E-shop

LUI #LOVEISTHEANSWER – charitativní vydání

3D1TØR14L

Ano, láska je odpovědí na všechno, ale bohužel i na situace a činy, které nemají s láskou nic společného.

 

Toto vydání LUI bylo připravováno dávno před událostmi posledních dní. Našim záměrem bylo vytvořit na těchto stránkách pro čtenáře láskyplný prostor, který sice neslepě akcentuje problémy dnešní doby, avšak nabízí pohled řešení – uvědomění si všech vlivů, zdravou sebelásku a práci s vlastní myslí. Možná totiž nemůžeme ovlivnit všechno, ale svým reakcím a prožívání pomoci můžeme.

 

V posledních nejen měsících, ale dokonce letech je pobyt na tomto světě čím dál složitější – pandemie, válka, migrace, inflace a další ekonomické tlaky, a do toho všeho ještě navíc spousta a spousta dezinformací. V LUI jsme si přáli ukázat světlo v temné době. Připravili jsme obsah zaměřený na vnitřní pohodu. Na šíření lásky.

 

A pak se to stalo...

 

Na Slovensku došlo k velké tragédii, která nás osobně velmi zasáhla – stejně jako spoustu lidí nejen v zemi našich slovenských bratrů, ale i v Čechách – a troufáme si tvrdit, že i za jinými hranicemi. Hranice solidarity, empatie a soucitu jsou totiž na každém z nás a naštěstí i v této složité době žijí lidé, kteří ještě nezapomněli na dobro. A je jich hodně.

 

Je pro vás těžké nyní vnímat pozitiva? Věřit v existenci těchto lidí je v džungli špatných novinek nesmírně složité, ale jsou tu. Ukázalo se to mnohokrát. Jak se zpívá v písničce Hany Zagorové a Stanislava Hložka: „Slušných lidí je víc!“ Dnes je toto poselství ještě důležitější než kdy dřív. Pokud tedy i na vás padl splín, zavzpomínejte si na paní Zagorovou poslechem této písně. Třeba i vám naskočí husí kůže a začnete opět věřit.

 

Věřit v dobro ovšem neznamená zapomenout na zlo, a tak se vydavatel LUI Jakub Starý rozhodl přispět výnosy z prodejů tohoto vydání jak iniciativě IDE NÁM O ŽIVOT, tak samotnému zasaženému baru TEPLÁREŇ. S hlubokým zármutkem myslíme především na rodiny mladých mužů, kteří přišli o život, a doufáme, že k nim doputuje naše upřímná soustrast.

 

Irena Piloušková, šéfredaktorka

 

ØBS4H

 

LUI MIX

Tipy na zajímavé novinky na trhu

 

TÉMA

Roman Samotný: „Tradiční rodina je na Slovensku fetišizovaná, i když jde o úplný mýtus“

 

Slova nejdou vrátit zpět. Je to zbraň, která dokáže zasáhnout hluboko do duše

 

Janis Sidovský & Pavel Vítek: „Když jsme se přestali snažit o úspěch, začalo se nám nejvíc dařit“

 

Snažíme se koupit štěstí, ale obvykle na nás zbydou jen výčitky svědomí

 

„Sebeláska může být i přiměřenou dávkou sobectví,“ myslí si koučka v oblasti seberozvoje. Jak se dle ní naučit „mít rád sám sebe“?

 

Kritizujeme (se), analyzujeme (se), ubližujeme (si). Jak oprostit svou duši od odsuzování (se)?

 

Osobnost začíná tam, kde končí srovnávání

 

„A žili šťastně až do smrti…“ – Každý zvlášť! Být single totiž už dávno neznamená být „na ocet“

 

F4SH1ØN 3D1TØR14L

QASHQAI MY STYLE

 

MÓD4

VANGUARD

 

Londýnský šatník české Britney Spears

 

L1V1NG

Robert & Filip

 

ZDR4VÍ & KRÁS4

„Po diagnóze HIV+ jsem měl pocit nečistoty, která prolezla celým mým tělem,“ vzpomíná Petr Kalla, který se dnes snaží vnímání této nemoci veřejně změnit

 

C3STØVÁNÍ

Zimní radovánky v luxusu

 

Dobrá vína, skalnaté štíty a božský klid. Takové je údolí Val Di Fassa

 

4G3ND4

„Začali jsme se vzájemně ,nálepkovat‘. Kdo má jiný názor, stává se nepřítelem,“ myslí si Danuše Nerudová o příčinách rostoucí nenávisti ve společnosti

99 Kč