„Chtěl jsem vytvořit místo, na které bude LGBTQ+ komunita hrdá,“ říká majitel nového pražského baru. V létě navíc chystá vlastní festival
Rozhovor
Zdroj: BADBOY.HOUSE / Se svolením
<Path>

„Chtěl jsem vytvořit místo, na které bude LGBTQ+ komunita hrdá,“ říká majitel nového pražského baru. V létě navíc chystá vlastní festival

Přáli jste si někdy bar, který byste mohli navštěvovat i z jiných důvodů než kvůli alkoholu či tanci? Co takhle si v něm ráno užít horkou kávu a po práci horkou saunu? Anebo byste raději vířivku? I to vám nabízí nový podnik BADBOY.HOUSE, sídlící kousek od Národního muzea. V rozhovoru s jeho majitelem Jiřím se dozvíte nejen detaily a zajímavosti ohledně provozu, ale také odhalení cesty k tomu, proč vznikne letní festival se stejným jménem.
Michal Černý Autor
24. 5. 2024

V březnu letošního roku se v pražském centru v Ječné ulici otevřel unikátní LGBTQ+ bar BADBOY.HOUSE, který se pyšní unikátním konceptem 4v1. Ten v sobě sdružuje klasický denní bar, kde si můžete přes den skočit na kávu či lehký drink, noční klub s taneční zábavou a pravidelným programem, VIP Lounge pro oslavu narozenin či pořádání firemního večírku, a nakonec i wellness, kde je k dispozici sauna a vířivka.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxus toho, že nemusí po dlouhé noční párty cestovat domů více než 50 metrů, je dokonce k dispozici soukromý apartmán přímo nad barem. Ten kromě jedné ložnice obsahuje klimatizaci, kuchyňský kout s kompletním vybavením včetně lednice a varné desky a samozřejmě koupelnu.

Majitel Jiří nám rozhovor sice již poskytl, nicméně to bylo ještě před otevřením, kde nastínil koncept provozu a čím zajistí jeho poklidný chod. Tehdy nám dokonce neprozradil ani název. Po více než dvou měsících je tedy správný čas potkat se znovu a zeptat se na to, jestli netradiční koncept hosty zaujal, co konkrétně mohou v baru nakonec najít a zda se chystají nějaké změny.

Jirko, než se dostaneme k podrobnostem, řekni mi na začátek, jak se povedlo otevření? Splnilo Tvé očekávání?

Upřímně a jednoduše, nezačali jsme moc dobře, aspoň moje očekávání se nenaplnilo. Ale musím říct, že se to pořád zlepšuje a každým týdnem se návštěvnost zvedá. Nic víc k tomu asi nemám co říct.

Rozumím. Ty a tvůj tým na prvním místě prezentujete klub jako LGBTQ+ prostor, ale zároveň uvádíte, že je „straight friendly“. Proč se namísto tohoto přídomku rovnou nezvolila například varianta – tady je unikátní „all friendly“ klub, buďte vítání?

Hlavním důvodem je to, že LGBTQ+ komunita nemá v Praze tolik možností se bavit jako heterosexuálové. Ale nechtěl jsem vytvořit jen další „obyčejný“ klub, kde by se mohla scházet, má jít o místo, na které bude hrdá. A i kvůli tomu budeme v létě pořádat festival, o tom se ještě určitě budeme bavit. Pokud bych měl odpovědět byznysově, pak je to zkrátka kvůli mnohem menší konkurenci.

<Path> Hledejte smysl, dělejte věci pro ostatní a obklopujte se krásou. Praktický návod, jak být v dnešním světě šťastnýZdroj: Radkin Honzák, World Happiness Report

Máš nějaké statistiky ohledně složení vašich hostů? Mám na mysli to, zda klub navštěvuje převážně queer komunita, nebo je to překvapivě obráceně. Dá se vůbec něco takového zjistit?

Určitě je to ta první možnost, heterosexuální hosté jsou zatím převážně moji známí a kamarádi, anebo návštěvníci akce Men4Queen afterparty, která se koná každých 14 dnů (Man4Queen je pánská striptýzová skupina, pozn. red.). Kluci si vždycky přivedou přes 100 holek, které pak tančí s nimi. To je zároveň asi chvíle, kdy je ten poměr skutečně obráceně. Jednoduše poznat se to samozřejmě nedá, ale podle mého názoru je návštěvnost tvořená z 95 % právě LGBTQ+ komunitou.

V předchozím rozhovoru jsi říkal, že do svých jiných podniků chodíváš tajně jako host a povídáš si s návštěvníky, abys měl jasnou zpětnou vazbu. Děláš to i tady?

Na to už vůbec není čas.

Tipy redakce

Pojďme tedy k provozu. Co se týká denního baru a hudebních večerů, tam asi není moc co objasňovat. Zaujala mě seznamka, která je každou středu. Máte vlastní program, anebo si prostory někdo pronajímá? Jak to celé funguje?

Žádný program tam aktuálně není, tedy ani od nás, ani od kohokoliv jiného. Aktuálně to funguje tak, že člověk přijde a seznamuje se. Je to zkrátka společný prostor k tomu určený – dělejte si, co chcete, ale buďte slušní a bavte se s rozumem. No a když se seznámení povede, můžou pak rovnou navštívit wellness. Do budoucna je ale určitě v plánu nějaký minimální program zavést.

Na wellness jsem se chtěl akorát zeptat. Zaujalo mě, že pobyt na celý den stojí 300 Kč, což je podle mého dost zajímavá částka. Co všechno tahle část podniku obsahuje?

Částka je sice nízká, ale na druhé straně je wellness pouze na objednání, takže člověk si musí rezervovat termín. Kvůli pohodlí tam nechceme pouštět hodně lidí, přes den maximálně 10-12.

Co se týká výbavy, pak je tam jedna velká nafukovací vířivka pro 6-7 lidí, která se ale bude měnit. Tady se čeká jen na dodání na míru „ušité“ vířivky, kterou potřebujeme. Dále tam je velká sauna, do které se vejde stejný počet lidí. A nakonec privátní pokoj se saunou a vířivkou pouze pro dvě osoby a masážním lehátkem.

Bar obsahuje i VIP Lounge, což je velký prostor až pro 25 lidí, který si lze pronajmout pro mnoho různých účelů. Je o něj zájem?

Tady ještě musím zmínit jednu důležitou věc, která nebyla řečena. V klubové části se nedá sedět, jde pouze o taneční prostor. Dříve tam byly sedací boxy, ale ty jsme dali pryč kvůli místu. Kdo chce sedět, může buď nahoru na bar, anebo si objednat právě VIP, kde jsou pohodlné sedačky.

Jinak ano, o VIP je veliký zájem, pravidelně se tam konají opravdu různé akce od oslav narozenin až po firemní večírky. V tomto ohledu jsem spokojený.

Dostáváme se konečně ke zmíněnému festivalu. Jedná se o Badboy Summer fest, který se bude konat v srpnu v Praze. Jde čistě o Tvou iniciativu, nebo se jedná o součást jiné akce?

Je to čistě naše záležitost. Prostě jsem si řekl, že si uděláme vlastní festival. První varianta byla, že uspořádáme LGBTQ+ fest pro zhruba 1500 lidí, kdy jsem chtěl oslovit všechny gay podniky v Praze s tím, zda tam chtějí mít stánek. Jenže v průběhu plánování se ukázalo, že celá akce má mnohem větší potenciál kapacitně i byznysově.

VIP Lounge poskytuje soukromí až pro 25 lidí, pronajmout si tuto místnost můžete ale i ve dvou
Foto: BADBOY.HOUSE / Se svolením

Nakonec jsem se rozhodl, že na festivalu bude zastřešeno vše pouze pod značkou Badboy. Stánky s jídlem a pitím, reklamní bannery, prostě celou akci si až na jednu výjimku zařídíme úplně sami. Chceme tím proslavit naše jméno, získat pozitivní reputaci a vydělat spoustu peněz, které budeme investovat zpět do našich zákazníků, kterým bychom rádi každé léto dopřáli festivalový bonus za to, že nás navštěvují a podporují. Říkám každé léto, protože plánujeme i další ročníky. Samozřejmě v případě, že se povede tenhle první, o tom ale vůbec nepochybuji.

Vzhledem k tomu, že se do nápadu s festivalem podařilo zapojit několik hvězd v čele s Majkem Spiritem, DJ Michaelem Burianem a dalšími, nečekáme už tak 1500, ale až 6000 návštěvníků.

<Path> Trápí vás přejídání? Neurotrenér vysvětluje, co je vaším problémem, a nabízí 7 kroků, jak jej vyřešitZdroj: Jan Vinkler, IG: @janvinkler, FB: /jan.vinkler

Pokud bude návštěvnost skutečně veliká, což zjistíme i podle prodeje lístků, pak ještě pouze pro váš magazín prozradím, že by se mohl fest v takovém případě konat znovu druhý den, nebo o měsíc později. To je ale velký otazník a spíše jen zatím nápad v mojí hlavě.

Jak jsi na první ročník zcela neznámého festivalu pod vedením právě narozené značky dokázal dostat takové hvězdy?

To je asi stejné jako u kohokoliv jiného. Buď se s nimi znám osobně, případně s jejich manažery, nebo jde o případ „známý známého“. Mimochodem pro zajímavost, všechny umělce jsem měl dohodnuté během jediného dne, celá příprava akce pak trvala deset dnů. Veškerý čas, který nám zbývá do začátku, tak můžeme plně věnovat marketingu.

Na závěr zmíníme, že náš magazín je partnerem festivalu, pomáhali jsme i při procesu vzniku samotného baru. Pevně tedy doufáme, že návštěva jedné či druhé akce vám přinese jen samé pozitivní zkušenosti. Co se festivalu týká, konat se bude konkrétně v Lahovicích za Velkou Chuchlí a lístky jsou již v předprodeji. Jestli tedy nemáte na srpen žádné pořádné plány, návštěva prvního ročníku nového festu není vůbec špatný nápad.

Pro aktuální informace ohledně provozu klubu a konání festivalu sledujte web BADBOY.HOUSEInstagram

Zdroj: Jiří, badboy.house, redakce, IG badboyhouse.prague / Se svolením

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Dokážete bez opory vstát?
TĚLO & MYSL

Zvednete se ze země bez pomoci rukou? Udržíte rovnováhu? Otestujte svou kondici a zjistěte, zda stárnete zdravě

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Erektilní dysfunkce trápí řadu mužů
HOT!

Jak souvisí oprava pneumatik s poruchami erekce? Seznamte se s překvapivým vynálezcem pumpy na penis, automechanikem Osbonem

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop