Nejmodernější trouby nabízejí služby „vypečené“ umělé inteligence. Propadnete kuchyňským kouzlům i vy?
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BSH domácí spotřebiče/se svolením
<Path>

Nejmodernější trouby nabízejí služby „vypečené“ umělé inteligence. Propadnete kuchyňským kouzlům i vy?

Zařízení kuchyně – to je vždy vizitkou pána/paní domácnosti. Řada dnešních nejmodernějších spotřebičů přitom nejenže design kuchyně podtrhne, ale zároveň nabídne také nespočet skvělých funkcí, které do kuchyně třeba přilákají i ty, vrcholem jejichž kuchařského umu bylo doposud uvaření čaje… To ostatně potvrzuje i nejnovější řada spotřebičů Siemens studioLine, která udělá i z méně zkušených kuchařů téměř michelinské hvězdy.
Redakce Redakce Autor
27. 3. 2023

Elegantní kuchyně pro každého/každou

I když kuchyně jsou tradičně (a stereotypně) označovány za území žen a mnoho mužů se tváří, jako by i ohřátí večeře bylo nadlidským úkonem, situace se postupně mění. Při trošce zájmu tak dnešní moderní muži zjistí, že v kuchyni může být zábava a také že i při vaření si lze práci ulehčit a využít řadu skvělých technologických vychytávek. A pokud se ponoří do široké nabídky spotřebičů Siemens studioLine, možná kuchyni úplně propadnou. Nejenže budou překvapeni, že umělá inteligence není přítomna jen ve sci-fi blockbusterech, ale může být klidně i v jejich vestavné troubě, ale navíc budou nepochybně okouzleni nejmodernějším designem. Spotřebiče z exkluzivní řady studioLine jsou totiž k dispozici v elegantním černém provedení, které do každé kuchyně vnese i trošku té mužské energie.

Trouba chytřejší než vy?

Vybavit si kuchyni přesně dle svých přání a preferencí dnes není žádný problém. Zejména když na trh průběžně míří jedna novinka za druhou. Příkladem může být i zmiňovaná řada exkluzivních vestavných spotřebičů Siemens studioLine, jejímž novinkám dominují trouby využívající inteligentní algoritmy k přizpůsobení výsledků pečení a vaření přesně dle představ kuchaře. Což sice hezky zní, ale ještě lépe funguje!

„Inteligentní algoritmus v troubě“ může být i pro mnohé docela zběhlé kuchaře/ky slovní spojení, které si jen stěží dokážou představit v praxi. Co přesně tedy taková „vypečená“ umělá inteligence dokáže? Nejmodernější novinky disponují tzv. Browning senzorem, který (společně s integrovanou kamerou) zajistí skutečně naprosto dokonalé propečení přesně dle vašich představ. Míru upečení lze regulovat nejen dle chuti každého kuchaře, ale především dle typu připravovaného pokrmu. Stačí jen nastavit jeden z pěti stupňů upečení a zbytek práce už trouba díky kameře a umělé inteligenci odvede sama – a jakmile bude hotovo, sama se vypne. A pokud by vám těch technologií bylo málo, v případě, že si do mobilního telefonu stáhnete aplikaci HomeConnect, trouba vám poté, co svou práci dokončí, i sama napíše, že je čas k jídlu.

Když je ovládání hračka

Žádná raketová věda ale není ani samotné ovládání trub – a to díky velkorysému a vysoce kontrastnímu plně dotykovému TFT displeji, který je dokonce větší než leckterý mobilní telefon. Na displeji se totiž ukazují výrazné obrázky, které orientaci v ovládání a různých funkcích velmi usnadňují. I v tomto případě navíc platí, že si lze ulehčit práci prostřednictvím aplikace Home Connect, příp. je možné také ve spolupráci s hlasovou asistentkou Amazon Alexa směrem k troubě vydávat hlasové povely. Jak takové futuristické vaření vypadá? Vyslovíte, co byste rádi v troubě připravili, a aplikace doporučí vhodný program a jeho nastavení, ale také příslušné pokyny troubě sama odešle.

V rámci novinek najdete trouby s různou výbavou a funkcemi, s mikrovlnným ohřevem, funkcí přidané i plné páry a dalšími funkcemi pro inovativní pečení. Zejména parní trouby přitom dnes získávají stále více na popularitě – a tak v nabídce Siemens najdete nově i takové spotřebiče, které lze pevně připojit na vodu. Díky tomu se vaření v páře, které patří mezi velmi zdravé metody tepelné úpravy potravin, stane skutečně hračkou. Nemusíte se už totiž o nic starat a neustále doplňovat vodu do nádržky, a to ani při několikahodinovém vaření oblíbenou metodou sous-vide. Kromě toho ale nové trouby nabízejí také novou funkci fullSteam Plus, která pracuje s kombinací páry a teploty do 120 °C, díky čemuž je příprava pokrmů ve srovnání s běžným vařením v páře až o 20 % rychlejší.   

<Path> Britovi byl implantován první bionický penis na světě. Je to skutečně převratný krok v medicíně nebo se jedná o zdařilou mediální mystifikaci?Zdroj:

Vkusné a funkční kuchyně snů

Samozřejmě, že vedle trub je v kuchyni třeba i řada dalších spotřebičů. Ovšem v případě, že se rozhodnete zrovna pro ty z produkce Siemens, můžete si být jistí, že finální výsledek bude od A do Z vyladěný. Konkrétně spotřebiče Siemens studioLine díky modernímu a nadčasovému designu nepochybně skvěle zapadnou do kterékoliv kuchyně.

Specificky v případě trub pak platí, že jejich dvířka vyvedená v černém skle působí velmi decentně a skleněné rukojeti z téhož materiálu jsou prakticky neviditelné. Jemná linka černé oceli, která dvířka odděluje od hladkého skleněného panelu, budí dojem nenápadného luxusu. Doplníte-li některou z trub ještě dalšími skvělými pomocníky Siemens, např. automatickým vestavným kávovarem, klasickou mikrovlnnou troubou či praktickou multifunkční zásuvkou pro ohřev jídel, zamilujete si vaši kuchyň tak, že v ní budete chtít trávit tolik času jako nikdy dříve. 

Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Jan Gemrot má za sebou i spoustu charitativních aukcí. Nejraději má ale kolaboraci s Janem Černým, která vznikla za účelem podpory dětí postižených autismem
LIDÉ

Jan Gemrot: Malování je velmi osamělá činnost. Považuji to za formu meditace či modlitby

Autor: Rozálie Růžičková
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková

E-Shop