LUI PERSONA: Matt Bomer

30.08. - Kultura

 

MattHead

Matt Bomer není pouze hollywoodský krasavec a homosexuální herec, nýbrž také rodič a aktivista na poli boji proti onemocnění AIDS. Poprvé dal veřejně najevo svou orientaci až v loňském roce a přišel tak již o dvě filmové role. I tak má Matt spoustu práce, neboť se kromě filmů objevuje hlavně v různých seriálech a také na divadelních jevištích, zahrál si i na Broadwayi. Díky svému vzhledu často dominuje žebříčkům nejpřitažlivějších lidí planety.

 

 

Matthew Staton Bomer se narodil v říjnu roku 1977 v texaském městě Spring, kde vychodil i střední školu. Po ní se zapsal na studium Carnegie Mellon University, na níž v roce 2001 promoval s bakalářským titulem z umění. Již v průběhu studia se věnoval herectví v neziskovém divadle Alley Theatre. Po studiích se Matt vydal do New Yorku, kde doufal v zářivou kariéru a svého nakonec dosáhl. Nejprve získal menší roli v seriálu "All my Children" po které následovaly i další televizní seriály. Svůj první film točil v roce 2005, ve filmu "Flightplan" se objevil společně s populární herečkou, lesbou Jodie Foster.

Více: LUI PERSONA: Neil Patrick Harris

Od této chvíle měla jeho kariéra našlápnuto k velkým úspěchům. Na seznamu filmů, kde hrál, je například akční scifi thriller "In Time", kde si zahrál s Justinem Timberlakem, nebo "Magic Mike". Za film o příběhu striptéra získal společně s Channingem Tatumem a dalšími nominaci na cenu MTV za nejlepší muzikálový moment. Seriálům ale ani po filmových úspěších nedal košem. Již několik let září Matt v hlavní roli Neala Caffreye v seriílu "White Collar". Krátce se objevil v populárním seriálu "Glee" a také v "The New Normal", který se točí kolem gay rodičovství.

Matt1

Mezi nejzajímavějšími divadelními hrami, ve kterých se Matt Bomer objevil, stojí například hra „8“ pojednávající o prostředí soudní síně při projednávání federálního případu, jenž zvrátil zákon o zákazu manželství párů stejného pohlaví v Californii známého jako „Proposition 8“. Matt roli v této hře přijal zejména proto, že se ho tento zákon také blízce dotýká, neboť již několik let žije se svým přítelem Simonem Hallsem a vychovávají spolu tři syny, které si pořídili díky náhradní matce. Kromě rodiny a kariéry se Matt věnuje i boji s onemocněním AIDS.

Více: Matt Bomer není pro Hollywood dost mužný, protože je gay

Přestože se Matt díky svému perfektnímu vzhledu umisťuje mezi nejpřitažlivějšími muži a je oblíbencem spousty žen a homosexuálních mužů, odmítli mu hollywoodští filmoví tvůrci svěřit několik filmových rolí z důvodu jeho nedostatečné mužnosti. Mezi těmito rolemi je například postava Supermana v projektu, který stejně skončil ještě ve fázi příprav. Další upřenou rolí byl dominantní svůdce Christian Grey ve filmové adaptaci erotického románu "Fifty Shades of Gray". Důvodem byla opět nedostatečná mužnost a Bomerova sexuální orientace.

Matt se svou rodinou

Matt2

Matt Bomer ve filmu Magic Mike

Matt3

 

0
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím