Love Island, nebo spíš Gay Island? Podezření se hromadí a lidé komentují: Petr, dvojčata, dokonce i Nathan!

Love Island je televizní show o hledání lásky a o výhře dvou milionů korun. Motivace zúčastnit se je tedy dvojí a přibývá komentujících, kteří se domnívají, že by některým ze soutěžících z řad mužů zřejmě stačily jen ty peníze a že o ženy jim vlastně vůbec nejde. Zajímá je: Jak je to s jejich sexualitou?!

Všeobecně vzato jsou všechny spekulace o sexuální orientaci soutěžících zarážející hned z několika úhlů pohledu. Účastníci televizní show jsou dospělí lidé, kteří zodpovídají za svá rozhodnutí. Pokud se tedy ze své vůle vydali hledat lásku a vybírat si v poměrně omezeném okruhu mladých krásek na snově krásném ostrově, budiž jim přáno. I v případě, že by se přeci jen vydali pouze pro peníze či slávu, byli castingem vybráni jako vhodní a sami – dobrovolně – se chtějí ve hře udržet.

„Když mi dal pusu a táhl mě do ložnice, nebránil jsem se a řekl jsem si, že to vydržím,“ trápí vzpomínky gaye z Příbramska17. 6. 2022

Na publicitu jistě byli připraveni, ovšem kdo ví, zda i na takovou, se kterou se nyní budou muset potýkat. Mezi komentujícími se rojí otázky na sexuální orientaci, a to povětšinou mužských soutěžících Love Islandu. Upravení krasavci zjevně všímavému oku kritického fanouška nedají spát, a tak je nutí přemýšlet, zda se hezcí mladíci opravdu orientují směrem, který předvádějí v televizi. Ale proč? Je snad i v jednadvacátém století normou spojovat příjemný vzhled, péči o své tělo a jistý styl pohybu či vyjadřování s homosexualitou?

Jako první se s vlnou dotazů na toto téma musel poprat fotograf Petr, který už dávno soutěž opustil, když se mu nepodařilo navázat propojení s žádnou z přítomných dívek. To ovšem nemusí nutně znamenat, že by si raději vybíral mezi kluky. Soutěže Love Island se účastní jen hrstka lidí. Lásku ani přitažlivost není možné jen tak přivolat a mohlo se stát, že jednoduše žádná z přítomných dam nebyla pro Petra tou pravou. Přesto se Petr musel k situaci vyjádřit a odmítnout jak to, že je gay, tak i to, že trpí bipolární poruchou.

U fotografa z Karlovarska, který mimochodem dle Super.cz doma již potkal dívku, se kterou se zdá, že je spokojený, to ale nekončí. Ihned po svém příchodu do vily se pod palbou intimních otázek diváků ocitla dvojčata Daniel a Samuel.

Blond kluci se představili pohodově a slušně. Nesnažili se nikomu podkopat vztahy ani dělat ramena. Namísto toho si jeden z nich vybral do páru Mirku, která se zrovna nacházela mezi Honzou a Aichou. Druhý podpořil Pítra v tom, aby zůstal ve hře i přesto, že mu přebral partnerku. Neměl na výběr. Někoho zvolit musel a rozhodl se pro Gabrielu. Jsou toto důvody, proč se někteří diváci rozhodli spekulovat o tom, že dvojčata jsou gayové?

Muži prošli za 18 let zásadní proměnou. Giorgio Armani proto mění ikonický parfém Armani Code, jeho novou tváří je Regé-Jean Page1. 7. 2022

Na Instagramu love_island_czsk se to množí podezřívavými komentáři. Například uživatelka k_ikus napsala: „Akože bez urážky ale oni si idú hľadať ženy či chlapov? A tie ich hlasy, hlavne toho jedného. No určite by som rozhovor s ním bez smiechu nevydržala.“ Další (majka_pap) do jednoho pytle s dvojčaty rovnou hodila i dalšího soutěžícího: „Jeden je určite gay, tak ako si myslím, že aj Pitr, išli čisto len hrať a robit hetero,“ zamyslela se nad záměry soutěžících. „Zase teploši,“ posteskla si evulka1010 a uživatelka 1_keliska_1 přišla se zajímavou teorií o castingu: „Ty vzali na Prague Pride, ne?“ zauvažovala.

To ovšem není vše. Přestože se jedním z nejsilnějších párů celého Love Islandu stali Nathan a Tess (předtím, než byla Tess poslána svými spoluhráči domů), ani on podezření neunikl. Někteří sledující si všimli fotografií na Instagramu, na kterých má být Nathan zachycen s nějaký mužem, se kterým jsou si blízcí, ergo se podle jejich soudu jedná o důkaz, že je exoticky vyhlížející krasavec gay. Tímto tajemným Nathanovým kamarádem má být barber Adam Krutý, který též sdílel několik příspěvků, ve kterých se Nathan objevuje. To některé části fanoušků stačí k tomu, aby měli jasno.

Ať už se věci mají jakkoli, ani jeden z mužů Love Islandu se zatím veřejně k homosexualitě nepřiznal. Ke coming outu by neměl být nikdo tlačen ani nucen, a to ani v případě, že se skutečně jedná o člověka s jinou než heterosexuální orientací. Komentáře vedené vůči účastníkům soutěže jsou navíc často ironizující, odsuzující a přinejmenším nevhodné, postavené na domněnkách, stereotypech a předsudcích.

Zdroj: Online vysílání TV Nova, TN.cz, Super.cz, Instagram love_island_czsk, Instagram sealcutz, Instagram _nathanchristian, Facebook Pavlína Vaďurová