kvalitu každého modulu. Prefabrikace zajišťuje rychlou montáž na místě – moduly přijedou s již vestavěnou koupelnou, kuchyní, postelí a dalším vybavením. Realizace na místě zabere maximálně několik dní podle velikosti projektu.

<Path> Taneční sál s disko koulemi, dvě monumentální šatny a toaleta se zlatou podobiznou sebe sama: nahlédněte do sídla drag performera RuPaulaZdroj: lui.cz, edition.cnn.com, architecturaldigest.com, buzzfeed.com, people.com

Ochrana životního prostředí

Pro modulární systém společnosti KOMA je doporučeno použití zemních zavrtávaných vrutů, které minimalizují dopad na životní prostředí. Díky nim můžete moduly jednoduše přemístit na jiné místo a vruty znovu použít. KOMA se snaží minimalizovat svůj dopad na přírodu a nezanechávat po sobě žádné negativní stopy.

 

Prohlédněte si moduly na vlastní oči

Pokud vám nestačí virtuální prohlídka a nejraději si všechno chcete osahat naživo, můžete navštívit oficiální showroom ve Vizovicích. Taktéž si lze objednat víkendový pobyt a vyzkoušet si život v modulech na vlastní kůži.

Veškeré potřebné informace, fotky a konfigurátor najdete na webu FASHION-LINE.EU.

 

 

Zdroj: KOMA

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková

E-Shop