Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Od výbavy po vašnostu: Přezdívek pro penis používají muži desítky. Které jsou ty nejbizarnější a které máme najraději?

Penis je nuda. Ne tedy ta věc, ale to slovo. Neosobní, formální, vědecky chladné. Neutralita je někdy potřeba, ale v běžném hovoru, zdá se, na ni prostě není místo. Místo toho používáme celé náruče slov jiných, kterými jsme si penis pojmenovali. Mnohé z nich znáte i vy, ale některá překvapí i zkušené vypravěče.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
9. 11. 2023

Penis je pro redaktora časopisu pro muže věčné téma. Jak ho mít rád, jak se o něj starat, jak si s ním hrát, jak se o něj podělit, jak ho zvětšit, jak ho ozdobit… O tom všem jsem psal. Jak mu ale říkat? Při tvorbě článku Parťák v kalhotách do tištěného čísla LUI CONNECTION o vztahu mužů se svým penisem, jsem si uvědomil, že naprosto zásadní roli hraje to, jak mu říkáme. A tak jsem začal pátrat.

Po tom, co jsem vypsal všechny penisové přezdívky, na které jsem dokázal sám přijít, jsem se obrátil na kamarády. A nestačil jsem se divit. Bylo kouzelné zjišťovat, jak kromě těch několika dobře zavedených termínů, které používáme všichni, má každý z nich ve svém arzenálu ještě další, o jejichž existenci jsem netušil. Schválně, vy jste je znali?

Výrazivo neutrální

Než se pustíme do tajů jazykové kreativity, připomeňme si ještě několik dalších slov pro penis, která jsou neutrální. Tedy až na to, že všechna zní tak trochu divně. Pohlavní orgán je hrozně dlouhé a šroubované, pyj zastaralé a falus odborné. A moc tomu nepomáhají ani úd nebo mužství, která jsou obě tak trochu moc bázlivá.

Přezdívky pro děti

Další velkou skupinou jsou slova, která jsme si jako společnost vymysleli, abychom dokázali o intimních partiích mluvit s dětmi. Nemyslím, že je to ovšem tak moc kvůli těm dětem, jako spíš kvůli dospělým, kteří se snad před dětmi stydí, nebo mají pocit, že používat oficiální výrazivo jako penis je pro malé caparty nevhodné.

Zřejmě nikoho nepřekvapí slova pindík, frantík, lulánek nebo šulínek, jeden z kamarádů ale zavzpomínal také na další termíny. „Kouká ti vrabec, brabec nebo sportovec jsem jako dítě slýchával často.“ Objevil se ale také zvoneček. Představa, že by tenhle orgán opravdu zvonil, je ovšem zábavná. Stačí, že nás kolikrát zrazuje tím, že roste, to by tak hrálo, aby k tomu ještě vydával zvuky. To už je snad lepší kolíček nebo camrflík. I tyhle termíny prý byly v některých rodinách v aktivní slovní zásobě.

Přezdívky pro dospělé

Další zábavnou kategorií jsou přezdívky, které používají dospělí tam, kde chtějí o pohlavním orgánu mluvit nesprostě, ale přesto se pokoušejí o vtipnost nebo nějaké výraznější emoční či obrazné zabarvení. Musím přiznat, že do téhle kategorie slov nezřídka sahám taky, přece jen psát pořád o penisech není úplně zábavné. A tak mám v rukávu třeba přirození, výbavu, nádobíčko nebo nástroj. Během svého průzkumu jsem ovšem potkal taky slovo materiál, takže se nedivte, až se v mých článcích začne objevovat i tahle specialita. Hm… specialita… Když se nad tím člověk zamyslí, použít jde těch slov opravdu hodně.

<Path> Přitahuje váš rozkrok tázavé pohledy? Packery jako sofistikovanou výplň kalhot využívají nejen trans mužiZdroj: Bohdana Rambousková

Přezdívky podle tvaru a užití

Asi nejzábavnější kategorií jsou penisová pojmenování, která jsme si vymysleli podle toho, jak penis vypadá nebo jak ho používáme. Všechno dlouhé, rovné, tvrdé, hladké, kluzké, pevné, velké a taky zasouvací, třecí, cucací, lízací a podobně používací jde aplikovat jako přezdívku pro penis.

A tak máme například kategorii dřevěnou obsahující už zmíněný kolíčekkolík, kládu, klacekpoleno, ale taky by sem šel zařadit totem či rákoska. Dále jsem natrefil taky na poměrně nevybíravý šroubovák (Jako bych někoho slyšel říkat „Já ti ho tam našroubuju, bejby“.), otvírák či torpédo, naleštěný meč, nebo píchavý bodlák (proč asi?). Někam sem by patřil taky šoupálek, i když to je ve skutečnosti malý zpěvný pták. Stejně jako značně popisná slova jako trhač nebo obušek.

Taky můžeme vydělit skupinu věcí, které se strkají do pusy. Flétna, fujaralízátko budou rozhodně jejími zástupci. A nesmíme zapomenout na slova připodobňující penis ke zvířatům či jejich částem: Pták, ocas, ohon, chobot, hadanakonda. S tím se také nabízí myšlenka, že dětská rýmovačka na dobrou noc „Dobru s kobrou“ vůbec není tak nevinná, jak by se mohlo zdát.

Když je řeč o tvaru, vzpomeňme také na slova týkající se proporcí: Obr, velikán a i komické třetí noha poukazují na značnou velikost takového přirození. A setkal jsem se taky s tím, že muži říkali svému penisu macek nebo malý. Ovšem bez ohledu na to, jaké byly skutečné proporce.

Zdroj: Giphy

Přezdívky podle lidí

Naprosto unikátní skupinou mužského genitálního výraziva jsou potom přezdívky vymyšlené podle nějakých osobností nebo lidí. Podle zkušeností z internetu je taková personifikace penisu častější, než jsem si myslel. V kalhotách tak muži nosí pana domácího, vašnostu, juniora, kolegu, kamaráda, kámoše a třeba i soudruha. Zajímavým fenoménem jsou také pojmenování podle společenského postavení a funkce: ministr, prezident, starosta či primátor.

Přezdívky sprosté

Na závěr jsem si nechal slova, která známe dobře všichni, a i přesto, že víme, že bychom neměli, je s gustem také všichni používáme. Než se ale dostanu k těmto vulgarismům, musím zmínit ještě několik pojmenování, která se mi jinam nevešla, ale rozhodně nesmí zůstat v zapomnění: lofas, štencl, štycl, lulin, bimbas, drak a taky démon.

Tipy redakce

A teď tedy ještě pár těch sprosťáren, byť vás asi žádná z nich nepřekvapí: ko*otču*ák jsou nejčastější, v těsném závěsu se šu*inem. Existují ale také slova odvozená od činností, jak ilustruje například m*dák.

A které slovo je nejoblíbenější? Podle všeho by se o tuhle pozici porvalo slov hned několik. „Běžný je vocas, péro, ve slovenštině vták. A hodně ču*ák,“ sdělil mi svá pozorování kamarád, který se na oblíbenost slov přeptal kluků v hospodě. Což potvrzuje i můj malý průzkum. Slov sice známe hodně, ale s největší oblibou saháme právě po této čtveřici.

Zdroj: Martin Lyko a přátelé, lui.cz

Populární
články

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem
TĚLO & MYSL

„Tak malé dítě si naštěstí neuvědomuje, s jakou diagnózou se narodilo a co je to za průšvih,“ říká Nikol, která si prošla peklem

Autor: Irena Piloušková
První polibky, sex i rozchody, v teplé mapě světa najdete vše
LIDÉ

„Teplá Google mapa“ ukazuje, kde a jaká dobrodružství se stejným pohlavím Češi zažili. Nejvíc překvapí intimita

Autor: Martin Lyko
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Napadená muž nebyl gay. Duhovou vlajku měl, protože je „ally“ čili podporovatel LGBT+ lidí
AKTUALITY

Zmlácení muže s duhovou vlajkou v Budějovicích policie šetří jako výtržnictví. Podle právničky je v Česku nedostatečná legislativa

Autor: Martin Lyko
Med má antivirové účinky
ZDRAVÍ

Bojujete s rýmou nebo nachlazením? Tyto potraviny vás zaručeně postaví na nohy

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop