Lauren Ruth Ward opět přijede do Čech! LGBTQ+ ikona a bývalá snoubenka zpěvačky LP už jednou vyprodala pražský koncert
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Lauren Ruth Ward, se svolením

Lauren Ruth Ward opět přijede do Čech! LGBTQ+ ikona a bývalá snoubenka zpěvačky LP už jednou vyprodala pražský koncert

Milovníci hudby: POZOR! Zpěvačka Lauren Ruth Ward se 26. března vrací na místo činu. Poté, co před pár lety vyprodala jeden pražský koncert, se rozhodla své české fanoušky potěšit znovu. A bude to jízda plná emocí.
Redakce Redakce Autor
21. 3. 2023

Co by se stalo, kdyby se v paralelním vesmíru spojily osobnosti jako Janis Joplin, Florence WelchCourtney Barnett? Vznikla by Lauren Ruth Ward! Právě s těmito slavnými jmény je totiž její umělecký projev spojován nejčastěji. Zanedlouho se tato multitalentovaná umělkyně opět podívá do Prahy, a tak jsme se podívali na zoubek jak její tvorbě, tak samotné události.

Napřed pár slov o Lauren. Narodila se v osmaosmdesátém roce v Baltimoru a možná vás nepřekvapí, že se původně věnovala vlasům – byla barberkou a kadeřnicí, přičemž se zaměřovala hlavně na barvení vlasů. Není nezajímavé, že ji tenhle koníček zjevně nepustil dodnes: Během kariéry v muzice vyzkoušela mnoho účesů a nebála se ani duhové ofiny.

Když jsme u té duhy, Lauren se otevřeně hlásí k tomu, že se jí líbí ženy. V minulosti byla dokonce zasnoubená s partnerkou (též zpěvačkou) LP. Že je vám Lauren z klipů LP povědomá? Máte pravdu! Lauren si zahrála jak třeba v klipu ke světoznámému hitu Lost on You, tak třeba v Other People nebo Tightrope. Současně není žádným tajemstvím, že je přímou adresátkou písně Conversation, která je modlou každého, kdo si kdy lámal hlavu nad tím, co se jeho milovanému honí hlavou, a touží si popovídat.

Lauren byla ale k hudbě přitahována ještě dříve, než potkala LP. Už na škole hrála na kytaru a hlásila se do místních soutěží. Po několikaleté přestávce se pak ke kytaře v osmnácti vrátila a v jednadvaceti už se opět pustila i do psaní vlastní muziky.

Pamatujete na rok 2012? Jak tehdy měl skončit svět? No, tak ten rok se kromě toho stalo ještě něco: Lauren se přihlásila do světoznámé soutěže The Voice v New Yorku. Dostala se mezi posledních 147 finalistů, kteří se na další kolo přepravovali do Los Angeles. Tam ovšem byla její snaha ukončena a poslední výstup nebyl odvysílán.

Že se to zdá jako smutný konec? Ani náhodou!

Lauren se nevzdala. Díky svému kanálu na YouTube si našla svého prvního manažera, a tak se v roce 2015 do osudného LA podívala znovu. Tentokrát na trvalo a o to úspěšněji. Začala tam pomalými krůčky svou profesionální hudební kariéru.

Tipy redakce

Dnes je tato původem marylandská hudebnice známá jako rozená bojovnice. Její texty, ve kterých popisuje své životní zážitky, jsou prosyceny skrytou silou. Po zhroucení a znovuzrození osobních i hudebních vztahů je její aktuální tvorba zpovědí, která byla napsána, nahrána i produkována převážně ženami. Každá píseň je sebezpytující sondou do vlastního nitra i elektrizujícím poselstvím věnovaným posluchačům. Lauren Ruth Ward se stala gay ikonou hovořící o potřebě sebelásky i LGBTQ+ inkluzivity.

Pokud bychom měli popsat, jakou hudbu Lauren tvoří, pak se musíme dívat jak pokrokově – dopředu, tak nostalgicky – zpět. Její koncerty, ať už s kapelou, která flirtuje s padesátkovým a šedesátkovým rock'n'rollem, nebo jen jako písničkářka s kytarou, jsou plné syrových a niterných emocí. Nebojí se šlápnout do tíživých témat a otevírá se svému publiku jak emocionálně, tak názorově.

<Path> "Když může oběti v nemocnici navštívit královna, tak může i tahle hvězda!" Kdo se veřejně obul do Ariany Grande?Zdroj:

A teď k té Praze: Ano, Lauren v neděli přijede. Poté, co před čtyřmi lety vyprodala Café v lese, zavítá do Futura. Jako předkapela vystoupí kalifornští indie rockeři SWIMM a jistě se můžeme těšit i na něco z nejnovější tvorby Lauren: Jejím aktuálním počinem je totiž čerstvě vydané EP Mindseye doprovázené stejnojmenným videoklipem. Lauren Ruth Ward v něm reflektuje truchlení nad ztrátou milované bytosti i širokou škálu emocí od touhy po žárlivost a smutek.

Zdroj: Lauren Ruth Ward, laurenruthwardblog.wordpress.com, connect.boomevents.org, Facebook, YouTube kanál Lauren Ruth Ward

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop