Bydlení u Vltavy a golfu táhne. V Praze vyrůstá nová čtvrť Zahálka

Bydlení u Vltavy a golfu táhne. V Praze vyrůstá nová čtvrť Zahálka

V Praze vzniká nová atraktivní čtvrť jménem Zahálka, odkud je blízko do přírody, za kulturou i do centra. Luxusní místo pro život i investici na rozhraní Hodkoviček a Modřan.
Petr Opršal Petr Opršal Autor
6. 6. 2019

Jak přišla Zahálka ke svému jménu? Autoři projektu nechali vyniknout přednostem atraktivní lokality u Vltavy na pomezí Hodkoviček a Modřan. Zasadili do ní koncept nadčasově moderního bydlení s bezpočtem možností lenošivého i aktivního trávení volného času. Domy jsou orientovány tak, aby umožňovaly velkorysé výhledy na malebné scenérie okolí Vltavy s protilehlými kopci Chuchelského háje, golfový green i vilovou čtvrť starých Hodkoviček.

<Path> Co všechno zvládá tato luxusní designová toaleta? Aneb inteligence dorazila i do vaší koupelnyZdroj:

Zahálka je bezprostředně napojena na jednu z hlavních pražských cyklostezek vedoucích podél Vltavy od centra až do Zbraslavi. U přírodního břehu Vltavy se už dnes lidé běžně koupou, rybaří, piknikují, nebo si užívají přilehlých sportovních areálů Freestyle park, Hamr nebo Vodpočívárna. Téměř pod okny Zahálky mají svůj malý ráj golfisté. Romantické duše zas míří do půvabných zákoutí poklidné Modřanské rokle. Komu přijde na chuť zajet si do centra, tramvají nebo na kole přes náplavku je tam za dvacet minut.

Na projektu Zahálky spojilo síly hned několik architektonických ateliérů pod taktovkou renomovaných developerů Karlín Group a Horizon Holding. Cenami ověnčené slovinské studio Bevk Perovič Arhitekti navrhlo kromě celkového urbanistického konceptu i jednu z prvních dvou budov projektu. Vtělilo do ní neokázalý luxus chytrých bytových dispozic a jedinečných architektonických prvků, jako je například velký prosklený arkýř s dechberoucím výhledem. Druhý dům navrhlo přední české architektonické studio Under Construction Architects a i na něm je zjevný jedinečný rukopis. Jeho elegantně zaoblená budova vyniká promyšleným prostorovým řešením bytů s velkorysými terasami.

Tvůrci Zahálky doplnili špičkovou architekturu domů také špičkovou krajinnou architekturou. Celý areál počítá výhradně s podzemním parkováním, aby veškerý povrh zůstal zachován pro zeleň. Atelier zahradní architektury Flera byl povolán, aby celému prostoru obklopujícímu bytové domy vdechl život a krásu.

<Path> Ukázka z gay románu autora ověnčeného cenami rozzuřila radu Českého rozhlasu. „Pornografie,“ zní úst Jandáka i dalšíchZdroj: vltava.rozhlas.cz, mam.cz, aktualne.cz

Desítky stromů, zahrady, louky protkané cestami, hřiště, ale třeba i amfiteátr doplní revitalizovaný Zátišský potok, který se celá desetiletí ukrýval v potrubí pod zemí. Zahálka vrací místu duši. Bude se tu dobře žít.

mojezahalka.cz

Zdroj: Karlín Group Advertoriál

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop