Je opět ve formě a míří na světovou soutěž! Úspěšný účastník Muže roku, Lukáš Veitl, překonal ošklivou autonehodu i sám sebe

S modelingovými soutěžemi měla v minulosti řada lidí spojené především ženské přednosti. To už je ovšem dávno pasé a také muži se bijí o tituly zaměřené především na vzhled. Říká se, že Češky jsou nejkrásnější na světě, a jak se ukazuje, ani čeští pánové se nenechají zahanbit. Letos bude Česko až v Karibiku reprezentovat třiadvacetiletý Lukáš Veitl.

Lukáši, plánujete odlet do Karibiku na celosvětovou modelingovou soutěž, na základě čeho se vám podařilo probojovat mezi nejkrásnější muže planety?

Přesně tak tomu je. Již 21. října nasedám v Praze na letadlo, které letí linkou Praha – Paříž – Mexico City – Santo Domingo, kde se následně v cílové destinaci koná od 24. 10. do 31. 10. světová soutěž v modelingu. Kvalifikační soutěží na tuto světovou je domácí soutěž Muž roku, která je každoročně pořádána Davidem Novotným, od něhož jsem obdržel prezidentskou cenu.

Auta odrážející vaši individualitu, která si zamilujete? Takové jsou nové modely CUPRA1. 10. 2022

Co vás k modelingu přivedlo?

K modelingu mě přivedli především moji fanoušci na Instagramu, jelikož jsem neustále poslouchal: „Ty jsi ale model!“ Tak jsem si z toho něco vzal a šel to vyzkoušet. Zpočátku to bylo spíše formou focení, ale jelikož zakázek přibývalo, jednou jsem si řekl, proč nezkusit štěstí rovnou na pódiu Muže roku, který mi mimo jiné může otevřít dveře do českého showbyznysu. Mým hlavním cílem je dostat se do povědomí lidí, které budu mít následně možnost motivovat a posouvat je dál. Rád bych si také vytvořil svůj vlastní brand, se kterým by si mě každý spojil.

To zní jako hodně práce. Považujete se za cílevědomého?

Myslím si, že jsem velmi cílevědomý. Častokrát, když si umanu nějakou věc, jdu si na sto procent za ní. Samozřejmě je také potřeba stanovovat si přijatelné cíle, nebo alespoň cíle, ke kterým je možné se přiblížit a nebýt jen snílek s nereálnými sny. Také si myslím, že tuto vlastnost jsem si vybudoval už v dětství, jelikož jsem byl vždycky velmi sportovní typ a sport je vždy spojen s velkou disciplínou, pokorou a cílevědomostí.

Co vás v životě nejvíce zformovalo? Byl to právě ten sport?

Jednoznačně dopravní autonehoda v roce 2019. Právě v takových situacích si člověk uvědomí pravou podstatu života a především zjistí, že svůj čas by neměl marnotratně zahazovat, ale měl by ho věnovat lidem, kteří si to zaslouží, jako například rodině. Od té doby se řídím heslem, že život by se měl užívat, ne pouze prožívat. Rok a půl mi trvalo, než jsem se dostal zpátky do formy. Trénoval jsem, rehabilitoval a jsem rád, že jsem mohl inspirovat svoje sledující na sociálních sítích tím, že ani takto tíživá situace nemusí nutně znamenat uzavření se do sebe a nechuť pouštět se do velkých věcí. Aktuálně už mám díky Instagramu i hezký příjem.

Vzpomenete si, jak se nehoda stala?

Na počátku roku 2019, 9. ledna, jsem měl s otcem v plánu cestu z Karlových Varů do Plzně, ale už od probuzení jsem měl takový zvláštní pocit, že se něco děje. Prostě už od rána jsem nebyl ve své kůži, což jsem však přikládal především přípravě na blížící se mistrovství Evropy v naturální kulturistice. Tehdy jsem byl téměř na vrcholu formy. Ukázalo se však, že to nebyl pouze pocit, že něco je špatně. Cestou nás bohužel potkala vážná autonehoda.  Řidič, jenž do nás čelně narazil, za to vůbec nemohl, viník od nehody zbaběle ujel a nikdy se nám již nepodařilo dovolat se spravedlnosti. Já jsem byl kvůli těžkým zraněním odkázaný na půl roku na lůžko, což bylo velmi psychicky náročné. Vše jsem ale díky rodině a blízkým překonal a dnes si už troufám říct, že jsem překonal i sám sebe.

V čem cítíte, že jste se překonal?

Dřív jsem bral řadu věcí zcela samozřejmě, ničeho jsem si pořádně nevážil. Až po téhle události jsem si opravdu uvědomil, že především lidí, na kterých nám záleží, je třeba si vážit. Ale je pravdou, že tohle si člověk často uvědomí, až když se podobná situace přihodí.

Vy jste se kromě toho navíc dostal i zpátky do formy fyzické. Jak vypadají vaše tréninky? Popíšete mi váš běžný týden?

Každý svůj trénink se snažím odjet na sto procent. Ne vždy je ale den, kdy se to podaří. Pak je lepší trochu couvnout, zvolnit a o to víc makat ve dnech dalších. Jsou týdny, kdy trénuji klidně pětkrát, a jsou týdny, kdy jsem schopný zvládnout pouze tři tréninky. Vždy tu jsou faktory jako například stres, čas a celková intenzita z předchozích tréninků. Důležité je také podotknout, že základní a nedílnou součástí každého tréninku je pořádný strečink, který je však velmi často opomíjený.

Za šálkem delikátní kávy a mistrovskou cukrovinkou nemusíte do kavárny. Vychutnejte si exkluzivní kávovou novinku u sebe doma!23. 11. 2022

Bylo vždy vaším snem stát se modelem? A co říkají vaši známí na vaše úspěchy?

Jako malý jsem se chtěl živit sportem, věděl jsem však, že tato cesta je plná obětování, proto se snažím skloubit jak profesní kvalifikaci na vysoké škole, tak právě sport či modeling. Co se týče mých známých, je to tak třicet na sedmdesát: Někteří mají potřebu mi mé úspěchy závidět, což nedokážu naprosto pochopit, jelikož každý máme tu startovní čáru stejnou. Jiní mi naopak velmi fandí a podporují mě, naštěstí je tohle právě těch sedmdesát procent.

A co plánujete po návratu z Karibiku?

To vám určitě dám vědět!

Zdroj: Lukáš Veitl