Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Rozhovor nám tentokrát nabídl muž, který se měl v dubnu ženit, ale všechno se změnilo. Snad návalem emocí, snad v naději, že se něco změní, se nám vyzpovídal ze své nejistoty, těžkého dospívání a hledání sebe sama.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
3. 2. 2023

Odpusťte mi otázku, kterou začnu. Zdáte se opravdu hodně naštvaný. Vidíte nějakou chybu i v sobě? Nebo máte pocit, že to, co se vám stalo, je dílem čistě osudu, náhody, lidí kolem…?

Uznávám, že jsem nemusel věci tajit. Ale jinak si nemyslím, že za něco můžu.

Dobře. Pojďme tedy k jádru věci. Měl jste se v dubnu ženit. Teď ale je vše zrušeno. Co se stalo?

Měl jsem přítelkyni, kterou jsem požádal o ruku vloni na její narozeniny. Vždycky jsme se hodně hádali. Vadilo jí třeba i to, že dostala ten prsten k narozeninám a žádný jiný dárek, přitom si myslím, že jiná žena by byla nadšená – nebyl levný. Náš vztah byl takový italský, ale opravdu jsem ji miloval. Měli jsme se brát v dubnu. To už bude hezky a zároveň na místě, co jsme si vybrali, je to levnější než v létě. Takže to všechno bylo dobře vymyšlené.

Před Vánocemi jsem ji vzal mezi svoje spolužáky ze střední – byl vánoční večírek. Nikdy se nesejde celá bývalá třída, je nás spíš pár. Ale snažíme se to dodržovat. No a tam se samozřejmě pilo a bavilo se. A kluci jí řekli něco o mé minulosti, co nesnesla.

Naznačoval jste, že šlo o bývalé vztahy…

Ano. Já jsem to měl na střední složité. Rodiče se rozváděli a pak se k sobě zase vraceli a pak se zase rozcházeli… Doma byl pořád křik. Táta pil, taky nás s bráchou bil, když se mu něco nelíbilo. Ve škole mě to nebavilo, nikdy jsem nebyl moc na učení a neměl jsem žádné zvláštní koníčky, tak jsem se dost motal v kruhu. Chytil jsem se jedné party, bral jsem pravidelně extázi, kouřil trávu, zkusil jsem kokain, ale ten je dost drahý, takže ten jen minimálně. No prostě jsem toho jako mladej blbej kluk zkusil dost. A zároveň jsem si tam někoho našel.

Kdo to byl? Někdo kontroverzní, nebezpečný? Nebo snad zadaný?

Asi od všeho něco. Doteď si některé věci, co se mezi námi staly, neumím vysvětlit. Byl to chlap – starší než já. Když mi bylo třeba osmnáct, jemu bylo ke čtyřicítce.

Zneužil vás?

Tak bych to neřekl. Třeba můj otec si to myslí, ale já jsem do těch věcí šel dobrovolně. Většinu sice inicioval on a někdy jsem se bál nebo oponoval, ale věřil jsem mu a nechal jsem věci plynout.

Myslíte sex? Nebo i něco jiného?

I ty drogy, byly tam i nějaké horší pokusy než jenom tráva. Některé vzpomínky mám zamlžené. Vlastně všechny peníze, co jsem měl, jsem dal do těchhle věcí a alkoholu. Chodil jsem tehdy při škole na brigádu a byl jsem tak unavený z toho kolotoče, že jsem začal školu zanedbávat. Opravdu mě nebavila. A nakonec mě vykopli v maturitním ročníku.

Nemáte maturitu? Nedodělal jste si ji? Jak se zvládáte uplatnit na trhu práce?

Nemám a nedodělal. Ze školy se mi zvedá žaludek, jenom si na to vzpomenu. Začal jsem tehdy od nuly. Dělal jsem rukama a dělám dodnes, ale nestydím se za to. Je to práce jako každá jiná a je potřeba.

To souhlasím, není legální práce, za kterou by se člověk měl jakkoli stydět! Ale tedy zpět k vašemu rozchodu. Co přesně snoubence vadilo? Drogy? Starší partner? Přístup k životu vašeho mladého JÁ?

Čekal jsem, že hlavně ty drogy, ale říkal jsem si, že to nebude řešit, když už je to tolik let. Ale řešila. Hned mě obvinila, že jsem ji ohrozil, že můžu mít třeba HIV. Načetla si na internetu, že drogy ovlivňují sperma navždy, takže se mnou najednou přestala chtít mít děti, že prý budou postižené. A co mě naštvalo, je, že mi řekla, že si teplouše vzít nechce. Nechce být zástěrka a čekat, kdy ji opustím pro chlapa. To měla z hlavy svojí matky, tím jsem si jistý.

Jak to je z vašeho pohledu? Když to řeknu trochu neobratně, přitahovala vás?

Ano. Já nejsem gay. Jsem bisexuál – při nejlepším. Obecně se mi víc líbí ženy. Ty doby, kdy jsem prakticky žil po barech a měl jsem kolem sebe jiné lidi, jsou pryč. Byl jsem mladý. Zkoušel jsem. Je to za mnou. A podotýkám, že žádné HIV nemám.

S jistotou?

Nikdy jsem neměl žádné zdravotní problémy. A chci jít na testy, abych mohl snoubence ukázat, jak moc se pletla. Vyhodila mě z bytu a zrušila naše plány kvůli chlapovi, kterého nikdy neviděla. To je neuvěřitelné. Mám potřebu jí ukázat, že to ona to pokazila. Vůbec jsme se neznali, když jsem ty věci dělal. A nikomu jsem neubližoval!

Nejistota doma, násilí ze strany otce, poměr se starším mužem na prahu dospělosti, drogy, alkohol, extrémní vyčerpání, a to vše už v osmnácti letech. To je hodně. Jak se to dá zvládnout?

Těžko. Nebo spíš nedá.

<Path> Lásku našli na loňském Pridu. Letos přišli znovu a spojili další pár. Čerstvě zamilovaný muž nám povyprávěl svůj příběhZdroj: Ali, redakce

Kdy to skončilo?

Vlastně když jsem skončil školu. Netrvalo to dlouho, i když se to tehdy zdálo jako věčnost. Když mě vyhodili, odešel jsem z domova. Musel jsem. Otec by mě přerazil. Takže jsem si našel spolubydlení, které jsem najednou musel platit bez ohledu na situaci, jinak bych byl bezdomovec. To mě vyděsilo, když jsem si uvědomil, jak blízko jsem k tomu skončit jako bezdomovec.

Za tu dobu, co jsem chodil po barech, jsem poznal i pár kluků, co dělali sex za peníze a byli úplně vyfetovaní. Sám jsem něco bral, ale oni byli tak mimo, že jsem se děsil toho, abych neskončil jako oni. To mě probralo. Nebylo tolik času chodit ven a utrácet, když jsem chtěl bydlet. Tím jsem se postupně dostal na jinou cestu. Pracoval jsem, nakonec jsem si mohl dovolit bydlet jen s jedním spolubydlícím na ubytovně při práci, měl jsem i nějaké malé úspory… A pak jsem potkal holku, kterou jsem si chtěl vzít. Žili jsme spolu a všechno bylo perfektní. Jak to dopadlo, víte. Všeho vyletělo oknem. Vyhodila mě jako nějakého příživníka, špatného člověka, špínu. Nemůžu se zbavit vzteku. Není to fér.

Nyní bydlíte opět na ubytovně?

Ano. Hledám si nájem, protože když chvíli zažijete komfort rodinného života v hezkém bydlení, už se na ubytovnu vracíte těžko. Musím se postarat o to, abych se dal dohromady. Opět.

Zdroj: Anonymní respondent, redakce

Populární
články

V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop