5 tipů pro dokonalý chrup! Vyzkoušejte naše rady a budete mít brzo zářivě bílý úsměv!

09.05. - Lajfstajl

2. profimedia-zuby

Všichni toužíme po tom mít dokonalý chrup. Ze stránek časopisů, televizních obrazovek i z internetu se na nás zubí celebrity, modelky a známé tváře s dokonale rovnými bílými zuby. Zářivý chrup ale už dávno není jen doménou slavných a bohatých. Dokonalý úsměv můžete mít i vy!

Základním předpokladem pro dokonalý chrup je dokonalá domácí dentální hygiena, a to již od útlého věku. „Pokud se tak nestalo a doba či rodiče o péči o dětský chrup příliš nevěděli, nezoufejte, když budete chtít, k dokonalému chrupu se dostanete,“ říká Lucie Hronková, dentální hygienistka z Dental office H33.

Ta také radí, abyste v první řadě navštívili dentálního hygienika, který vám poradí, jak si správně čistit zuby, odstraní zubní kámen, plak a pigmentace z vašich zubů. Nedá se očekávat, že dokonalý chrup budete mít hned druhý den, ale s pomocí dentálního hygienisty a té správné péče to přijde brzy. Je třeba také dodržovat několik zásad.

1. Zubní dieta
Pokud kouříte, pijete kafe, červené víno nebo černý čaj, na vašich zubech to půjde poznat. Stejně tak, jako když si dáte tmavé omáčky nebo jídlo. Tady rozhodně neplatí, že byste se hned měli vzdát svého milovaného čaje nebo guláše. Stačí, když si ihned po konzumaci vyčistíte zuby. Kouření a pití vína byste měli alespoň omezit, stejně to škodí zdraví.

2. Vyměňujte si často kartáček

Kartáček je třeba měnit poměrně často. Doporučuje se ho nahradit každý druhý až třetí měsíc. I když se vám tedy zdá, že kartáček se ještě netřepí a je v pořádku, vyhoďte ho a pořiďte si nový. Proč? Protože jinak si budete do úst přenášet bakterie.

3. Používejte vhodnou pastu

Základem je i dobrá a kvalitní pasta. Na trhu jsou k dostání i pasty s bělícím účinkem, které ocení hlavně kuřáci a všichni ti, kteří mají zuby pořádně zažloutlé. Například značka Signal vyvinula speciální zubní pastu navrženou jen a pouze pro muže. Aby pasta vyšla vstříc pánským chutím, vstupuje Signal White Now Men na scénu hned ve dvou příchutích – Superpure a Deep Cool a přináší opravdu intenzivní zážitek. Signal White Now Men Superpure svou super silou bojuje se skvrnami od kávy, čaje, vína i kouření a mužům zaručuje bělejší zuby a svěží dech. Příchuť Signal White Now Men Deep Cool přináší mužům vedle bělejších zubů i pořádné mentolové osvěžení.

 

Signal-White-Now-Men

 

4. Nezapomeňte při čištění i na jazyk
Každé ráno byste měli vyčistit i jazyk a odstranit z něj plak. Váš dech bude svěží dlouhou dobu. Příčinou špatného dechu totiž v mnoha případech bývá právě nahromadění bakterií na jazyku. Proto je důležité při čištění zubů nevynechat ani jazyk.

5. Zkuste kloktat jablečný ocet
Pokud chcete urychlit efekt bílých zubů, můžete si pomoct s jablečným octem. Ocet pomáhá odstraňovat skvrny a zabíjí bakterie v ústech a dásních. Stačí si každý den nejlépe dopoledne vykloktat jablečný ocet, přečistit zuby pastou a kartáčkem a jste mnohem rychleji na dosah bílého chrupu.

Zdroj: profimedia.cz, truscdemed.fr

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím