Temná minisérie Sedmilhářky se vrátí v druhé řadě. Zabodovala jak u diváků, tak i v nominacích na Zlaté globy

13.12. - Co se děje

Je čas vrátit se do Monterey. Pokud jste propadli minisérii z produkce HBO Sedmilhářky (Big Little Lies), podvratnému, temnému, ale místy i komediálnímu dramatu, které poukazuje na křehkost vztahů, přetvářku, ale také pevnost přátelství a pouto rodičovství, můžete začít jásat. HBO totiž minulý týden oficiálně potvrdilo, že vznikne druhá série. „Vztahy se roztříští a loajalita zmizí. To skýtá potenciál pro zranění nejen tělesná, ale i emocionální,“ uvádí pak promo materiál k pokračování televizního hitu. A samozřejmě se vrátí i hlavní hvězdy – Reese Witherspoon a Nicole Kidman.

18. 01. 2018Hvězda filmu Špindl — David Gránský — plánuje v soukromí velký krok!

Právě Kidman, která ztvárnila roli právničky, jež se však vzdá kariéry kvůli dětem a za zavřenými dveřmi ji týrá manžel, na sebe s touto rolí strhla největší pozornost. Vyobrazení domácího násilí pak na toto téma upoutalo také tolik nutnou pozornost. Na to herečka poukázala také při jedné z děkovných řečí, když za roli Celeste Wright přebírala ocenění. „Jsem nesmírně vděčná za příležitost pokračovat v dalším zkoumání ženských postav a pokračovat v práci na ohromujícím projektu s dalšími přáteli,“ uvedla pak Kidman v souvislosti s plánovaným pokračováním.

Stejně tak své nadšení neskrývala ani Reese Witherspoon: „Jsem nadšená, že tým tak talentovaných lidí se dá opět dohromady. Budeme mít příležitost proniknout hlouběji do života těchto fascinujících a komplikovaných montereyských rodin a přinést divákům další jejich příběhy. Velmi mě těší také spolupráce s tak talentovanou a uznávanou Andreou Arnold, která celý projekt povede. Její jedinečné uchopení příběhu bude vítaným oživením týmu,“ shrnula představitelka Madeline Mackenzie.

17. 01. 2018Keira Knightley nechce hrát ve filmech ze současnosti. Vadí jí, že hlavní hrdinku skoro pokaždé někdo znásilní

Ačkoliv zatím není známo datum, kdy se Sedmilhářky na televizní obrazovky vrátí, druhá sezona bude mít opět sedm epizod a režisérkou a výkonnou producentkou bude nově výše zmiňovaná Andrea Arnold. Scénářů se opět chopí David E. Kelly. Zároveň probíhají jednání s dalšími herci a herečkami.

Sedmilhářky přitom zabodovaly nejen u diváků, ale i kritiků a již mají na kontě také osm cen Emmy, a to nejen v kategorii „Minisérie“, ale také pro Nicole Kidman, Alexandera Skarskarda a Lauru Dern. Stejně tak byl oceněn režisér Jean-Marc Vallée. A jelikož před pár dny byly zveřejněny také nominace na Zlaté globy, je jasné, že i zde budou Sedmilhářky žhavými favoritkami v mnoha kategoriích, získaly totiž sedm nominací.

Zdroj: huffingtonpost.com, newnownext.com, hbo.com

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím