Madonna: Jak se stala gay ikonou

08.07. - Kultura

MdnaHead

Královna popu a královna snad všech gayů, Madonna, platí v celém světě za gay ikonu a bojovnici za práva LGBT komunity. Na svých koncertech se snaží získat fanoušky na stranu svobody a rovnosti. Pomáhá jí v tom i opravdu silná zbraň, skvělá hudba a texty s poselstvím. Jaké kroky však podnikla, že se stala globálně uznávanou gay ikonou a proč má ke gay komunitě tak blízko?

Pravdou zůstává, že nebýt gayů, nebo spíš jednoho, zpěvaččina učitele baletu, Madonna by se nikdy nemusela dostat tak vysoko. Byl to právě Christopher Flynn, kdo ji přesvědčil, že má světu co nabídnout. Bral ji do gay barů a představoval svým gay přátelům, se kterými Madonnu přesvědčil, že by měla své štěstí zkusit v New Yorku, kde skutečně uspěla. Madonna si jeho radu vzala k srdci a my tak Flynnovi vděčíme za jednu z největších hvězd všech dob. „Ve skutečnosti to je tak, že bez gay komunity by má kariéra neexistovala,“ přiznala zpěvačka.

Více: Madonna včera oslavila 54. narozeniny - TOP 5 momentů, kterými podpořila LGBT scénu

A právě silná a osudová přátelství hvězdu s homosexuály drží pohromadě. Není tedy divu, že za práva svých přátel bojuje na všech frontách, i když se mnohokrát dostala do problémů. Její přístup k homofobii lze nejlépe vyjádřit slovy, která řekla producentu Davidu Fosterovi poté, co projevil znechucení nad dvěma líbajícími se muži. „Na dva líbající se muže se musí nahlížet jako na běžnou věc. Vy představujete vše, co se snažím změnit,“ reagovala tenkrát Madonna.

Zejména v posledních letech zpěvačka podporuje komunitu nejsilněji. V roce 2010 kritizovala Malawi za uvěznění dvou mužů oslavujících svůj vztah obřadem. Také vystoupila v oblíbené show Ellen DeGeneres, kde promluvila o dětské šikaně a zmínila se i o sebevraždách mladých utlačovaných gayů. V následujícím roce se objevila v kampani za rovnoprávnost manželství ve státě New York. Ta byla o týden později schválena.

Více: LUI PERSONA: Ellen DeGeneres

Její přístup tak skutečně nelze označit za nevýrazný či nedostatečný. Proto ji gay magazín „The Advocate“ prohlásil za největší gay ikonu, která má na práva LGBT komunity pozitivní a nezanedbatelný vliv. Už teď si u svých fanoušků zajistila nesmrtelnost. Není však pochyb, že Madonna půjde ještě dál.

Madonna a jedno z jejích nejznámějších vystoupení - MTV 1990, Vogue

Jeden z příspěvků Madonny na jejím Instagramu

Mdna1

0
Ondřej Josef Kubáček

Autor

Ondřej Josef Kubáček

Ondřej Josef Kubáček je na první pohled trochu upjatý snob. Pod povrchem je ale pravda trochu jiná. Ve skutečnosti se na svět dívá svobodomyslným pohledem, špatný vkus ovšem nepromíjí. Ideálně strávený čas je pro něj odpolední čaj a čerstvá várka drbů nebo novinek ze světa britské královské rodiny. Mezi jeho záliby patří také kultura a design. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím