PROFIL: Yelena Mizulina: Poznejte autorku většiny ruských homofobních zákonů. Tahle dáma gaye a lesby skutečně nenávidí!

20.01. - Co se děje

Jste homosexuální muž či žena? Pak k vám Yelena Borisovna Mizulina s největší pravděpodobností chová celou řadu záštiplných předsudků, nehledě na to, že vás v životě neviděla. Pokud jste zatím neměli tu "čest", vězte, že zato šedesátiletá doktorka práv patří mezi politiky, kteří se v největší míře "zasloužili" o zakotvení diskriminace LGBT menšiny do ruské legislativy. Dotyčná dáma se totiž svého času velmi aktivně podílela na tom, aby takzvaná "gay propaganda" byla postavena mimo tamější zákony.

Yelena Mizulina se bohužel profesně hledala, až se našla. Zarputilá bojovnice za zachování tradiční rodiny předsedá výboru pro záležitosti rodin, žen a dětí v rámci ruské Dumy, což jí bohužel dává nemalý prostor pro to, aby mohla skrze média vesele šířit své předpotopní myšlenky. LUI vám přináší průřez jejími nejšílenějšími výroky, nad nimiž zůstává rozum zdravého jedince stát jako opařený.

1. "Nejférovějším trestem budou veřejně prospěšné práce v místě, kde nemůže šířit svou homosexuální propagandu, například v pohřebním voze," prohlásila Yelena Mizulina na konto gay aktivisty Nikolaie Alekseyeva. Ten byl v roce 2013 postaven před soud za urážku veřejného činitele poté, co na homofobní poslankyni "útočil" svými příspěvky na sociální síti Twitter.
 
Více: NÁZOR: Ruská diskriminace sexuálních minorit dosahuje vrcholu absurdity, aneb: „Jsi transsexuál, sadomasochista nebo skrytý gay? Zapomeň na řidičák, choď pěšky!“

2. V polovině roku 2013 Yelena Mizulina prohlásila v rámci televizního interview, že se chce zasadit o to, aby bylo  v Rusku uzákoněno právo odebrat dítě stejnopohlavnímu páru. Potomky by nekompromisně odloučila od homosexuální matky či otce dokonce i v případě, že se jedná o biologické rodičovství.

3. Společnost Apple ležela ruským homofobům v žaludku už od října loňského roku, kdy se její šéf veřejně vyoutoval. Ovšem Yelena, ta se do produktů populární gay friendly značky "výživně" strefovala ještě dříve, než vůbec Tim Cook stihl vyjít s pravdou ven. V červenci 2014 se nechala slyšet, že by iPhone měl být zakázaný, protože jde o nástroj sexuálního zneužívání, páchaného na dětech. Homofobní politička je totiž bytostně přesvědčena, že právě iPhony slouží k natáčení a šíření dětské pornografie častěji než jiné chytré telefony. Pozoruhodné je, že nechávat se zvěčnit na fotografiích, pořízených pomocí iPadu, to už Yeleně nevadilo.

Více: Gayové jsou Gremlini, kteří přidávají sperma do kávy. A navíc způsobují ebolu a tornáda! TOP 3 nejšílenější konspirační teorie, jimž LGBT komunita čelila v roce 2014

4. A jako třešinka na tomto "dortu", plném iracionální zášti vůči LGBT menšině, přichází absurdita nad absurdity. Yelena Mizulina je přesvědčena, že fráze: "gayové jsou také lidi", která sama o sobě vyznívá dosti přepojatě, by měla být pokládána za projev extremismu. Odvolává se na Federální službu pro dohled nad právy spotřebitelů a lidským blahobytem.

Inu, co na to říct. V zásadě se není čemu divit, když virtuální petici, podle níž by Yelena Mizulina měla podstoupit psychiatrické vyšetření, svého času podepsalo přes 100 000 Rusů. Byť se samozřejmě zasazujeme o hájení svobody slova i v případě, kdy s druhou stranou kategoricky nesouhlasíme, obecnému blahu lidstva by bezesporu prospělo, kdyby tato dáma mohla laskavě šířit své homofobní soudy na místě, kde by napáchaly méně reálných škod.

Foto: Themoscowtimes.com

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím