Že zrzci nejsou sexy? Výstava RED HOT vás přesvědčí o opaku

15.10. - Co se děje

red3

Setkali jste se s názorem, že rusovlasí muži nejsou sexy? Ale kdeže! Pokud i vy s oblibou tvrdíváte, že zrzci nejsou váš typ, dost možná vás zviklá londýnská výstava s trefným názvem „RED HOT“. Čestnou vstupenkou před objektiv fotografa Thomase Knightse totiž byla - kromě atraktivity pózujících modelů, herců a umělců – právě rezavá barva vlasů.


Dle slov autora je cílem projektu „RED HOT“ změnit pohled, jakým kultura a především média znázorňují a prezentují rusovlasé muže. Ti se dle jeho zkušeností zřídkakdy objevují v roli mužských vzorů a potýkají se s obludným stigmatem nepřitažlivosti. „Rád bych ukázal ostatním rusovlasým mužům, že mohou být hrdí na to, kým jsou,“ vzkázal fotograf skrze Huffington Post.

red2

Více: Homoerotika v obrazech: NY vystavuje mužskou nahotu

Výstava byla vytvořena ve spolupráci s aliancí proti šikaně, jelikož ve Velké Británii se zrzavé děti často stávají oběťmi posměšků a pronásledování z řad ostatních spolužáků. Sám Thomas Knights se nechal slyšet, že je tento jev až neuvěřitelně zakořeněný v tamější kultuře, přesto bychom však stěží našli nějaké preventivní kroky, jimiž by se tomuto konkrétnímu typu šikanování předcházelo.


red4


Více: SPQP: Orální historie LGBTI seniorů dobývá ČR

Byť se jedná o vůbec první sólovou výstavu Thomase Knightse, všestranný Londýňan rozhodně není na poli umění žádným nováčkem - na své konto si již stihl připsat režii videoklipu britské popové hvězdy Marina and the Diamonds či spolupráci s magazínem Marie Claire. Rozmanitou krásou polonahých zrzků, mezi nimiž se najde hned několik gay modelů, se budou moct návštěvníci Londýna kochat od 16. prosince v prostorách The Gallery, kde výstava "RED HOT" proběhne.

red11

red0

red10

red9

Foto: Thomasknights.co.uk, Oficiální Facebook RED HOT

0
Veronika Bartošová

Autor

Veronika Bartošová

Ani Panna, ani Lev; ani lesba, ani heteračka; ani vanilka, ani pistácie. Veronika se královsky baví starostmi všech, kdo se ji snaží někam zaškatulkovat, úspěšnost totiž bývá podobná jako u házení luštěnin na zeď. Nade vše miluje experimentování, sebeironii a lidi s otevřenou myslí.   

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím