Sexy a talentovaní? Tohle je 6 českých (a slovenských) herců, kteří jsou teď v kurzu
Straight friendly
Zdroj: iStock

Sexy a talentovaní? Tohle je 6 českých (a slovenských) herců, kteří jsou teď v kurzu

Zdá se, jako by se na filmová plátna a prkna, jež znamenají svět, dostávali lidé, kterým do vínku nebyl dán jenom talent, ale i atraktivní vzhled. Nadání, charisma a krásu ale nenajdeme jen v dalekém Hollywoodu.
Monika Bílková Monika Bílková Autor
22. 4. 2022

Kompletní seznam šikovných i pohledných českých a slovenských herců by byl opravdu hodně dlouhý. S těžkým srdcem jsme ho ale museli zkrátit, a tak v našem přehledu najdete jména, která se v poslední době skloňují hodně často.

<Path> Roman Samotný: „Tradiční rodina je na Slovensku fetišizovaná, i když jde o úplný mýtus." Článek si můžete poslechnout také jako PODCASTZdroj: Jakub Starý

Šimon Bilina 

Asi nejvíc se do paměti českých diváků a divaček tenhle rodák z Příbrami, který je absolventem činoherního herectví na brněnské JAMU, zapsal rolí svérázného drsňáka Adama „Haďáka“ Hrušky v seriálu Zoo. Kromě epizodních rolí v několika dalších seriálech jak na obrazovkách televize Prima, tak i TV Nova, ale sympatického herce můžete vídat i na divadelních prknech. Bilina si zahrál například v Divadle ABC a nově se představí také po boku písničkáře Tomáše Kluse v připravovaném muzikálu Branický zázrak. 26letému herci ale nejsou cizí ani pódia – působí totiž také v brněnské kapele 440 Hc.

Vladimír Polívka

Stálicí sobotních večerů se na televizi Prima stal seriál Polda, ve kterém narazíte hned na několik hereckých fešáků. Ústřední duo vyšetřovatelů, které hrají Vladimír Polívka a David Matásek, oplývá šarmem a vtipem dvou generací. A i když jsou oba zmínění pánové velmi vyhledávaní, Vladimíra Polívku prakticky každý rok můžete kromě seriálů spatřit také v nových filmech. 

Vojtěch Dyk

Ani zpěvák a herec Vojta Dyk asi moc velké představování nepotřebuje. Většině z nás se nejspíš okamžitě vybaví jeho unikátní hlas i rozsah, ale v poslední době se kromě hudební tvorby hodně věnoval i té filmové a televizní. Jednou z Dykových nejčerstvějších rolí byl nekonvenční učitel chemie, fyziky a tělocviku Marek Vlček v seriálu televize Nova s názvem Pan Profesor.

Karel Jirák

O seriálovém hitu České televize Devadesátky jste nejspíš slyšeli. Pokud vás ale mánie kolem tohoto projektu přece jenom minula, měli byste vědět alespoň to, že jeho herecké obsazení stálo za to. Kromě osvědčených jmen jako Martin Finger, Vasil Fridrich, Ondřej Sokol, Michal Novotný, Matouš Ruml nebo Bořek Slezáček se v seriálu objevilo i několik neokoukaných tváří. Mezi ně patří třeba herci Kryštof Bartoš, Vojtěch Babišta nebo 27letý Plzeňák Karel Jirák, který se kromě herectví věnuje i fitness.

Roman Tomeš

Tenhle herec sklidil u televizních diváků asi největší úspěch se seriály Doktoři z Počátků a Slunečná. Za pozornost ale stojí i jeho divadelní a pěvecká kariéra. Exceloval v pražských divadlech Broadway i Kalich a v roce 2015 byl dokonce nominován na Cenu Thálie za hlavní roli Rogera v rockové opeře RENT. O tom, že se Roman Tomeš opravdu nenudí, svědčí i to, že vydal sólové album.

Ján Koleník 

Vynechat nemůžeme ani urostlého Slováka Jána Koleníka, který jako by se po skončení u diváků milovaného seriálu První republika na chvíli z české filmové a televizní scény stáhl. Postupný návrat na tuzemské obrazovky ale vyvrcholil hlavně s filmem Šťastný nový rok a jeho loňským pokračováním. Aktuálně se Koleníkovým umem i svaly můžete kochat v osmidílné sérii Ultimátum, přičemž atraktivního herce v posledních týdnech u našich sousedů naplno zaměstnává účast v soutěži Let's Dance, kterou v Česka známe jako Star Dance. 

Výčet českých a slovenských herců, kteří stojí za pozornost, by si zasloužil určitě víc prostoru. Do srdcí diváků se čím dál častěji a hlouběji zapisují třeba i Milan Peroutka, Jan Nedbal, Jan Kopečný, Lukáš Hejlík, Stanislav Majer nebo Tomáš Maštalír. Bez nadsázky se tedy dá říct, že ať už jde o divadelní inscenace, filmy nebo seriály, i v Česku se rozhodně dá na co (nebo hlavně na koho) koukat - a to doslova.

Zdroj: Instagram, Lui.cz, Lifee.cz, Blesk.cz, Prozeny.cz, Letsdance.markiza.sk,

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop