Zvrat ve finančním odměňování gayů. Za stejnou práci mají dokonce více peněz než heterosexuálové!

07.12. - Co se děje

Co se týká finančního odměňování, klasicky panuje představa, že ženy a homosexuálové jsou v zaměstnání diskriminováni a podhodnocováni. Zatímco v případě žen nelze než souhlasit, u gayů toto pravidlo (které bylo skutečně donedávna pravdou) již padlo. Podle souhrnné zprávy publikované v Harvard Business Review poprvé v historii došlo ke změně ve statistikách, dle nichž nyní gayové z hlediska výplaty nejenže dotáhli heterosexuály, ale dokonce je ještě o 10 % trumfli.

06. 12. 2017Výzkumníci zjistili, co máte napsat na Tinder a jiné seznamky, abyste zvýšili úspěch svého profilu až o 144 procent. Tohle by vás vážně ani ve snu nenapadlo

Z dlouhodobého hlediska vždy platilo, že homosexuální muži vydělávali v průměru o 5 – 10 % méně než muži heterosexuální, a to i na stejných pracovních pozicích, se stejnými zkušenostmi, praxí i vzděláním. Nyní se však trend evidentně obrátil. Podle Kitt Carpenter, profesorky ekonomie, která je jednou z hlavních autorek nové zprávy o ohodnocování gayů, by nárůst platů mohl být způsoben zejména lepšími postoji společnosti vůči LGBT lidem. Co však toto postupné zrovnoprávňování LGBT komunity nevysvětluje, je, proč najednou gayové vydělávají dokonce více než heterosexuálové.

28. 11. 2017Pratfall efekt: Fascinující fenomén, díky němuž za určitých okolností můžete být pro okolí daleko atraktivnější, když uděláte chybu nebo trapas

Podle Carpetner byly výsledky jejich šetření pro celý tým „šokem“, jelikož informace o systematickém finančním podhodnocování gayů byly dlouhodobě replikovány v mnoha různých statistikách z mnoha různých zemí. Např. jedna britská studie z roku 2014 zjistila, že gayové vydělávají o 9 % méně než heterosexuálové. „Znovu jsme prostudovali dostupnou literaturu a ověřovali si, zda nepostupujeme v něčem jinak či zda jsme se nedopustili nějaké chyby. Při opakovaném ověřování správnosti našich výsledku jsme ale dospěli k názoru, že nikoliv,“ doplnila Carpenter.

Minimálně trh práce tak snad již pro gaye nebudu nadále diskriminační, minimálně s ohledem na ohodnocení. Paradoxní je, že situace v platech leseb se nijak nezměnila.

Zdroj: newnownext.com, pinknews.co.uk

Mirka Dobešová

Autor

Mirka Dobešová

Díky travesti sudičkám, s nimiž si je vzájemně stále v patách (a ráda si od nich půjčuje nejen kosmetiku, ale i šaty), miluje všechno trans a queer. Určitou obsesi má pro Londýn, Costu, West End a hlavně Priscillu, královnu pouště.

E-shop

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informacíSouhlasím