Názor: Homofobové všech zemí, táhněte k čertu. Nenávistné útoky už musí přestat nejen na Slovensku
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Názor: Homofobové všech zemí, táhněte k čertu. Nenávistné útoky už musí přestat nejen na Slovensku

Pění se ve mně krev. Opravdu jsem vzteky bez sebe. Primitivové na Slovensku zmlátili kluky z tamní punkové kapely jen proto, že před svým vystoupením v klubu věšeli duhovou vlajku. Po vraždě dvou gayů jde o další útok nejen na komunitu, ale i na všechny slušné lidi. Říkají nám: „Klidně vás zmlátíme nebo vás zabijeme, jen proto, že se nám na vás něco nelíbí. Stejně nám toho tolik zase nehrozí.“
Albert Prokop Albert Prokop Autor
15. 12. 2022

„K fyzickému útoku na členy bratislavské kapely Berlin Manson došlo o víkendu před koncertem ve městě Skalica. Když členové kapely vyvěsili na pódiu duhovou vlajku, několik lidí tam vtrhlo a napadli je. Zpěvákovi při útoku zlomili čelist,“ informovaly Novinky.cz.

A to možná kluci ani nebyli gayové, „jen“ nás podporují, což se taky asi nesmí. Nebo byli? Opravdu jsem to nezjišťoval, protože tady je podstata jiná než jejich vlastní sexuální orientace: nikdo nám nesmí dát najevo sympatie, jinak přijde nakládačka.

Když se na to podíváme úhlem pohledu, že na Slovensku 12. 10. 2022 zavraždil zfanatizovaný mladý pachatel dva gaye před jedním bratislavským klubem, tak „jako by o nic nejde“. Čelist sroste, nikdo nezemřel. Jenže…

Tohle je ovšem další znamení toho, co musí lidé kvůli svým názorům nebo přirozenosti snášet. A nenechte se mýlit, že když o tom nečteme v českých médiích, že u nás se to neděje. Děje, ale drtivé většině případů se buď nedostane mediální pozornosti, nebo je oběti ani nenahlásí ze strachu z reakce a laxnosti strážců pořádku.

<Path> „LGBT jsou slepá vývojová větev.“ Lékař Pollert pobouřil svým výrokem na sociálních sítíchZdroj: Vojtěch Petrů

HOMOFOBŮM SKORO NIC NEHROZÍ

Proč ale proboha na prahu třetího tisíciletí musíme přimhuřovat beztrestné řádění zakomplexovaných buranů s hlavami plných nenávisti?

Podle mě je to i kvůli tomu, co jim hrozí a že společnost neumí dát najevo, že „tohle fakt už ne“.

Pokud v našich končinách například někoho přepadnete a seberete mu mobil za pár tisíc, prakticky automaticky jdete na vazbu. A jde o loupežné přepadení, ve většině případů se nic jiného než pohrůžka násilím či zbraní nestane, maximálně člověk přijde o nějakou věc. (Doufám, že všichni chápeme, že tím tyto trestné činy nijak neobhajuji. To absolutně ne.)

Pokud ale z nenávisti napadnete lidskou bytost, třeba gaye, může to skončit pouhým přestupkem, protože u nás nic jako hate crime vůči LGBT nemáme. Předsudečné trestné činy sice ano, ale nepoužívají se zase až tak moc. A je to strašně špatně.

Policie a státní zástupci si usnadňují práci

„Žalobci bohužel často jedou na jistotu. Místo objasňování předsudečné pohnutky to zažalují jako výtržnictví,“ uvedla pro iRozhlas.cz.

„Policisté nejsou schopni a ochotni to stíhat jako trestný čin z nenávisti. Proto se to nedostane ani do statistik. Je to kombinace nedůsledného vedení a toho, že pracoviště pro řešení těchto trestných činů nevykonává řádně svou práci. Na to stíhání mají dohlížet státní zástupci, to je jejich povinnost,“ tvrdí dál advokátka z organizace In Iustitia. 

„Musíte (v případě trestného činu z nenávisti) dovozovat pohnutku, doteď ale všichni zvládali odsoudit jen situaci, kdy mají k dispozici nahraný verbální projev. Evropský soud pro lidská práva ale vydal pět indikátorů, podle kterých se dají zločiny z nenávisti poznat. Je to například rozdíl v barvě pleti. Stačí přitom, když případ splňuje jeden z nich, nemusíte si je všechny odškrtat. U nás je přemýšlení přesně opačné a hledají se důvody, proč to zločin z nenávisti není,“ doplnila.

- - -

BRAŇME SE

Vyspělá společnost by si měla nastavit mantinely: obyčejná hospodská rvačka je něco úplně jiného, než na někoho zaútočit z nenávisti vůči jeho rase, vzhledu, sexuální orientaci a podobně. Podle mě by měly být za homofobní a další podobné útoky naprosto drakonické tresty: automaticky také vazba a sazba dvojnásobná proti tomu, kdyby došlo k obyčejnému napadení bez nenávistných pohnutek.

Jen ať primitivové, kteří místo mozku používají pěsti, vědí, jak dopadnou, když si budou svou frustraci ze života vylévat na někom nevinném, který se prostě jen narodil jako homosexuál, Rom, Žid nebo černoch.

Jenže místo toho zase určitě uslyšíme, že ti gayové, kteří se proti takovým útokům verbálně ozvou, „jen zneužívají situace a šíří svou homosexuální agendu a propagandu“.

Pro většinovou společnost jako by bylo lepší, kdybychom byli zalezlí v norách a temných zákoutích, kde by si nás homofobici beztrestně třískali, hlavně, aby o nás nevěděli, neslyšeli. Pokud si někdo myslí, že takhle to společnost vážně nevnímá (a sám pravda vím, kolik slušných lidí mezi námi je), tak prosím, ať svým tlakem prosadí legislativní změny.

<Path> „Češi si všímají politických stran, které dělají z LGBT+ lidí umělého nepřítele tak jako v Polsku,“ říká organizátorka běhu proti homofobiiZdroj:

ÚTOKY BUDOU PŘIBÝVAT

Doba je zlá, jsou drahé energie, na nějaké změny kvůli minoritám nemáme v následujících desítkách let čas, jako bych už slyšel argumenty politiků, proč s tímhle nejde nic dělat. Ale tak divme se, když vidíme, jak schválně oddalují i manželství pro všechny doufaje, že to vyšumí do ztracena. Lidská práva, rovnoprávnost, to pro ně není nic, co by bylo potřeba řešit, když se jich to bezprostředně nedotýká.

Situaci do budoucna nevidím příliš dobře. Zhoršuje se ekonomická i bezpečnostní situace v Evropě, lidé chudnou, přicházejí o práci a roste v nich vztek. Zlost si ale budou vybíjet na bezbranných, do kterých si promítnou všechnu vinu světa, takže na řadě budeme i my.

Ano, těchto zoufalých útoků podle mého názoru bude ještě dost přibývat. Bohužel. A dokud nepřestanou být politici slepí a hluší, nejen na skrz naskrz homofobním Slovensku, nic se s dělat nebude…

Zdroj: NOVINKY, IROZHLAS, ALBERT PROKOP, FACEBOOK

Populární
články

Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
The Ugly Duchess
AKTUALITY

Renesanční dílo „Ošklivá vévodkyně“ vůbec nezachycuje ženu. Odborníci míní, že na obraze visícím v Národní galerii je muž-transvestita

Autor: Mirka Dobešová
Dodnes trpí tím, že v krásných šatech prý stále vypadá jen jako chlap v sukni
LIDÉ

„Závidím všem ženám. Své kamarádky nenávidím,“ přiznává žena, která cítí, že ji na cestě za vysněným vzhledem limitují lékaři

Autor: Irena Piloušková
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Living 2023

Zámek v Osečanech Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka se postupně proměňuje v netradiční bydlení. S LUI můžete nahlédnout dovnitř

Autor: Jan Witek Witek

E-Shop