Tesco se připojuje k barvám duhy, podpoří Pride Business Forum

Společnost Tesco Česká republika rozšiřuje své aktivity v oblasti inkluze i diverzity, v letošním roce se připojuje k Pride Business fóru, které se věnuje otázkám a tématům týkajícím se LGBT+ komunity. Cílem fóra je podpořit u zaměstnavatelů principy rovnosti na pracovišti, LGBT+ rozmanitost a samotné zaměstnance/kyně v jejich úsilí o férový přístup.

Společnost Tesco nekončí pouze u podpory festivalu Prague Pride a připojením se do Pride Business Fóra, každoročně pro zaměstnance organizuje Týden diverzity a inkluze, který nabízí webináře se zajímavými hosty a platformu k debatě o tématech důležitých pro LGBT+ komunitu. Tesco pro naplnění svých cílů v cestě za inkluzivní kulturou spolupracuje i s externími odborníky, například s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením či s organizací OPIM, která se věnuje tématu rozmanitosti a začleňování již více než 20 let.

Zapomeňte na větu „Jsem příliš starý na to, abych"… Padesát je dnes nových třicet a věk nesmí být překážkou v uskutečňování vašich snů28. 11. 2022

„Srdcem našeho podnikání vždy byli, jsou a budou lidé – naši kolegové, zákazníci a dodavatelé. Naší snahou je podporovat prostředí a atmosféru různorodosti, ve které se každý bude cítit bezpečně, vítaný a sám sebou. Naším závazkem je vytvářet kulturu, ve které jsou všichni respektováni,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco Česká republika.

Všichni zaměstnanci/kyně Tesca proto mají k dispozici totožné benefity: 2 týdny placeného firemního volna při adopci pro spolurodiče, placené volno při účasti na svatbě, doprovod partnera/partnerky k lékaři či placené volno při úmrtí partnera/partnerky.

„V roce 2021 jsme spustili rozšířený zaměstnanecký průzkum, kde se všech kolegyň a kolegů každoročně ptáme, jak se ve firmě cítí. Díky tomu víme, že 80 % kolegů a kolegyň má pocit, že ve společnosti Tesco mohou být sami sebou bez obav z odsuzování. Mám velkou radost, že toto číslo každým rokem roste,“ uzavírá Navrátilová. 

Zdroj: Tesco/spolupráce