Hynek Uher a Boris Hrivnak jsou členy Converse All Stars, což je celosvětová komunita kreativních a talentovaných lidí, které Converse pomáhá zviditelnit a podporuje je na jejich životní cestě

Oba dva jsou ideálními ambasadory Converse letní nálady

HYNEK UHER @allabouttheprincip

Těšíš se na léto? Jaké máš plány?

Léto jsem měl vždycky nejraději, ale letos mě bohužel nečeká nic vyloženě zábavného. Moje prázdniny jsou paradoxně plné práce a zatím vím pouze o jednom volném týdnu. Na co se ale rozhodně těším, je Prague Pride, kde budu mít 13.8. koncert a poprvé tam zahraju vlastní nevydané písničky. I když mě toho dost čeká, jsem rád, že můžu pracovat na tom, co mě baví. Pokusím se užívat si teplo co nejvíc a dostat do těla pořádné množství vitamínu D. 

Na čem teď pracuješ? 

Momentálně mi nejvíc času zabírá práce v jednom projektu pro českou televizní stanici. Ve volném čase dávám dohromady nové EP. Chystáme ho s Rainerem už skoro rok a jelikož bych ho chtěl doplnit o plnohodnotný vizuál, plánujeme release až na podzim. Moc si ten proces užívám, neboť jsme se dostali do úplně nového žánru a nálady, který si neskutečně užívám. Jako bych byl poprvé v životě konečně volný a bez zábran. 

Můžeš popsat svůj ultimátní letní styl? 

Můj ultimátní letní styl jsou rozcuchané vlasy od větru, plné soli, zaschlý písek na kůži, narudlé tváře od sluníčka, špatně zapnutá košile a vlhké koupací šortky. Nejradši chodím bos a to si v létě nejvíc užívám.

Slyšeli jsme, že jsi členem Converse All Stars, co to pro Tebe znamená? A co Ti All Stars přineslo do života?

Být členem All Stars je pro mě zdroj skvělých zkušeností a zážitků. Líbí se mi, že v každém Converse projektu může účastník vyniknout svou jedinečností, avšak ve spolupráci s ostatními členy vytvořit něco výjimečného. Nejvíc mě baví, že je All Stars tak komplexní a věnuje se všemu napříč módou, enviromentalistikou až po politiku. V projektech můžu být vždy svým autentickým já a vložit do projektů něco ze sebe, co předám dál. Přijde mi hrozně důležité podporovat mladé lidi, kteří mají vlastní iniciativu, to Converse All Stars dělá naprosto skvěle.

Co pro Tebe znamená slovo PRIDE?

Pride jako termín pro mě znamená možnost být svým autentickým já, mít možnost se vyjádřit, avšak neopovrhovat názorem ostatních. Pride pro mě zaštiťuje prostor k diskuzi a diverzitě. Pride je pohonná hmota k naplnění potenciálu každého z nás. Co se týče slova pride v kontextu průvodu a podobných tematických akcí, mám ho spojený s hořkosladkou skutečností, že se stále musíme dovolávat svých práv. Když jsem na pražském pridu, vždy mě baví ta energie, ale vzadu v hlavě vím, že takhle to bohužel fulltime ještě není. Věřím, že až každý z nás bude mít ten vlastní pride na nějaké zdravé úrovni, budeme schopni skončit tyto žabomyší války o to, kdo se jak cítí, kdo koho miluje a všichni budou happy a streamovat moje nový EP.

Converse editorial
Foto: Martin Qaung

BORIS @hr1vn4k

Těšíš se na léto? Jaké máš plány?

Na leto sa veľmi teším, kúpanie a opalovanie sa je jedna z mojich obľúbených aktivít. Plánujem určite cestovať, chcem sa ísť pozrieť do Holandska i niekde do teplejších krajín. Samozrejme pôjdem pozrieť aj rodičov, na ktorých sa už teraz teším. Budem pokračovať v tvorbe obsahu na mojich sociálnych sieťach (@hr1vn4k), kde dúfam, že letná atmosféra prinesie veľa kreatívnych nápadov a zážitkov.
Na čem teď pracuješ? 

Aktuálne pracujem na diári, ktorý bude obsahovať moju tvorbu: básne a kresby. Je to môj letný projekt, ktorý sa mi dúfam podarí vydať do konca tohto roka. Sám som stará škola a rád využívam kombináciu pripomienok v telefóne s papierovým diárom. Preto som si povedal, že si vytvorím vlastný design, ktorý bude robiť radosť mne ale aj ľudom, ktorí inklinujú k môjmu umeniu. 

Alexandros Samaras má alergii na chmel, a tak hledal alternativu za pivo. A našel! Dnes za výrobek sbírá jednu cenu za druhou20. 10. 2022

Můžeš popsat svůj ultimátní letní styl? 
Môj letný štýl by som charakterizoval ako ležérnosť v kombinácií s oversized kusmi oblečenia. Rád sa hrám s farbami a strihmi, no v konečnom dôsledku chcem, aby mi nebolo teplo haha.

Slyšeli jsme, že jsi členem Converse All Stars, co to pro Tebe znamená? A co Ti All Stars přineslo do života?

Nedávno som sa stal členom Converse All Stars a už od začiatku som vedel, že prostredie a tento concept je pre mňa ako stvorený. Converse All Stars prináša veľa kreatívnych aktivít, programu i akcií, ktoré ma motivujú k tomu kreatívne zapájať myseľ a byt súčasťou niečoho väčšieho, čo má zmysel. Prináša mi to vnútorne nutkanie posúvať sa dalej, rozširovať si obzory a zamýšľať sa nad vecami, ktoré mi mysľou doposiaľ neprešli. 
Co pro Tebe znamená slovo PRIDE?

PRIDE pre mňa znamená umožnenie byť hrdý na to kým sme. Každá bytosť je jedinečná, má svoje charakteristické črty, vlastnosti a to je krásne. Kebyže sme všetci rovnakí, nebolo by to tak diverzne pestré. Vidím v petrosti krásu. Umožňuje mi to byť hrdý na to kým som, ako sa prezentujem a nebáť sa ukázať stránku mňa, za ktorú som sa v minulosti hanbil.

Converse editorial
Foto: Martin Qaung
Zdroj: Hynek a Boris / Martin Quang