Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Jsou mladí, krásní a úspěšní. Tito čeští a slovenští modelové se pohybují na nejvyšších příčkách světového modelingu. S jejich šarmem a profesionálním přístupem okouzlují módní svět a stávají se tvářemi těch nejluxusnějších značek.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
27. 2. 2024

Právě oni definují nové trendy a stanovují standardy v oblasti módy, jsou inspirací pro miliony lidí po celém světě a stávají se ikonami současného stylu. Jejich kariéry jsou jako pohádka plná úspěchu. Kdo by nechtěl cestovat po celém světě, vydělávat si u toho slušné peníze a setkávat se s největšími osobnostmi módního průmyslu? Přitom se nejedná jen o prázdné obličeje reklamních kampaní, ale také o hlasatele sebevědomí a individuality. Jsou symbolem naděje pro ty, kteří touží do tohoto světa proniknout a dosáhnout podobného úspěchu, ale i pro obyčejné lidi, které inspirují k sebelásce. Hranice standardu krásy se dnes totiž velmi špatně definuje. 

Foto: @filiphrivnak / Instagram

Filip Hrivňák

Filip Hrivňák je výraznou osobností modelingového světa a jedním z nejúspěšnějších slovenských modelů vůbec. Aby se ale začal tomuto průmyslu naplno věnovat, musel opustit kariéru profesionálního hokejisty. Takto odvážný krok se mu ale vyplatil a v roce 2018 se dostal na samý vrchol své kariéry. Jeho atraktivní postava a profesionální přístup mu umožnilyvydělávat „rozprávkové sumy“ – modelové v jeho kategorii si mohli účtovat od 5 000 do 60 000 eur za den a někdy i více v závislosti na klientovi. Tím se dostal do žebříčku 35 nejlépe placených modelů světa na portálu models.com.

Filip Hrivňák se stal oblíbeným modelem mnoha prestižních značek a módních domů po celém světě. Jeho charakteristický vzhled a charisma ho katapultovaly na přední příčky světového módního průmyslu a zajistily spolupráce se špičkovými designéry, jako je Karl Lagerfeld, Versace nebo Dolce & Gabbana. Objevil se také na obálce časopisu Vogue a na přehlídkových molech po celé Evropě i ve Spojených státech.

<Path> Mexický model Juan Carlos Medellin: "Nedělám rozdíly mezi hezkým mužem a ženou, rád se otočím za oběma pohlavími!"Zdroj:

Filip Hrivňák není jen úspěšným modelem, ale také inspirací pro mladé lidi v jeho rodné zemi. Své úspěchy v modelingovém průmyslu využívá k podpoře mladých talentů a módní scény na Slovensku. Je aktivní na sociálních sítích, kde sdílí své zkušenosti a motivuje další generace k dosažení svých snů. Díky jeho úspěchu a vlivu se stává ikonou módního světa, která zanechává stopu i mimo molo.

Dnes je mu třicet let a kromě modelingu se věnuje také své manželce Martině a synovi Benjaminovi. 

Foto: @patasvantner / Instagram

Patrik Švantner

Patrik se narodil v roce 1996 a od útlého věku se věnoval fotbalu, což není překvapivé, jelikož jeho otec je fotbalový trenér. Jeho talent a vytrvalost mu pomohly dosáhnout úspěchů nejen na hřišti, ale stejně jako jeho sestře Nikol Švantnerové i před objektivy. Ta v roce 2015 zvítězila v soutěži Česká Miss.

Patrik je zastupován modelingovou agenturou Pure Model Management, má 187,5 cm a hnědé vlasy i oči. Jeho charakteristický vzhled a charisma mu brzy vynesly pozici jednoho z nejvyhledávanějších modelů v České republice.

Tipy redakce

Patrikova schopnost propojit se s kamerou a přirozeně se pohybovat před objektivem mu otevřela dveře světového modelingu. Díky svému talentu se brzy začal prosazovat i na mezinárodní scéně spolupracuje s předními designéry a módními značkami. Momentálně žije v Bangkoku.

Foto: @mr_zelman / Instagram

Jakub Zelman

Jakub Zelman, původem ze Slovenska, je zastupován agenturou Exit Model Management, ale jeho dosavadní kariéra zahrnuje spolupráci s prestižními agenturami a módními značkami na mezinárodní úrovni.

Zelman se objevil v řadě editoriálů a kampaní. Jeho tvář zdobila stránky magazínů Elle, Dolce Vita a dalších. Jeho výška je 189 cm a má tmavě hnědé vlasy, které nechávají vyniknout jeho dokonale zelené oči. Modeling ho zavedl do Londýna, kde se stal součástí Premier Model Management, jedné z předních modelingových agentur ve Velké Británii, která se starala o kariéry slavných modelek, jako jsou Naomi Campbell, Cindy Crawford nebo Christy Turlington.

Foto: @oliverprucha / Instagram

Oliver Průcha 

Oliver Průcha, mladý student a model, se stal v médiích známý jako český Leonardo DiCaprio díky své výrazné podobnosti tomuto americkému herci. Pochází z Prahy a měří impozantních 190 centimetrů. Má za sebou úspěšnou účast v soutěži Pure Model 2018, která mu vynesla možnost být zastupován agenturou Pure Model Management. 

Na domácí scéně si pak svým výrazným vzhledem rychle získal pozornost a začal dobývat modelingový průmysl i v zahraničí. Stal se tváří kampaní značek Hugo Boss, About You nebo Pull & Bear. Oliver je energický, má rád humor a z ničeho si nedělá hlavu. Jeho úsměv patří mezi jeho silné stránky.

V roce 2023 se stal Oliver účastníkem reality show Love Island. Účast mu sice nepřinesla lásku a životní partnerku, zatose dostal do povědomí sta tisíců lidí v Česku a získal několik desítek tisíc sledujících na svých sociálních sítích. 

Foto: @vaclav.chvojka / Instagram

Václav Chvojka

Zapomenout nesmíme ani na výherce soutěže Elite Model Look 2017 Václava Chvojku, který sice nedobyl světové finále v Miláně, ale začal díky této soutěži velmi slibnou kariéru v módním průmyslu.  

<Path> Adam Poloch: Kvůli svým tetováním jsem nechtěl vycházet z domu. Tělo jsem si pokéroval, abych se vyhnul hejtu na mou postavuZdroj: Rozálie Růžičková

Brzy po svém vítězství vynesl na mola Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku modely české oděvní značky Blažek a vidět jsme ho mohli na stránkách magazínu Elle. Od té doby procestoval různé kouty světa a objevil se nejen v reklamních kampaních významných světových značek. 

 

Zdroj: fashionencyclopedia.com, ilovemodelsmanagement.com, puremodel.cz, fashionmodeldirectory.com

Populární
články

Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Dlouhodobý pocit osamělosti se řadí ke stejným nebezpečím jako je kouření. Přesto je ještě velmi málo prozkoumaným jevem
TĚLO & MYSL

Cítíte osamělost? Nepropadejte depresi a raději začněte lovit bobříky, nebo se zavřete do tmy

Autor: Michal Černý
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Jak dlouho by měl trvat sex?
HOT!

„A není to málo?“ Víme, jak dlouho by měl trvat „průměrný sex“ a kolikrát jej „průměrně“ mít

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Anální sex je často obávanou praktikou, ale při správném přístupu je to příjemné zpestření života
LIDÉ

Bojíte se análního sexu, anebo ho chcete naopak ozvláštnit? Přinášíme pár tipů pro bezpečný a příjemný zážitek

Autor: Michal Černý
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop