ROZHOVOR: Osmany Laffita a jeho komentář k nové kolekci brýlí a nedávno proběhlé selfie kampani. Co si myslí o Conchitě Würst a současném společenském dění?

24.05. - Co se děje

uvodni fotka-Osmany-Laffita

Osmany Rodriguez Laffita je kubánský módní návrhář, který od roku 1987 žije v České republice. V roce 1999 začal působit jako návrhář na volné noze pod značkou Osmany Laffita Couture. Jeho elegantní, ženský, provokativní, avšak smyslný styl je ovlivněn jeho latinskými kořeny a projevuje se ve všech jeho modelech. Osmany Laffita není jen návrhářem dámského oblečení, ale postupem času se začal věnovat i pánské módě, brýlím, šperkům, botám, nábytku, porcelánu, křišťálu, či koupelnovým kobercům. Své kolekce pravidelně prezentuje v Paříži, New Yorku a Miami a mezi jeho klienty patří první dámy, celebrity, top modelky, ale také členové královských rodin a přední světoví obchodníci.

Tento světově známý courtier nedávno představil svou novou kolekci brýlí Osmany Laffita City, pro kterou proběhla na Facebooku tzv. selfie kampaň. Její výherci pak obdrželi brýle z této kolekce. My jsme se návrháře zeptali na jeho komentář ke kolekci i jeho názor na současné dění ve společnosti.


Čím jste se inspiroval při navrhování Vaší nové kolekce brýlí?

Jsou to brýle a ne umělecké dílo. Netřeba k tomu božskou inspiraci. Je to byznys. Podíváte se na to, jaké jsou v současné době trendy a pak uděláte návrhy. Inspirace s tím nemá moc co dočinění.

Jaké nejčastější barvy, tvar a materiál jste volil?

V podstatě to, co se vždy nejlépe prodává, a to je černá a hnědá. V kolekci jsou samozřejmě také jiné barvy, ale ty se bohužel prodávají méně, než základní barvy.

Jak dlouho jsou již brýle v prodeji?

8 let a ve 40 obchodech.

Jak byste zhodnotil nedávno proběhlou kampaň na Facebooku? Proč zrovna "selfie" kampaň?

Miluji selfies! Je to prostě jenom o „MNĚ“. A právě z důvodu, že lidi jsou teď tolik zainteresovaní sami sebou, selfies fungují. Myslím si, že selfies jsou zábavné. Okamžité.

Můžete poskytnout stručný komentář k aktuálnímu dění? Např. situace na Ukrajině, volby do Evropského parlamentu, vítězství travesti zpěváka Conchity Wurst na Eurovizi.

V životě jsem se naučil médiím moc nedůvěřovat. Média někdo vlastní a ten někdo má i svoje skryté zájmy. Ale v každém případě:

Ukrajina – mám ji rád. Dělám spoustu přehlídek v Kyjevě. Ale na druhé straně si myslím, že NATO udělalo chybu, když vyprovokovalo Putina. Tím mám na mysli, že USA taky neaplaudovali radostí, když Rusko umístilo v roce 1962 Na Kubě svoje rakety. Takže si myslím, že Putin nebyl moc potěšen, když se NATO snažilo o začlenění Ukrajiny. Tím chci říct, že je těžké mít ten správný pohled na věc. Myslím, že USA a Rusko se domluvili. Rusko nebude intervenovat tady a USA zase tamhle. Domluvili se samozřejmě dopředu, ale pro veřejnost to musí vypadat, jako že se na ničem nedomluvili.

Volby do Evropského parlamentu - nikdo nic neví. Nikdo nezná kandidáty, neví, proč jsou dobří, nebo proč ne. Nejsou žádné veřejné debaty. Myslím, že je to takový úkryt pro politiky, kteří již na národní úrovni svoji kariéru ukončili, ale hodí se jim dostávat ještě pár let slušnou mzdu. Jsou to volby byrokratů.

Conchita Wurst
1. Jak se může nějaká Rakušanka jmenovat Conchita? Možná Steffi, ale ne Conchita!

2. Nevím, co všichni kolem toho tolik mají. Muž s bradou, v lycrových šatech z Tesca a v paruce. A co má jako být?

3. Před 100 lety se chodili lidi dívat do cirkusu na ženy s vousy. OK, dnes jdou na Eurovizi, aby viděli muže, který vypadá jako žena s vousy. Pořád je to freak show. A co reprezentuje? Toleranci. Pro mě je to nesmysl. Pro mě je to zkrachovalý freak, který nemá hlas. Myslel jsem si, že Eurovize je pěvecká soutěž. Ne soutěž o tom, kdo je více bizarnější. Takovýto způsob dokazování tolerantnosti mi nic neříká. Prosím vás, nekrofilové také nepochodují po ulicích a nepožadují „toleranci“. Chcete být respektovaní okolím, tak také respektujte svoje okolí. Myslím, že to je směšné. Vlastně to je škoda slov. Nejhorší na tom však je, že tenhle týpek si myslí, že je další Rosa Parks. Rosa Parks bojovala za správnou věc. Tento chlápek za svůj bankovní účet.

DSC 4398

DSC 4514

DSC 4918

IMG 0047

IMG 0051

IMG 0064

IMG 00573-bila

Foto: Osmany Laffita

0
Pavel Vacek

Autor

Pavel Vacek

Sršící energií jako atomová elektrárna, Pavel je muž mnoha tváří. Na tanečním parketě vás uhrane svými pohyby a v běžném životě pak okouzlí andělským úsměvem a empatickou osobností. Jakkoliv se může na první pohled zdát, že je bohém a tanečník vznášející se na obláčku, uvnitř je to citlivý a inteligentní mladý muž, který ví, co od života chce a co může nabídnout.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím