ŠOK! Dva gayové v ruském fotbale!!!

02.01. - Kultura

fotbal rusko4

Dva prvoligoví hráči zveřejnili svůj vztah, včetně osobních fotografií. Přitom ruský fotbal je jedním z nejhomofobnějších prostředí na světě. 

"Miluji ho," napsal Alexandr Kokorin, hráč FC Dynamo Moskva na sociální síť o svém příteli Pavlovi Mamajevovi, který hraje za CSKA Moskva. Pro ruské fotbalové fanoušky jde o obrovský šok. Jen málokteré fotbalové prostředí je tak homofobní jako právě ruské. Navíc otevřeně homosexuálních hráčů se ve světovém fotbale objevilo jen pár. 

Více: Anton Hysen: První otevřený gay v profesionálním fotbalu 

Na sociální síti VK, což je ruská obdoba Facebooku, se objevily fotografie ze společné dovolené obou hráčů v USA, které zveřenil Kokorin. Na fotkách se vzájemně objímají, dotýkají i líbají. 

Pro ruské fanoušky jde o naprostý šok, zatím nikdy se na veřejnosti k homosexualitě nepřihlásil žádný z hráčů. Naopak představa homosexálních hráčů je pro mnoho fanoušků i vedení klubů zcela nepřijatelná. Příkladem je klub Zenit Petrohrad, který zcela otevřeně odmítá hráče černé pleti,  původem z Jižní Ameriky a také gaye. "Nejsme rasisté, ale absence černých a gay hráčů je součást naší důležité tradice, která zdůrazňuje identitu klubu," stojí v manifestu zveřejněném na stránkách klubu.

Více: Do mé sexuality nikomu nic není, zuří fotbalista 

Ani Kokorinovi a Mamajevovi se nedostalo jednoznačné podory. Zatímco část fanoušků v internetových diskusích soudí, že jejich vzájemný vztah je čistě jejich soukromá záležitost, která nemá vliv na jejich hráčské kvality, další fanoušci mají zcela opačný názor a požadují, aby oba hráči byli okamžitě vyloučeni z klubů. 

Foto: Instagram/VK

fotbal rusko6

fotbal rusko5

fotbal rusko3

fotbal rusko

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím