Robert Vano fotí šohaje!

27.02. - Co se děje

rv2

Robert Vano se chystá na zajímavý projekt. Světově proslulý fotograf, který žil dlouhou dobu ve Spojených státech, se octne ve světě folkloru a mezi moravskými šohaji. Právě ty bude totiž fotografovat do speciálního kalendáře!

Kalendář, pro který šohaje Vano fotí, je součástí projektu Odcházející krása. Již dříve byly do podobného kalendáře foceny moravské babičky v krojích, pro rok 2015 tedy byli zvoleni moravští ogaři. A kdo jiný by měl být pro tento úkol zvolen než Robert Vano, odborník na pánskou krásu? Celý projekt tak dostal název Vano fotí šohaje.

V kalendáři na rok 2015 tak dostanou prostor sliční moravští hoši odění do krojů z Podluží. Kmotrou kalendáře se stane Marta Vašáryová. A jak tvůrce vlastně téma šohajů v krojích napadlo? "Loni jsme začali přemýšlet o tom, jak je svým způsobem zvláštní, že v dnešní hektické uspěchané virtuální době normální mladí hoši oblékají tak náročné oblečení jakým náš lidový kroj je. A došlo nám, že je to vlastně další velké téma - moderní mladí muži normálně toužící po oděvech z dílny spíš Hugo Boss si s takovou až dojemnou péčí oblékají košile často děděné po svých otcích. Krásní mladí mužové a krásné kroje. A v tu ránu nám došlo, že nikdo jiný povolanější jak Robert Vano není. Nikdo jiný mužskou krásu lépe zachytit neumí," tvrdí Zlata Maděřičová z Jihomoravské komunitní nadace, která celý projekt pořádá. A my se už jenom můžeme těšit na výsledek, který bude jistě stát za to!  

robertvano

rv3

Foto: Facebook

0

Autor

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím