"Zlí hoši": Čím nás tolik přitahují?

23.08. - Kultura

bad

Přitažlivost je odpradávna chemickou reakcí, pudem, který nemůžeme příliš ovlivnit nebo kontrolovat, a příroda nám tak mnohdy přichystá až absurdní situace. Možná i vy máte osobní zkušenost s tím, že jste musel odmítnout pozorného a hodného nápadníka, který by si vaši náklonnost objektivně „zasloužil“. Jednoduše proto, že jste nemohl dostat z hlavy jiného, který vám po žhavém flirtu už týden ani neodpověděl na SMSku. 

Jiní mají na svém kontě podobnou milostnou historii, ovšem z druhé strany – ačkoli dělali první poslední, vytoužený protějšek stejně skončil v náručí proslulého lamače mužských srdcí, jehož jediná snaha spočívala v cíleném přehlížení. Jaké tajemství ukrývá atraktivita "zlých hochů"? 

Už britští vědci si povšimli toho, jak na poli lásky bodují "zlí hoši" – z jejich studie dokonce vyplynulo, že pouze na základě fotografií bývá přisuzována větší přitažlivost mužům, kteří působí arogantně, nafoukaně a drze. Vizáž hodného a milého muže – kterého dle svých slov mnozí gayové marně hledají – se paradoxně stává handicapem. Patrně tušíme, že rozdělení protějšků na „zlé“ a „hodné“ je poněkud černobílé, přesto se hodí znát charakteristický profil sexy zloducha – ať už se mu chceme bránit, nebo od něj čerpat inspiraci pro svádění.

bad3

Více: 5 potravin, které ničí sexuální apetit

Sebevědomý, charismatický, tajemný – přesně taková přízviska vás asi napadnou v jeho blízkosti. Takzvaný „bad boy“ vůbec nemusí překračovat meze zákona nebo dělat cokoli na první pohled nekalého. Dokonce typicky nepatří ani k těm, kteří se vás snaží svést hned během prvního večera. Základním povahovým rysem "zlého hocha" je nevyzpytatelnost – bývá si moc dobře vědom toho, že nejistota dokáže fungovat jako silný akcelerátor touhy. S největší pravděpodobností vás bude svým chováním provokovat, iritovat, nezřídka dokonce přivádět k nepříčetnosti – paradoxně mu to však nic neubere na jeho neodolatelnosti. Ba naopak.

Bude s vámi hrát hry plné narážek a dvojsmyslů a trvale vás nechá na pochybách, zda je vše myšleno žertem nebo doslovně. Jeho balící strategie jsou rafinované, nápadité, plné dobrodružství. Vždy ale také poskytují "zlému chlapci" únikovou cestu pro případ, že by ho moc nad vámi začala nudit. Zdá se vám takové zahrávání s lidskými city kruté? „Bad boye“ typicky ani nenapadne uvažovat nad tím, jak celou situaci snášíte, navíc pravděpodobně nebudete jediným objektem jeho pokoušení. On se zkrátka baví a nic vám přece nesliboval. Nebo snad ano?

boy-cute-gay-hot-Favim.com-866506

Více: American Horror Story: Útlak menšin znovu v hlavní roli

Když vám "zlý hoch" vtrhne do života, zapomeňte na všední schémata a běžně platné zákonitosti – v jeho hře platí jeho pravidla. Pokud jeho kouzlu propadnete, dost možná směřujete k srdcebolu. "Zlí hoši" jsou rádi nebezpeční a zřídkakdy jsou těmi pravými pro stabilní trvalý svazek. Pokud už vám dojde trpělivost a rozhodnete se ulevit svým napjatým nervům – tedy odložit hrdost a přímo se dotyčného zeptat, jaké úmysly s vámi tedy má či nemá - nečekejte prostou odpověď ani vysvětlení. To bohužel nespadá do taktiky udržování vysokého napětí a věčné nejistoty.

V ideálním případě se vám podaří udržet si nadhled a nezamilovat se – pak je šance, že "zlému hochovi" nic nedarujete zadarmo a budete rovnocenným soupeřem v popichování. Navíc se dost možná ještě přiučíte účinné triky, které vybrousí váš balící um k dokonalosti. Proč vlastně image "hodného" a "zlého" hocha nezkombinovat a netěžit z předností obojího?

bad4

bad5

 

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím