Gay destinace čekající na svůj coming-out

15.02. - Kultura

gay travel

Nechcete jezdit do míst, kam míří davy gayů a naopak dáváte přednost individuální dovolené? Máme pro vás tipy na velmi zajímavá místa, která čekají na svůj coming out. Mění se zde nálady ve společnosti a ta se stává více tolerantní k lidem, jako jste vy. Staňte se tak trochu cestovatelem objevitelem a vydejte se tam, kam zatím gay cestovní kanceláře nepořádají hromadné zájezdy. 

Tallinn, Estonsko

talinn

I když jen kousek od ruských hranic estonská metropole se snaží tvrdě vymanit z někdejšího sovětského vlivu. Sice tu stále budete slyšet ruštinu na ulicích, protože až třetina obyvatel města jsou Rusové, ale jinak jsou Estonci neuvěřitelně vstřícní a pohostiní. Je to malý hrdý národ, který si zakládá na tom, že patří do Evropy, nikoliv do ruské sféry vlivu. Samotný Tallinn nabízí úchvatné historické centrum plné křivolakých uliček a romantických zákoutí, ale také také bohatý noční život, včetně gay klubů jako je G-punkt. Mimochodem, funguje tu i gay informační kancelář. 

Více: Nej gay destinace pro rok 2013

Lombok, Indonésie

lombok

Muslimská Indonésie nepatří zrovna ke gay-friendly zemím, ale tento nádherný ostrov nedaleko Bali je příjemnou výjimkou. I když se tato destinace zatím neprofiluje jako gay friendly, místí obyvatelé nemají žádný problém nabízet turistické služby také párům stejného pohlaví. Lombok nabízí úchvatné scénérie, které vytvářely také sopky, koupání v tyrkysově modrém moři a nekonečné pláže. To vše ve spojení s exotickou kulturou a velmi zajímavou kuchyní.

Peking, Čína

peking

Jestli nějaká země prochází bouřlivými změnami, je to Čína. Země středu zatím gaye drží od hlavního společenského proudu, ale to neznamená, že by se v čínské metropoli nemohla rozvíjet svébytná gay kultura. Peking v sobě ukrývá i liberální čtvrti, ve kterých prosperují gay kluby jako Lan Club. Hlavní nabídka cestovních kanceláří přesto cílí spíše na organizované zájezdy po památkách. O to je zajímavější vydat se na místa, která nejsou v katalozích cestovek. 

Více: Gay destinace roku: Navštívit nebo vynechat? 

Radžastán, Indie

radzastan

Tisíciletá historie, míšení kultur i náboženství, to nabízí indický z velké části pouštní stát Radžastán. Užijete si spoustu barev, ruchu, vůní a pachů jako v jiných částech Indie, a navíc můžete putovat po stopách dlouhé a bohaté historie. Právem je Radžastán považován za jedno z nejkrásnějších míst Indie. I když většinu obyvatel tvoří muslimové, a tak Radžastán nemůže být zcela otevřeně gay friendly, zdejší Hindové a Siktové jsou výrazně liberálnější. Hotely jako RAAS v Jodhpuru jsou otevřené homosexuálním párům a při procházce ruku v ruce po zdejším tržišti nebudete mít problém. 

0
Redakce

Autor

Redakce

Banda lidí, kteří se na svět dívají velmi liberálním pohledem a s otevřenou myslí. Každý z nás je jiný, snahu hájit rovnost a rovnoprávnost máme všichni společnou. 

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím