Pár tajemství pro heteráky: Co dělat, když se líbíte gayům? Užijte si to!
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pár tajemství pro heteráky: Co dělat, když se líbíte gayům? Užijte si to!

Pomoc, lepí se na mě buzíci! Nepříjemná reakce, ale rozhodně autentická. Někteří hetero týpci prostě nás gaye přitahují jak lízátko vosy. Ano, taky bychom si chtěli líznout, holt se nám líbíte, pánové. Zároveň ale rozumím tomu, že to nemusí být komfortní situace, nebo že ve vás vyvolává spoustu nejistoty. Tady je pár postřehů, co můžete dělat.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
27. 4. 2023

Nedávno se kamarád Petr podělil na svém Twitteru o historku. Šel si zaplavat, po bazéně zalezl do horké páry a odpočíval. Přišel další týpek a sedl si naproti. Sexy chlap, svalnatý, sympatický. Podle kamarádových slov navázali oční kontakt a týpek si ho začal prohlížet. Vyzývavý pohled pokračoval a sportovec se začal poměrně výrazně dotýkat svého těla. Taky si prý nešlo nevšimnout jeho částečné erekce. Když už si kamarád myslel, že by to mohlo pokračovat dál, vešla slečna, týpka políbila a sedla si vedle něj. Jednoznačně partnerka.

Byl plavec z páry nevyoutovaný gay, bisexuál nebo heterák, kterého baví a vzrušuje provokovat? To se asi nikdy nedozvíme, ale přivedlo mě to na zajímavou myšlenku: Jak bychom my gayové chtěli, aby se chovali heteráci, když vědí, že se nám líbí?

Panika je zbytečná

Rada číslo jedna zní: Hlavně s klidem. Když se líbíte nějakému gayovi, není to rozhodně důvod k panice. Vlastně je to úplně normální situace, do které jste se dostali jistě už mnohokrát předtím, jenom jste o tom nevěděli. Není totiž žádné tajemství, že my gayové letíme na „heterácké typy“. Teda někteří, protože stejně jako ženy i my máme každý jiné preference. Což byste měli mít mimochodem v hlavě permanentně – to, že je někdo gay, rozhodně neznamená, že se mu líbíte, že vás bude očumovat, nebo že s vámi bude chtít mít sex a dělat vám návrhy.

„Pokud bych se nějakému gayovi líbil, je to kompliment,“ odpověděl mi na otázku, co by v takové situaci dělal, můj velmi heterosexuální bratr. Což je přesně ten správný přístup. Užijte si, že jste atraktivní. Když váš obdivovatel utrousí nějakou pochvalu, neušklíbejte se nad ní a vezměte ji přesně jako to, co to je – pochvalu.

Je taky klidně možné, že si toho, že se někomu líbíte, nevšimnete. Pokud vám to nedá dotyčný sám najevo, nemusí vás to vůbec trápit. Spíš by se vám ale mohlo stát, že si toho všimnete až pozdě (protože většinou bohužel nemyslíte na to, že ne všichni jsou hetero). Potvrzuje to i brácha, když se ho ptám, jak by reagoval, kdyby za ním třeba v baru přišel nějaký týpek a řekl mu „Ahoj, můžu tě na něco pozvat?“ „To asi záleží na situaci,“ odpověděl na mou otázku. „Nejsem zrovna mistr vztahů. Tak bych dost možná nepoznal hned, o co mu jde. A pak by to bylo ukrutně trapný.“ 

Milujeme flirtování

Pravděpodobnější je, že si všimnete, že s vámi někdo z nás gayů flirtuje. Mnoho z nás miluje flirtování a umíme v něm být opravdu dobří. Své jazykové skills pak rádi uplatňujeme i s heterákama. Někdy, protože víme, že jsou to kamarádi a je bezpečné s nimi dělat dvojsmyslný humor, někdy, protože víme, že jsou velmi hetero, a baví nás je provokovat. Přitom ani nemusíme být kdovíjak explicitní. Někteří hetero muži jsou si tak nejistí svou identitou, že stačí říct „Ty džíny na tobě vypadají skvěle“ a začnou málem chodit zády ke stěně, protože se bojí, že jim budeme koukat na zadek.

No a pak jsou ti nejlepší hetero kluci, kteří nám dokážou kontrovat stejným stylem a přitom jemně naznačit, že s nimi nám pšenka nepokvete. Na poznámečku o riflích by pak s mrknutím oka odpověděli něco jako „Prý vypadají ještě líp, když je na sobě nemám, říká moje žena“. Takové mám nejraději. Hrajou stejnou hru, udrží úroveň komunikace a přitom jasně řeknou, že oni o pány zájem nemají.

<Path> Zašel jsem na kafe se svědkem Jehovovým, abych byl hetero. Prý to jde. Čeká nás totiž pohroma, kterou gayové nepřežijíZdroj: Adobe Stock, splcenter.org

Hrajte fér

Hlavní, jak byste se měli zachovat, je být fér a jednat upřímně. Pokud jde o obyčejnou fyzickou přitažlivost, je to ještě v pohodě, ale choulostivější je situace, když zjistíte, že se do vás někdo zakoukal. Zabouchl, zasnil, zamiloval. „Pokud je to zamilovanost, to je horší. Může to být nepříjemný, pokud je ten druhý moc vlezlý, neumí pochopit, že z toho nic nebude. Ale to zase u gaye odpadá. Tam je to vyřešené od začátku,“ shrnuje brácha výhody toho, že když se gay zabouchne do heteráka, je předem jasné, že z toho nic nebude.

No, kéž by. Vy heteráci to možná nevíte, ale jedním z fenoménů, které zná asi každý gay, je „straight best friend crush“ – zabouchnutí do nejlepšího heteráckého kámoše. Typicky se nám to stává, když dospíváme (ale jde to i v dospělosti, bohužel), máme kamarády, většinou hetero, často ještě ani nejsme vyoutovaní, a najednou zjistíme, že toho nejlepšího kámoše máme vlastně rádi víc než kámoše. Smíříme se s tím, že tady nic nebude? Jo, časem. Ale předtím často doufáme a přejeme si a říkáme si, že je možná bi, že možná, kdyby situace byla taková a maková… No prostě láska je potvora a když udeří, umíme se trápit fakt hodně. Stejně jako vy, když se zamilujete do někoho, kdo to neopětuje.

Tipy redakce

Jak byste se měli tedy zachovat, když se do vás zamiluje gay? Záleží hodně na tom, jaký vztah s ním máte. Jste kamarádi? Skvělí? Můžete si dovolit být před sebou upřímní? Pak možná stojí za to o tom s ním mluvit. I když je jednodušší se odmilovávat přerušením kontaktu, nemusí tahle situace znamenat konec vašeho kamarádství. Pokud je váš vztah méně intimní (třeba jen kolegové v práci a vy se doslechnete, že se svěřil kolegyni…) zůstaňte cool, nedělejte z toho žádnou vědu a zamilovaného slušně jasně odmítněte. Není třeba být vulgární ani útočný, asertivita je ale vaše plné právo a my ji pochopíme. Zkuste třeba tohle: „Víš, že mě se chlapi nelíbí. Můžeme být kamarádi, ale víc mezi námi nikdy nebude.“

Zdroj: Giphy

Můžete ochutnat, ale!

Že se líbíte někomu teplému, není váš problém, a my to dobře víme. Oceníme ale, když se nám za to nevysmějete a nebudete nás urážet. Na druhou stranu může být zájem nějakého gaye o vaši maličkost (nebo, ehm, velikost) příležitostí objevovat. Hlavně nás ale netahejte za fusekli. Klidně blbněte, ale nastavte jasná pravidla, že je to jenom blbnutí. Ochutnat erotiku s mužem je povoleno i heterákům, mnozí z nás velmi rádi nějakého seznámí s tím, jak se chlapa dokáže dotýkat druhý chlap, ale hrát si s gayem jako kočka s myší, protože ho zrovna zrazují city a líbíte se mu? To přece nemáte za potřebí.

Zdroj: Martin Lyko, Vojtěch Lyko, Twitter/@gael6983

Populární
články

E-Shop